Main Menu

Stepanka

Založil Holda, Duben 07, 2007, 09:21:59 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

VSJ

Poslední otázka: dá se to generalizovat tak, že když jede někdo na nižší rychlosti než ostatní na tom samém AP, tak akorát ruší (omezuje) ostatní ?

(Já teď koukal na kLfREE-hostoun.west: 11Mbit, jeden člověk na 5.5Mbit s uploadem celkem přes 2G - má to vliv na ostatní ?)

scorpio

Citace: VSJ kdy Květen 05, 2007, 03:10:30 ODPOLEDNE
Poslední otázka: dá se to generalizovat tak, že když jede někdo na nižší rychlosti než ostatní na tom samém AP, tak akorát ruší (omezuje) ostatní ?

(Já teď koukal na kLfREE-hostoun.west: 11Mbit, jeden člověk na 5.5Mbit s uploadem celkem přes 2G - má to vliv na ostatní ?)

Ano, dá se to generalizovat. Ten kdo používá nižší než maximální rychlost vysílání skutečně svým odchozím provozem zdržuje ostatní. Těch 5.5 Mbit vysílací rychlosti způsobuje že veškeré vysílání dotyčného trvá 2x déle než by ideálně mohlo - tedy ty 2GB co odeslal zdržely ostatní tak jako by odeslal 4GB za použití vysílací rychlosti 11Mbit ...
-- by Scorpio ---

VSJ

Perfect, díky, jsem zase o něco chytřejší  O0

skudlik

No .. ale bacha na to .. nektery karty/AP shazujou rychlost treba i v pripade, ze nic nevysilaj - proste kdyz netecou data, tak jdou s rate dolu .. Takze bych to s tim generalizovanim neprehanel .. Maly rate nemusi nutne znamenat to, ze ho karta snizi kvuli spatnemu signalu a mnozstvi dropu paketu.

scorpio

Ooo ano, tenhle vysilal ... na 1Mbit vysilaci rychlosti pral > 660 kbit ... a ma DLINK 900AP+ myslim, tohle je DLINKova specialita takhle hnojit eter.
-- by Scorpio ---

Holda

zdravim, tak mam dalsi problemy, nejde net nad 384kBit, uz asi 4 dny, resil jsem to s Medwynem, zjistil, ze je problem v qos, ale bohuzel uz ne kde, ban zadny nemam, presto me takhle hrozne omezuje, nevite kde muze byt chyba?

scorpio

Citace: Holda kdy Říjen 18, 2007, 04:20:52 ODPOLEDNE
zdravim, tak mam dalsi problemy, nejde net nad 384kBit, uz asi 4 dny, resil jsem to s Medwynem, zjistil, ze je problem v qos, ale bohuzel uz ne kde, ban zadny nemam, presto me takhle hrozne omezuje, nevite kde muze byt chyba?

Mělo by to být opravené. Zaplnilo se místo kam si QOS ukládá uživatelské limity, takže limitoval všechny moc.
Místo jsem i pro příště rozšířil, už by se to nemělo stávat (tak často) ...
-- by Scorpio ---