Main Menu

Internet zpomalil...

Založil Hofik, Duben 24, 2008, 06:04:09 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

jedjisch

Citace: VSJ kdy Leden 04, 2009, 12:16:39 DOPOLEDNE
Dotaz: omezovač na node stahovače neomezí ? Ptám se ze zájmu a taky proto, že torenty nepoužívám (občas něco stáhnu třeba z rapidshare) a tak mě překvapuje, že by se download/upload torentem lišil od jiného provozu. Neznám torenty (jen trochu  teoreticky) - něco technického mi tedy uniklo ? Předem ď  za vysvětlení.

Dost důležitou charakteristikou traffic shapingu je jeho správné nastavení, to ale bohužel na všech routerech nemusí být nutně ideální.

Jediný problém, který torrenty navíc přináší je řádově větší počet spojení než u FTP/HTTP(s) přenosů. Routery sice mají snahu omezovat počet odchozích spojení, přesto občas dojde k překročení celkového maximálního počtu spojení na routeru. Je tedy velmi vhodné v nastavení torrent klienta omezit počet spojení.

Další info: https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/BitTorrent

VSJ

#31
Díky za vysvětlení i za odkaz. A ještě jeden dotaz - není mi jasné, co znamená počet spojení ve wewimu - jsou to všechna spojení daného uživatele (pro danou IP adresu), nebo jen odchozí ?  Když je u některého člena vidět třeba 2 ip adresy a pro každou je počet spojení přes 200 - mám čekat, že kromě těchto 2x200 spojení tam tento uživatel může mít stovky dalších, které nejsou ve wewimu vidět  (odchozí + popř. další neaktivní, ale neuzavřená) ? (na twiki --> WEWIMO jsem odpověď nenašel)

Jde mi o to, jestli já jako nesprávce nebo třeba TRILOBIT na AP Kačice (viz 4 příspěvky výše) máme šanci nějak jednoduše zjistit, že mohlo dojít k překročení max. počtu spojení & zahlcení node a která ip (uživatelé) to mohou způsobovat...

SPM

Citace: VSJ kdy Leden 04, 2009, 09:30:31 ODPOLEDNE
Díky za vysvětlení i za odkaz. A ještě jeden dotaz - není mi jasné, co znamená počet spojení ve wewimu - jsou to všechna spojení daného uživatele (pro danou IP adresu), nebo jen odchozí ?  Když je u některého člena vidět třeba 2 ip adresy a pro každou je počet spojení přes 200 - mám čekat, že kromě těchto 2x200 spojení tam tento uživatel může mít stovky dalších, které nejsou ve wewimu vidět  (odchozí + popř. další neaktivní, ale neuzavřená) ? (na twiki --> WEWIMO jsem odpověď nenašel)

Jde mi o to, jestli já jako nesprávce nebo třeba TRILOBIT na AP Kačice (viz 4 příspěvky výše) máme šanci nějak jednoduše zjistit, že mohlo dojít k překročení max. počtu spojení & zahlcení node a která ip (uživatelé) to mohou způsobovat...

Je to počet všech otevřených spojení pro danou IP adresu, jestli je odchozí nebo příchozí ani moc šance zjistit neni (tak či tak těch odchozích je stejně většina)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

jedjisch

Citace: SPM kdy Leden 04, 2009, 11:49:59 ODPOLEDNE
Je to počet všech otevřených spojení pro danou IP adresu, jestli je odchozí nebo příchozí ani moc šance zjistit neni (tak či tak těch odchozích je stejně většina)

No právě že těch odchozích většina není :) Teda ve většině případů ano, ale právě v případě používání špatně nastaveného torrent clienta převažuje počet spojení příchozích a ty nelze rozumně omezit (právě proto, že jsou příchozí). Rozlisit jestli se jedna o prichozi nebo odchozi spojeni lze podle toho, jestli je dana IP adresa v parametru dst nebo src ;)

