Main Menu

vezak pada..

Založil adampulec, Září 02, 2005, 08:25:26 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

K5

Hlavně si ale vy všichni, kteří chcete, aby se cokoli zlepšilo,
uvědomte, že se nic samo neudělá a že sezením doma
na prdeli ničemu nepomůžete. Když se v Klfree několik lidí
rozhodne, že si vezmou volno (třeba proto, že začala škola),
tak se výstavba sítě zastaví.

Citace: "K5"Hlavně si ale vy všichni, kteří chcete, aby se cokoli zlepšilo,
uvědomte, že se nic samo neudělá a že sezením doma
na prdeli ničemu nepomůžete. Když se v Klfree několik lidí
rozhodne, že si vezmou volno (třeba proto, že začala škola),
tak se výstavba sítě zastaví.

Tak to se musim ohradit. Se stavem nejsem spokojen a tak se snazim neco delat. Zacal jsem konzultaci se spravcem rozdelovkych AP, ten mi rekl neco ve smyslu, ze se "rade" nechce tu neco montovat s odkazem na spatnou dostupnost.

Dale jsem se laicky snazil "vymyslet" reseni a toto poslal rade klFree.net  Souhlasim, ze to muze byt rade ukradene, ze pise jeden lehce pouceny laik, ale to byl muj druhy krok po prvnim - kontaktovani sprave AP. Krome hospodare mi nikdo neodpovedel. Cekal jsem aspon neco jako:

"Diky za snahu, situace je komplikovanejsi nez si myslite. Zmeny se chystaji s otestovanim 5,X GHz technologie"... ale dobre, delate to zadarmo a prace je nadhlavu chapu.. takze OK

PS: V emailu jsem psal, ze se rad zapojim, klidne bych se sam snazil zajistit dostupnost Hasicarny s pronajimatelem.

Treti krok bylo toto forum. Az zde jsem se konecne dozvedel nejake informace. Byla mi doporucena registrace na forum "kokos", ale tam se po odeslani formulare zobrazila nejake chyba "smtp connection". Takze uz opravdu nevim, jak se vic snazit "zapojit". Neumim sice programovat linuxove routery, ale ostatni veci mi nedelaji problem.

Ale fakt nevim.. to mam jako vysplhat po lane na hasicarnu a mavat tam bilou vlajkou ? :-))

Ad. Tom733

Rikat, ze do rozdelova vedou dve Alcomy je svym zpusobem zcestne. Sky neni pro rozdelov je to jen retranslacni bod ze Silveru a Alcoma na VKD zajistuje propojeni cele site od nemocnice dal = to je pater a ne vylepseni spojeni na AP. Ja jsem clen z rozdelova a tak me zajimaji AP Vezak, AP Banteng a AP Kryton.

belgarat

Ad dostupnost Hasicarny. Majitel Hasicarny si nepreje aby do objektu za ucelem uprav atd techniky vstupovali jine osoby nez 2 urcene. Udajne je to clovek velmi zaneprazdneny, ktery nema cas se dohadovat s kymkoliv o zmene nazoru -- resp. vubec se nechce bavit s Klfree jako takovym. Veskery kontakt je zprostredkovany pres Deacona a Laose.

Z toho duvodu bych byl velmi skepticky k nasazeni cehokoliv "vetsiho" nez karet do routeru nebo HW AP, z duvodu slabeho smluvniho zajisteni AP proti vykyvum v naladach a znamostech.

Ad "rade muze byt ukradeno": rade ukradeno neni, ale jak sis jiste vsiml je o nekolik radnich mene a jejich agendu musi nekdo vyrizovat. Dalsi sily odcerpava priprava schuze clenu; specialne Tvuj e-mail jsem nezpracoval ja (ackoliv jsem chtel), protoze mam az nad hlavu ruznych provoznich blbosti a ladeni nove verze OS -- ktery je krome jineho NUTNOU podminkou pro nasazeni 5.4GHz spoju. Drivery jsou sice vice-mene provozuschopne i ve starem jadre, ale primarni vyvoj a tedy i testovani se deje proti jadru 2.6.
Sorry ale reseni Rozdelova ma nizsi prioritu a tudiz Tvuj e-mail stoji ve fronte. Uz jsem ale u Deacona overoval realizovatelnost 5.4 spoje napojeni Vezaku.

