Main Menu

Rychlost - upload

Založil VSJ, Leden 07, 2007, 02:41:12 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

scorpio

Citace: VSJ kdy Únor 18, 2007, 09:47:14 ODPOLEDNE

Takže to chápu tak, že je to asi hodně. Mezi 16 a 19 hodinou byl průměr packet loss 10%, ale teď za poslední 3 hodiny (19:30-22:30) je to jen 2,5%... Nevím, na čem to závisí, protože traffic (ostatní místní) je podle mně plus mínus stejný (pohled do wewimo & traffic), meteorologické podmínky se taky nějak moc nezměnily (neprší), tak nevím. Mně spíš zajímalo, jak je to s jinými připojenými účastníky v klfree (nejen na AP Hostoun2) - kolik je tak průměr, prostě co by měly být normální hodnoty (odezvy na přípojný bod, packet loss)... Snažím se to porovnat s údaji dostupnými přes monitor.klfree.net, ale zatím z toho moc moudrý nejsem  8)

2.5% je snesitelná hodnota. 10% je hodně, to je na úplné hranici použitelnosti třeba pro online hry, VoIP a podobné legrácky. To už se i stává že občas vypadávají stránky při běžném prohlížení.

Na druhou stranu ale nevím ODKUD to ten SmokePing opinkává, a jestli ztráty které reportuje nejsou náhodou problém samotného SmokePingu či systému na kterém jede - přecijen pinká HODNĚ :o

Můj návrh je si současně se sledováním SmokePing udělat vlastní ping - např na gate.klfree.czf - třeba 1000 paketů - a prověřit zda ten paketloss odpovídá reportu SmokePingu.

Dále by se ve "ztrátové špičce" dal z routeru spustit "mtr" proti gate.klfree.czf a ten by měl naznačit která část cesty je za paketloss zodpovědná - to ale musí udělat někdo s přístupem na vlastní router.
-- by Scorpio ---

tom712

Citace: VSJ kdy Únor 18, 2007, 09:47:14 ODPOLEDNEMně spíš zajímalo, jak je to s jinými připojenými účastníky v klfree
Může to být tím že ve špičce je prostě éter víc plnej.

Citace: VSJ kdy Únor 18, 2007, 09:47:14 ODPOLEDNE(nejen na AP Hostoun2) - kolik je tak průměr, prostě co by měly být normální hodnoty (odezvy na přípojný bod, packet loss)...
Takže sem napíšu co považuju za dobrý připojení na WiFi vysílači.

Mně by začalo vadit kdyby na WiFině překračoval paketloss 5% při velkých paketech. Malé pakety by neměly mít žádnou ztrátu.
Pingy do 20ms. Ale záleží spíš na tom jak ping kolísá (jitter) - telefonovat se dá vpohodě i s pingem 80ms pokud nekolísá.

Připojení už nemůžu nazývat "připojení" když ztráta překročí 20%. Taky pokud pingy vyletí nad 100ms. To je prakticky nepoužitelný.

mfk

pokud by nekoho zajimalo, mala statistika.
kazdych 10 minut se provede ping -s 1000 -c 20 -q AP_Bustehrad_01