Main Menu

Jaký OS je nejlepší?

Založil tom712, Květen 24, 2005, 06:29:40 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Jaký je váš oblíbený operační systém?

Windows 95 nebo 98
1 (2.2%)
Windows XP
24 (52.2%)
Windows NT
0 (0%)
Windows 2000
5 (10.9%)
SuSE Linux
2 (4.3%)
Redhat Linux
1 (2.2%)
Debian
6 (13%)
Linux Mandrake
2 (4.3%)
Slackware
2 (4.3%)
Něco úplně jiného
3 (6.5%)

Celkem hlasů: 43

Hlasování ukončeno: Květen 24, 2005, 06:29:40 ODPOLEDNE

tom712

Chci si jen tak pro zajímavost udělat menší anketu kdo jaký má rád operační systém. Nemyslím to kdo jaký systém momentálně používá, ale jaký se mu líbí.
Takových anket je sice spoustu, ale zajímalo by mně jak je to v síťi KLFREE.NET
Vím že jsem tam nevyjmenoval všechny, ale je jich docela hodně :-) A taky předpokládám že toho "něco uplně jiného" nebude tolik.

BlackSUN

Kdybych zařadil Fedoru pod RedHat, tak bych volil klobouk.. A na pár věcí ještě pořádně od zbytečností ořezané XP.

tom712

Nedá se udělat tolik možností pro všechny tydle Osíky. Taky sem tam moch napsat prostě Linuch:-)

tom712

Moc lidí tu nehlasovalo, tak šup šup ještě hlasujte. Přece nenecháte vyhrát XPčka :-)

khuba

gentoo rulez :)))

takovej MAC OS X taky nejni k zahozeni (na poradnym ibooku :), ze ne?
a nesmime zapominat na "revolucni" Solaris 10

tom712

Tak na to že je tu momentálně 262 registrovaných juživatelů se to tu zrovna hlasováním moc netrhne!
Přece mi nechcete říct že to zajímá jen 30 lidí? Chci seriózní výzkum pánové a dámy.

BlackSUN

Citace: "tom712"Tak na to že je tu momentálně 262 registrovaných juživatelů se to tu zrovna hlasováním moc netrhne!
Přece mi nechcete říct že to zajímá jen 30 lidí? Chci seriózní výzkum pánové a dámy.

Buď realista :-)

tom712

Citace: "BlackSUN"
Citace: "tom712"Tak na to že je tu momentálně 262 registrovaných juživatelů se to tu zrovna hlasováním moc netrhne!
Přece mi nechcete říct že to zajímá jen 30 lidí? Chci seriózní výzkum pánové a dámy.

Buď realista :-)
No ale 262 je jich přihnlášenejch ve fóru. To bych teda aspoň čekal že dyž sou přihlášený tak polovina z nich to čte. No a aspoň polovina s těch čtoucích by mohla hlasovat, ale to nejni 30 lidí!
Myslíš že sem moc optimista? Už to tak vypadá.

Teď tu aspoň budou nový příspěvky tak si to třeba přečte pár dalších lidí.

tom712

Tak znova otevru tenhle topik.

Inspiroval mne Hanz02 a ja si taky nainstaluju na compa nejakej Linux.
Chci bejt dobrej spravce a vyznat se poradne ve svym routeru.

Takze poradte jakej Linux si tam nainstalit... Vlastne to zatim vypada na Debian :-) samozrejmne. Takze link na sosnuti by se hodil... A jaky baliky?
(Celeron 800MHz - 192MB RAM - 10GB HDD)

Hanz02

Citace: "tom712"Inspiroval mne Hanz02 a ja si taky nainstaluju na compa nejakej Linux.
To je dobry :lol:
Citace: "tom712"Chci bejt dobrej spravce a vyznat se poradne ve svym routeru.
Ja chci na Linuxu zatim pochopit strukturu a proste vse co je jineho nez WIN. Nasledne budu ten nejlepsi spravce na svete  :lol:  :lol:  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Strazhce

Pokud se chces fakt o tom neco naucit, tak jedine Gentoo. Ale neni to pro zacatecniky, lamy a podobnou havet :) Ti to ani nenainstaluji (coz je imho docela dobrej filtr, aby deti nesahali na mocne hracky :)))

Ted vazne: Gentoo je pro trochu linuxu znale lidi. Je to velice kvalitni odruda Linuxu, dokonaly system distribuce a instalace balicku. S timhle se o linuxu naucis nejvic. Udrzuje se to aktualni temer samo a, jak se casto vtipkuje o debianovi, nemusis cely zivot cekat na dalsi stable verzi.
A ted k nevyhodam: chce to trochu vykonny stroj, protoze zde (temer) neexistuji binarni balicky, vetsinu veci si kompilujes. Netvrdim, ze se to neda rozjet na postarsim dedeckovi. Jen musis pocitat s tim, ze X-Windows a podobna havet ti zaruci, ze budes tyden kompilovat :)

Hanz02

Citace: "Strazhce"Pokud se chces fakt o tom neco naucit, tak jedine Gentoo. Ale neni to pro zacatecniky, lamy a podobnou havet :) Ti to ani nenainstaluji (coz je imho docela dobrej filtr, aby deti nesahali na mocne hracky :)))

Nejsem zatim ani ta havet  :lol:

Pak mi budes radit  :lol:  :lol:  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Strazhce


belakos

Citace: "Hanz02"
Citace: "Strazhce"Pokud se chces fakt o tom neco naucit, tak jedine Gentoo. Ale neni to pro zacatecniky, lamy a podobnou havet :) Ti to ani nenainstaluji (coz je imho docela dobrej filtr, aby deti nesahali na mocne hracky :)))

Nejsem zatim ani ta havet  :lol:

Pak mi budes radit  :lol:  :lol:  :lol:

Tak ohledne linuxu sem maximalne ten zacatecnik a gentoo sem nainstalil uplne bez problemu. Nekde na gentoo.org je sikovnej navod, prikaz po prikazu. Instaluje se to vlastne z live distribuce. Je ale pravda, ze zvyklej na mandrakovskej instalator, sem chvili tapal. O tom silnym kompu je to celkem pravda. Xka a KDE sem kompiloval pres noc:) A portage ('balickovaci' system) je fakt uplne super. Vsechny dependencies si to najde samo a vetsinou se to bez problemu zkompiluje.

BTW jako nejvetsi problem pri prechodu na linux bych videl asi hardware. Treba moje tiskarna (HP PSC 1210) a grafarna (Radeon 9550) se mi zatim nepodarily rozchodit;((

Strazhce

Potom nejses uplna lamka, ktera v zivote nevidela prikazovou radku ;-)
Jj, ten navod je dost dobry. Zazil jsem jen instalator RedHatu a tohle se mi libilo mnohem vic :) Naucis se i kompilovat kernely a zjistis, ze to nic neni... Proste gentoo je super.