Za cca 3/5 soucasne rady si troufnu rict, ze ji to rozhodne neni ukradene a nejmin 2/5 ted rozumuje jak Te zneuzit pro realizaci ;)

Ad Kokos: o chybe slysim prvne, kontaktuj Belerbyho (administrator Kokosu). Forum Kokos je primarni komunikacni nastroj pro beznou agendu provozu/vystavby site.

Ad Alcoma na SKY: mezi SKY a VKD vede TrangoLink a uzavira kruh Silver - VKD - SKY - Silver. Okruh slouzi jednak k posileni a jednak zalohovani Rozdelova - prirozene take k posileni distribuce na Stochov, Dobrou a Libusin.

Citace: "belgarat"Ad dostupnost Hasicarny. Majitel Hasicarny si nepreje aby do objektu za ucelem uprav atd techniky vstupovali jine osoby nez 2 urcene. Udajne je to clovek velmi zaneprazdneny, ktery nema cas se dohadovat s kymkoliv o zmene nazoru -- resp. vubec se nechce bavit s Klfree jako takovym. Veskery kontakt je zprostredkovany pres Deacona a Laose.

Z toho duvodu bych byl velmi skepticky k nasazeni cehokoliv "vetsiho" nez karet do routeru nebo HW AP, z duvodu slabeho smluvniho zajisteni AP proti vykyvum v naladach a znamostech.

Ad "rade muze byt ukradeno": rade ukradeno neni, ale jak sis jiste vsiml je o nekolik radnich mene a jejich agendu musi nekdo vyrizovat. Dalsi sily odcerpava priprava schuze clenu; specialne Tvuj e-mail jsem nezpracoval ja (ackoliv jsem chtel), protoze mam az nad hlavu ruznych provoznich blbosti a ladeni nove verze OS -- ktery je krome jineho NUTNOU podminkou pro nasazeni 5.4GHz spoju. Drivery jsou sice vice-mene provozuschopne i ve starem jadre, ale primarni vyvoj a tedy i testovani se deje proti jadru 2.6.
Sorry ale reseni Rozdelova ma nizsi prioritu a tudiz Tvuj e-mail stoji ve fronte. Uz jsem ale u Deacona overoval realizovatelnost 5.4 spoje napojeni Vezaku.

Za cca 3/5 soucasne rady si troufnu rict, ze ji to rozhodne neni ukradene a nejmin 2/5 ted rozumuje jak Te zneuzit pro realizaci ;)

Ad Kokos: o chybe slysim prvne, kontaktuj Belerbyho (administrator Kokosu). Forum Kokos je primarni komunikacni nastroj pro beznou agendu provozu/vystavby site.

Ad Alcoma na SKY: mezi SKY a VKD vede TrangoLink a uzavira kruh Silver - VKD - SKY - Silver. Okruh slouzi jednak k posileni a jednak zalohovani Rozdelova - prirozene take k posileni distribuce na Stochov, Dobrou a Libusin.

Dekuji ti za informace. O te hasicarne jsem to nevedel, ze so konkretne nepreje, aby tam nekdo chodil vyjma dvou poverenych.

Ad. Deacon.. ten ma ted dle me docela dost prace s implementaci SIP protokolu pro sdruzeni.


Co se tyce zaneprazdnenosti rady, je mi to jasne. Ridite kolos, ktery by "zamestnal" nekolik lidi na plny uvazek, to klobouk dolu.

Co se tyce "realizace" ve sdruzeni... nejdrive jsem klFree moc neveril, ale nyni je vse jinak. Navic jsem dost "megaloman", takze soucasny stav a moznosti sdruzeni (investovat do technologii a zlepsovat sit) me velmi imponuji. No a konecne jsem si vedom, ze sdruzeni je o spolupraci clenu a tak bych si chtel ten superNet za veselych 350kc nejak "zaslouzit" :-)

Mr.Gespant

Vis co? :-) Nejjednodussi je jit s nama zakalit :-) Prijd v patek kolem osmy do hospody Na Garaze a tam se vsechno ukaze :-))
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

adampulec

ping vezak>billa 400-980ms  :(
moje rychlost kolem 350kbit (drive 1,5mbit) fnuk  :cry: