Main Menu

VYPADKY NA REBECE

Založil doctor, Leden 10, 2006, 08:56:03 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

DrJ3kyll

A od toho casu se po nich slehla zem...     a pokud nezemreli, mile deti,  nastavuji Ovise dodnes.

scorpio

Citace: "DrJ3kyll"A od toho casu se po nich slehla zem...  

No, asi tak nejak ... ani Doctor, ani Edvin se jeste neozvali ...

Zacinam mit sto chuti se na to ...  :idea: ... co ja se vubec staram  :?:
-- by Scorpio ---

doctor

jsem v praci, ale myslim na Tebe  :P
cetl jsem to tu, ja se ozvu. mi ver trochu ne  8)

scorpio

Citace: "doctor"
cetl jsem to tu, ja se ozvu. mi ver trochu ne  8)

dobra dobra, verim uz verim  :roll:
-- by Scorpio ---

edvin

Citace... jenze edvinovi se do toho nechce, aby prej lidi nebyli bez netu....

Jo, jo, my konzervy se (po třicítce) řídíme pravidlem "Když něco funguje, tak se do toho nemá šťourat."

Před třinácti dny jsem touto dobou navštívil dva právě aktiví uživatele bittorrentu, kvůli kterým jsem zrovna musel AP resetovat, a poprosil je o omezení počtu spojení v jejich klientech.  Výsledek se dostavil:
Citace
Alias Name:            Hrebecska 2648
Uptime:                13day:0h:2m:27s
Firmware Version:   V1.03H

+

X:\>wget "http://10.102.24.1/test.cgi?5"
--15:49:29--  http://10.102.24.1/test.cgi?5
          => `test.cgi@5.1'
Connecting to 10.102.24.1:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 5,242,880 (5.0M) [application/octet-stream]

100%[====================================>] 5,242,880    169.44K/s    ETA 00:00

15:49:51 (244.83 KB/s) - `test.cgi@5.1' saved [5242880/5242880]

+

X:\>ping www.seznam.cz

Pinging www.seznam.cz [194.228.32.18] with 32 bytes of data:

Reply from 194.228.32.18: bytes=32 time=11ms TTL=57
Reply from 194.228.32.18: bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 194.228.32.18: bytes=32 time=11ms TTL=57
Reply from 194.228.32.18: bytes=32 time=13ms TTL=57

Ping statistics for 194.228.32.18:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 9ms, Maximum =  13ms, Average =  11ms

Myslím, že bottleneck je teď sama technologie WiFi připojení a nepředpokládám, že by výše změřené parametry připojení bylo možno s pomocí APPro vylepšit.

edvin

Citace: "doctor"podle me den dva testu je lepsi nez tyhle permanentni vypadky....

Pro upřesnění: za výše uvedených 13 dni jsem nezaznamenal výpadek spojení na Rebecu.  Proto bych slovo permanentní přeci jen považoval za příliš silné.

doctor

ok, tak to asi bude tim ze se mi tu na kabel podivala naka mys nebo co...

proste nevim jak jinak napsat ze to kazdou chvilku nejde... jde o 5 - 15 minutove vypadky.... nepravidelne...

scorpio

Citace: "edvin"
Citace: "doctor"... jenze edvinovi se do toho nechce, aby prej lidi nebyli bez netu....

Jo, jo, my konzervy se (po třicítce) řídíme pravidlem "Když něco funguje, tak se do toho nemá šťourat."


Vitej v klubu duchodcu "konzervo po tricitce" :lol:
Vek administratora NENI argument do diskuse jestli to jede nebo nejede :!:

Citace: "edvin"

Před třinácti dny jsem touto dobou navštívil dva právě aktiví uživatele bittorrentu, kvůli kterým jsem zrovna musel AP resetovat, a poprosil je o omezení počtu spojení v jejich klientech.  Výsledek se dostavil:
Citace
Alias Name:            Hrebecska 2648
Uptime:                13day:0h:2m:27s
Firmware Version:   V1.03H

+

X:\>wget "http://10.102.24.1/test.cgi?5"
--15:49:29--  http://10.102.24.1/test.cgi?5
          => `test.cgi@5.1'
Connecting to 10.102.24.1:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 5,242,880 (5.0M) [application/octet-stream]

100%[====================================>] 5,242,880    169.44K/s    ETA 00:00

15:49:51 (244.83 KB/s) - `test.cgi@5.1' saved [5242880/5242880]

+

X:\>ping www.seznam.cz

Pinging www.seznam.cz [194.228.32.18] with 32 bytes of data:

Ping statistics for 194.228.32.18:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 9ms, Maximum =  13ms, Average =  11ms

TOHLE ovsem argument JE. Gratulace, dobra prace Edvine.
Tim se potvrzuje ze ti sosaci opravdu OVISe usosavali k smrti  :lol:

Citace: "edvin"

Myslím, že bottleneck je teď sama technologie WiFi připojení a nepředpokládám, že by výše změřené parametry připojení bylo možno s pomocí APPro vylepšit.

Trochu bych to upresnil - tedy NEHAZEL bych ty problemy na WiFi. Muzu potvrdit ze spojeni na Rebecu jede 13 dni, a POKUD by byl vypadek delsi nez 5 minut tak by muj OVIS restartoval - coz po upgrade na APPro jeste neudelal :

Alias Name ap thart kLfREE net  
Uptime 11day:17h:2m:26s  
Firmware Version Online.pl/APPro 1.0.6-1  

Takze, problemy s pripojenim asi budou DAL nez WiFi OVIS <=> Rebeca.