SPM

Citace: jedjisch kdy Leden 05, 2009, 01:07:51 DOPOLEDNE
Citace: SPM kdy Leden 04, 2009, 11:49:59 ODPOLEDNE
Je to počet všech otevřených spojení pro danou IP adresu, jestli je odchozí nebo příchozí ani moc šance zjistit neni (tak či tak těch odchozích je stejně většina)

No právě že těch odchozích většina není :) Teda ve většině případů ano, ale právě v případě používání špatně nastaveného torrent clienta převažuje počet spojení příchozích a ty nelze rozumně omezit (právě proto, že jsou příchozí). Rozlisit jestli se jedna o prichozi nebo odchozi spojeni lze podle toho, jestli je dana IP adresa v parametru dst nebo src ;)

Příchozí spojení z ošklivého internetu prochází celkem blbě, když člověk nemá veřejnou IP adresu... takže by dotyčnej musel mít buď veřejnou nebo by ten torrent musel lítat uvnitř czf...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

jedjisch

Citace: SPM kdy Leden 05, 2009, 11:58:14 DOPOLEDNEPříchozí spojení z ošklivého internetu prochází celkem blbě, když člověk nemá veřejnou IP adresu... takže by dotyčnej musel mít buď veřejnou nebo by ten torrent musel lítat uvnitř czf...

No ale pokud mluvíme o stahovačích, dá se předpokládat, že veřejnou má ;) Na torrentech i na rapidsharu si většinou člověk bez VIP ani neškrtne. A lidi co nestahují by samozřejmě problémy s velkým počtem spojení trápit neměly.

Tůůtůů

#36
 Ahoj, poslední dobou  rapidně zpomalil net http://rychlost.cz/rh/20090158883-112f8c264e.html  , sekl se traffic na Node zehrovice2.west (pravděpodobně Hajaja?) - http://10.102.0.252/traffic.html ..v informacích v sekci dopravní spravodajství nejsou zobrazeny hodnoty Download/upload atd., občas se ukázal default a nyní ne. Internet  jede(občas to padá na pár minut,hodin) v jakémsi režimu mi to přijde.
  Moje otázka/y tedy zní: Nevíte jestli je nějaký problém s tímto routerem a popřípadě jestli se to řeší? Nebo se jedná o nějaký problém, který je někde u mě a způsobuje to, že nemohu vidět svoje a cizí hodnoty o stahování a tím pádem mám i spoj na prdku?

Pokud by někdo věděl více než já, budu rád, když sem něco písne.) Děkuji pěkně.

tom712

Citace: Tůůtůů kdy Leden 11, 2009, 01:18:41 DOPOLEDNEsekl se traffic na Node zehrovice2.west (pravděpodobně Hajaja?) - http://10.102.0.252/traffic.html ..v informacích v sekci dopravní spravodajství nejsou zobrazeny hodnoty Download/upload atd., občas se ukázal default a nyní ne. Internet  jede(občas to padá na pár minut,hodin) v jakémsi režimu mi to přijde.
  Moje otázka/y tedy zní: Nevíte jestli je nějaký problém s tímto routerem a popřípadě jestli se to řeší?
kLfREE-zehrovice2.west je na routeru zehrovice2 a ano, je s nim nejakej problem. Nejen ze se zasekava QOS, ale zasekava se celej router.

Pokud bys chtel, muzes dostat na ten router SSH pristup a kdyz nepojede QOS, tak ho restartujes.
https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/PuTTy

Tůůtůů

To by bylo asi nejlepší. Páč pořád tady někoho prudit nebo admina, tak todle je asi nej cesta. Teď stejně jedu na 2 dny pryč, ale pak to bude dobrý.

Tůůtůů

Ahoj kluci chtel bych nekoho z vas jenz ma moznost pristupu na router zehrovice2 poprosit o reset.) nemam moznost pristupu  co je ten novej router a koukam ze se to v patek odpolne seklo..pokud by byl nekdo od te dobroty a resetnul to ..bylo by to fajne.