Špatný ping a rychlost netu v Dubí

Založil bena, Prosinec 02, 2009, 05:26:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

bena

Dobrý den, jsem členem sdružení klfree.net v Kladně - Dubí a již několik dní jede internet pomaleji. Jelikož mám IP adresy na všesměr dubí i na sektorovou anténu zkusil jsem obě varianty připojení a obě jedou stejně pomaleji. Zkoušel jsem tak asi zjistit kde by mohl být zádrhel. Ping na bránu v dubí je v pohodě viz: Příkaz PING na 10.102.99.1 - 32 bajtů dat:
Odpověď od 10.102.99.1: bajty=32 čas=3ms TTL=64
Odpověď od 10.102.99.1: bajty=32 čas=2ms TTL=64
Odpověď od 10.102.99.1: bajty=32 čas=2ms TTL=64
Odpověď od 10.102.99.1: bajty=32 čas=2ms TTL=64
To je OK. Tak jsem dal ping na server goldheart - hlavní dns server sdružení a odezva je velmi špatná viz: Příkaz PING na 10.102.0.254 - 32 bajtů dat:
Odpověď od 10.102.0.254: bajty=32 čas=645ms TTL=59
Odpověď od 10.102.0.254: bajty=32 čas=788ms TTL=59
Odpověď od 10.102.0.254: bajty=32 čas=887ms TTL=59
Odpověď od 10.102.0.254: bajty=32 čas=969ms TTL=59
Zajímavé je, že chvíli to jede OK a poté to zase jede špatně - ping naprd. Dle mě je zádrhel z linky Dubí - Pražská.
Děkuji moc za odpověď a nezlobte se, že takhle otravuji.
S pozdravem Tomáš Tinhofer (ID 1735-bena)
www.fotografie-kladno.wbs.cz
PS (Toto jsem posílal na email poruchy@klfree.net již v neděli, ale nikdo se mi dosud neozval, proto zkouším štěstí tady) :)

skudlik

Zdravim,

vcera kluci prepojili Dubi na novou linku (nyni smerovano pres druhy bod - geto), takze by melo byt po problemech :) . Jinak jste spravne diagnostikoval problem - nezvladala linka prazska-dubi. Po prestavbe na prazske cca pred 14ti dny se zhorsil signal na puvodnim spoji a ten prestal zvladat napor stahovacu z dubi. Chyba pravdepodobne v kabelazi, ale z nedostatku lidskych zdroju problem zatim nebyl vyresen (resp. nebyl resen s takovou prioritou jako rozbehnuti noveho [rychlejsiho] spoje na geto). Ten se nahodil vcera, takze data ted tecou tudy a puvodni spoj nyni slouzi uz jen jako zaloha. Jakmile tomu pocasi a volny cas dovoli, tak bych chtel dat dokupy i ten spoj puvodni ...

Jinac se omlouvam, za to, ze nebylo odpovezeno na email na poruchy (alespon za sebe) - nejak jsem si Vas email dal dohromady s jinym od dalsiho clena na dubi, na ktery jsem odpovidal, takze jsem to bral za vyresene.

Skudlik (spravce Prazske).

bena

Zdravíčko, díky za odpověď. Ano ano nyní to jede na výbornou :-). To se nemusíte omlouvat, hlavně, že se někdo ozval a hlavně, že už to jede. Má jenom takový dotaz: možná špatně chápu, ale zajímalo by mě odkud jede NodeGeto přes jakou linku? Myslel jsem, že jede právě před NodeDubí. Ani nevím odkud z Kladna nebo okolí by se dal spoj na Geto udělat, ten barák na kterým je geto je níž než dubí. :-) ještě jednou dík za novou linku. :-)

skudlik

#3
Nove spoje jsou celkem 2, jeden z prazske na drin (na esu), a odtad je pak spoj na geto. Na esu vede z prazske alcoma (90Mbit) - osazeno pri prestavbe pred 14ti dny (vic informaci biohazard - je to hlavne jeho "projekt" - a diky jemu je prazska kompletne predelana). Z drine na geto vede druhy spoj na 5GHz (na "n"ku - trosku rychlejsi nez klasicke "a"ckove 5G spoje). Geto pak napaji dubi (drive tenhle spoj fungoval obracene - tekla tudy konektivita pro geto pres dubi).

Zatim nejuzsi hrdlo je alcoma co vede na prazskou - ta umi "jen" 30Mbit.. ale ceka se na dodani 150Mbit verze 8)

bena