Main Menu

Stepanka

Založil Holda, Duben 07, 2007, 09:21:59 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Holda

Zdravím,
asi poslední 3 dny máme se sousedem problém s rychlostí internetu. Z obvyklých 1-2MBit/s klesla rychlost cca na 1/3. V "Dopravním zpravodajství"  naše uživatelská čísla (433 a 550) vůbec ani nejsou zahrnuta, čímž se vyloučila kontrola zda to není traffic shapingem. Nicméně asi nebude. Ani po celém dni bez stahování se situace nelepší. Ping na node je myslím v pořádku, ale stažení testovacího soubouru už probíhá rychlosí kolem 30KB/s.
Můžete se mrknout na příčinu? Správce jsem se pokoušel emailem a na ICQ kontaktovat, ale marně :(

Posílám screenshot všeho uvedeného... a vazte si ho, protoze upnout ho bylo o nervy ;)


Medwyn

Cau,
na ICQ jsme spolu mluvili a pravda nikam jsme se nedostali.

Zkousel jsi resetovat ovislinka? Kdyz mate stejne problemy se sousedem..
Vase cisla nejsou v qosu, protoze v qosu neni nikdo z wlan0 a wlan0br (coz mi neni jasne proc, qos bezi, nicmene pri spousteni napise plno kravovin - to by mohl byt problem)
Ping mas normalni.
Co typicke problemy vody v konektoru atd?

Holda

ovise jsem resetoval uz i natvrdo a nahraval jsem i novy FW, na strese jsem jeste nebyl, je to asi jedna z poslednich moznosti, ale cca pred mesicem jsem to tam kontroloval a konektor byl jako novej...
Zajimavy je, ze jak jsme to vcera tak nejak resili, tak to slo uplne normalne, jen jsem to dopsal, tak uz to zase takhle hrozne kleslo...
V Ovisovi mam FW APPro, tak verim, ze by mel byt bezproblemovejsi jak originalni

Medwyn

OK, takze ovislink asi ne.

Dalsi lide z "tveho smeru" mi na Stepce hlasi potize, mohlo by to byt take rusenim. Tezko rict.

Poprosil jsem Skudlika, jestli by mohl na Stepce updatovat QoS a nastavit ho. Jako jeho tvurce by tomu snad mohl rozumet. :D

Stay tuned, kdyztak mi hlas (i na ICQ) zlepseni/zhorseni.
Kazdopadne se mi s qosem podarilo neco udelat a jsi v seznamu.

Citace433   holda   16.540 MB/0 kB    1800/   512/

Holda

dobra, uvidime, ruseni by bylo smutny no...

Hanz02

Citace: Holda kdy Duben 07, 2007, 01:17:52 ODPOLEDNE
dobra, uvidime, ruseni by bylo smutny no...


jen dotaz, proc nejedete pres midway kterou mate 2-3x bliz? :)
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Holda

#6
protoze je tam strom jako hrom :(

navic uz net zase pokulhava, ztraci se mi pulka paketu cestou na Stepku, zkousel jsem davat i vykon na max, ale nepomohlo to...i kdyz na Ovisu pokud vim regulace vykonu stejne nejde...

Holda

tak po nekolike dobe tu je ten samy problem znova, zrovna dneska me stve, potrebuju se ucit pres vikend na zkousku, ale materialy mam jaksi na netu... :(

Neni tu neco, co by bylo v mych silach s tim udelat? Trebas Kokos nebo vidim tomovi 733 na strechu :)
Neslo by neco z toho?diky

scorpio

#8
Letmym pohledem do wewima bych si tipnul vinika :


00:4f:62:xx:xx:xx  27/92     

11 Mbit/s  1 Mbit/s  576.85  1170.67 MByte  317.57  1738.79 MByte  122  test.hadrak  10.102.75.24 


Zkus chytit spravce ...

EDIT #1: povol s me na ICQ ...
EDIT #2: tak jsem hadraka trosku pribrzdil (128kbit) - a net se na Stepce rozjel
-- by Scorpio ---

Holda

rad bych si te povolil, ale ja se bohuzel nemuzu lognout, tim kolik to ztraci :(
Medwyn nema moc casu kvuli maturite bohuzel

Holda

prevelike diky scorpio, krasna prace  :wink:

VSJ

Citace: scorpio kdy Květen 04, 2007, 05:15:53 ODPOLEDNE
Letmym pohledem do wewima bych si tipnul vinika :


00:4f:62:xx:xx:xx  27/92     

11 Mbit/s  1 Mbit/s  576.85  1170.67 MByte  317.57  1738.79 MByte  122  test.hadrak  10.102.75.24 


Zkus chytit spravce ...

EDIT #1: povol s me na ICQ ...
EDIT #2: tak jsem hadraka trosku pribrzdil (128kbit) - a net se na Stepce rozjel

Měl bych laický dotaz - automatický limiter to nestáhl proč ?

scorpio

Citace: VSJ kdy Květen 05, 2007, 02:28:46 ODPOLEDNE
Měl bych laický dotaz - automatický limiter to nestáhl proč ?

Protože limiter je nastavený pro vysílání / příjem 11 Mbit - aby rozdělil pásmo a zbytečně nezdržoval.

Pokud tento člen vysílá na 1 Mbit místo na 11 Mbit má jeho odchozí trafika 11x vyšší nároky na pásmo a tudíž ostatní zdržuje 11x víc než odpovídá "intenzitě" provozu.

Při jeho 1Mbit vysílací rychlosti a 600 kbit provozu efektivní vliv na AP Štěpka byl stejný, jako by vysílal 6.6 Mbit na 11Mbitech vysílací rychlosti - ale shaper kouká jenom na ABSOLUTNÍ ČÍSLA, nikoli na relaci s rychlostí vysílání.

Proto se tyto případy musí řešit "ručně".
-- by Scorpio ---

VSJ

Díky scorpio !

Vyplývá mi z toho, že pokud někdo vysílá menší rychlostí než 11Mbit (resp. než ostatní), tak jednak limiter obejde a hlavně omezuje ostatní...

Jak by se to zachovalo, kdyby Holda taky stáhl své vysílání na 1 Mbit ? Pomohl by si ?

scorpio

#14
Citace: VSJ kdy Květen 05, 2007, 02:45:38 ODPOLEDNE
Díky scorpio !

Vyplývá mi z toho, že pokud někdo vysílá menší rychlostí než 11Mbit (resp. než ostatní), tak jednak limiter obejde a hlavně omezuje ostatní...

Jak by se to zachovalo, kdyby Holda taky stáhl své vysílání na 1 Mbit ? Pomohl by si ?

On ten limiter neobejde. Na vysílací rychlosti 1Mbit má mnohem nižší rychlost odchozího provozu než by měl na 11Mbit. Jediným výsledkem je skutečně rušení a omezování ostatních, sobě dotyčný nijak nepomůže.

Zachovalo by se to tak že by byla Štěpka zarušená ještě mnohem víc.
-- by Scorpio ---