Citace: "doctor"

ok, tak to asi bude tim ze se mi tu na kabel podivala naka mys nebo co...

proste nevim jak jinak napsat ze to kazdou chvilku nejde... jde o 5 - 15 minutove vypadky.... nepravidelne...

Mno, tady bych se chvili priklonil na stranu Edvina, a zeptal se, jestli kdyz to nejede jsi se snazil lokalizovat, kde je problem, zvlast pokud celkem s velkou pravdepodobnosti muzeme rict ze WiFi to neni ?

Co napriklad tohle : http://10.102.24.1/help.html

Citace
Kdyz to nejede zkus ping na nasledujici adresy, a bude jasnejsi KDE to drhne :

10.102.24.20 OVIS na Vasem baraku
10.102.24.1 WIFI port AP Rebeca
=> pokud to jede aspon sem, WiFi za to nemuze  :!:  :idea:  :!:
10.102.0.5  AP Silver - pojítko do internetu
10.102.0.254  server Goldheart - hlavni DNS server sdružení
62.240.166.129  pojítko společnosti Sloane
212.80.76.18  www.seznam.cz

Doctore, pokud neco najdes, spoj se s Edvinem nebo se mnou a muzem prodiskutovat co jsi nasel.

PS: fuj to sem se zase rozepsal ....
-- by Scorpio ---

doctor

pokusim, spojim.
ted neco OT: nejvetsi problem je taky trochu v tom, ze kdyz u toho sedim ja, mohl bych testovat, zkouset, tak to bezi, ale kdyz nejsem doma, a sedi u toho zena, tak mi vola, a hele nejde net... a chapejte, zensky jsou jedno "naky vypadky, rebooty", ta mi na to rekla, cituji: " aha, ja myslela ze sis nechal zavest internet, za kterej budes platit a bude fungovat, a ne nakou particku nadsencu co si na tom neco testujou a ucej se...
konec OT

scorpio

Citace: "doctor"ted neco OT:  " aha, ja myslela ze sis nechal zavest internet, za kterej budes platit a bude fungovat, a ne nakou particku nadsencu co si na tom neco testujou a ucej se...
konec OT

Tak rekni zene, ze pokud chce KOMERCNI INTERNET s KOMERCNIMI ZARUKAMI ze to pojede GARANTOVANOU RYCHLOSTI a FURT, tak asi bude muset sahnout MNOHEM hloub do kasicky  :roll:

A mimochodem, tuhle moje zena taky vrcela, a pak se ukazalo ze nejel ten server na kterej se pripojovala  :idea:

A bez ty "particky nadsencu", co "neco testujou a ucej se", by to bud nejelo vubec, nebo pro cely Kladno furt na 16Mbps ...

Ale chapu ze jsou veci co jsou tezky vysvetlit - zvlast pokud treba nekdo nechce vysvetleni poslouchat ...

PS : tak tak premejslim nad nejakym "automatickym" programkem bezicim na pozadi ( o kterem by Tva zena treba ani nemusela vedet ) co by tohle info treba co 1 minutu pozbiral a ulozil do textaku ... a az bude vrcet ze to nejelo, budes mit neco v ruce  :idea:
-- by Scorpio ---

doctor

ale jo, ja to chapu, to byl jen priklad z druhy strany...
na jeji obhajobu ale musim rict, ze ono to proste jede, jak tu edvin doklada, uzasne, proste nacitani stranek jedna basen, kdyz neco socnu tak to leti 150-180 kilco za sekundu super, a pak kliknu na centrum,, a ono to chroupe 2 minuty, a stranku nelze zobrazit, tak dam jinej link, to samy... a takhle treba proste 5ti minutovy ticho... a pak najednou bum, a leti to zas jak ten nejrychlejsi net....  :roll:
a pak babo rad  :wink:

edvin

Na sledování stavu sítě a na názorné zobrazní příčiny potíží existuje velké množství SW, tak velké, že jsem si radši napsal něco malého . Kdo má pod windows instalován perl, může studování traceroute nahradit prohlížením obrázků:



a pak je posílat na vyšší místa ...

majkl

: czela.net ::

scorpio

Citace: "edvin"Na sledování stavu sítě a na názorné zobrazní příčiny potíží existuje velké množství SW, tak velké, že jsem si radši napsal něco malého . Kdo má pod windows instalován perl, může studování traceroute nahradit prohlížením obrázků a pak je posílat na vyšší místa ...

No vida, to vypada moc hezky. Maly, rozkosny, upravitelny.

Uz jsem nasel i "perl holatko" aby se to dalo spustit bez instalace jakychkoli dalsich obludnosti.

Asi to dam i sve zene aby to pustila az ji zas "nepude" jeji oblibena stranka  :lol:

Diky Edvine.
-- by Scorpio ---

skudlik

Ehm .. zas nekdo objevil trakar :D

http://monitor.klfree.net/~skudlik/klfree.html

Uz je to teda delsi dobu neaktualizovany .. :)) No taky si moc dobre vzpominam na dobu nekdy pred 2ma lety, kdyz jsem si napsal svuj vlastni "pingator" v php co ukazoval co bezi a co ne :D