Main Menu

Konflikt IP adresy

Založil hafca, Leden 17, 2006, 09:46:52 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Hanz02


       Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.102.0.1
       Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.102.0.252
                                           10.102.0.253
                                           10.102.0.254


Spis mne zaujalo tohle. Ja vyzdy nastavuju branu na zacatek subnetu. Co je vlastne dobre?

proc 10.102.0.254 - to je co?
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

scorpio

Citace: "hafca"To vypadá zajímavě. Jakou mám IP vím, jedu sám přes Ovise a mám dvě, ale tu MAC musím zjistit. Technik jí po mě chce, ale tu mu můžu poslat až budu doma u svýho počítače. Psal, že by to mělo být start -spustit -command -"ipconfig -allem. No jsem zvědav jak to dopadne.

Ja Ti zatim muzu akorat rict, ze 00:4F:62:02:8C:97 je na 99.9% MAC adresa nejakyho OVISu .. takze kdyz se kouknes na wewimo svyho APcka, mozna svoji IP adresu "uvidis" u nektereho jineho OVISu nez je ten tvuj ... pak Ti IP ukradl nekdo z jineho baraku, a jako MAC vidis jeho OVIS kterej preklada MAC adresy ...

Pak by se muselo asi zkoumat dal, kdo je ten rostak ...
Urcite to je ale na Tvem AP, protoze na jinem AP by nekomu ta adresa byla skoro k nicemu, a navic by Te na to Widle neupozornily.
-- by Scorpio ---

BlackSUN

Koukám tady je to jedna chytrá rada za druhou... Teď snad jen že veřejná pro člena klfree nemusí začínat 62.240...
Brána se nastavuje přece na to, jakou ip má, nezávazná úmluva je, že se dává na začátek subnetu, nic víc v tom neni, může to bejt klidně 10.102.5.8, proč ne.
Znalí jsou členové klfree, jen co je pravda :-D

tom712

Citace: "Hanz02"Spis mne zaujalo tohle. Ja vyzdy nastavuju branu na zacatek subnetu. Co je vlastne dobre?
Ha, jestli 10.102.0.1 neni zčátek subnetu tak nevim :-)

Citace: "Hanz02"proc 10.102.0.254 - to je co?
To je name nameserver1, tušim že je to monitor

Nemusí tam bejt, jelo by to asi i jenom s 10.102.0.252 (nameserver1)


Pro BlacSUN: No někteří sou neznalí tak se ptaj ne?

Belerby

Citace: "hafca"Technik jí po mě chce, ale tu mu můžu poslat až budu doma u svýho počítače. Psal, že by to mělo být start -spustit -command -"ipconfig -allem. No jsem zvědav jak to dopadne.
Tak pan technik jo ? ;o) lol ,no nic...


Citace: "Tom712"
Klikni na START, dej spustit... a zadej command.com nebo cmd
Akorat ze hafca psal ze ma w98 ,tam tusim cmd nepude ;o)


PS: Pokud je to ovis tak proc ted neni ip aktivni ? ;o)
No uvidime co z toho vyleze ,treba to bude jeste zajimavy ;o)
Pij beer, at je meer *22*

hafca

Tak jsem koukl na to kdo by to mohl být. Jsme tam s touhle adresou jen 3.
Jeden má jednu, já teď jedu jen z jednoho počítače a jeden má 2. Všechny ostatní začínají jinak, blbý je, že není vidět ne poslední dvě čísla, ale poslední čtyři čísla.

To Belerby
A  Ty nejseš technik a seš ženská?  :D

Hanz02

Citace: "tom712"
Citace: "Hanz02"Spis mne zaujalo tohle. Ja vyzdy nastavuju branu na zacatek subnetu. Co je vlastne dobre?
Ha, jestli 10.102.0.1 neni zčátek subnetu tak nevim :-)
ja nerikam ze neni:o) Myslel jsem, ale zacatek "SVEHO" subnetu.

Citace: "tom712"
Citace: "Hanz02"proc 10.102.0.254 - to je co?
To je name nameserver1, tušim že je to monitor
Nemusí tam bejt, jelo by to asi i jenom s 10.102.0.252 (nameserver1)
To je mi jasny, jen jsem nevedel co to je... :D


Citace: "hafca"To Belerby
A  Ty nejseš technik a seš ženská?  :D
:lol:  :lol:  :lol: k nakousnuti :lol:  :lol:  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Belerby

Citace: "Hanz02"
Citace: "hafca"To Belerby
A  Ty nejseš technik a seš ženská?  :D
:lol:  :lol:  :lol: k nakousnuti :lol:  :lol:  :lol:
Pij beer, at je meer *22*

hafca

Díky Scorpio je problém vyřešen. Při resetu Ovisu se mi povedlo prohodit IP adresy. Teda spíš dát obě stejné. Je to ale divný, že mi to pustilo ven. A taky ta hláška se začala objevovat až teď a ne hned od začátku. Jsou asi věci mezi nebem a zemí, kterejm  já nerozumím:oops:  :oops:  :oops:
Ještě jednou dík všem hafca

BlackSUN

Neni důvod, aby tě to nepustilo, ovis má tu ip "jen aby se neřeklo" a aby ses na něj dostal např na ping a nastavení, jinak je mu k ničemu a na funkcni nemá vliv.

hafca

No jo, člověk se pořád učí.  :roll: