Dotaz - Dell OptiPlex GX270 - Drivers and Utilities CD (ResourceCD) *VYŘEŠENO*

Založil VSJ, Květen 05, 2007, 02:37:28 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

VSJ

Ahoj, nemáte někdo náhodou Drivers and Utilities CD (ResourceCD) k počítači Dell OptiPlex GX270 (provedení Small mini-tower) ?

Koupil jsem starší počítač, samozřejmě bez manuálů a CD s drivery a nedaří se mi rozchodit některé věci, např. integrovanou síťovku nebo integrovanou grafiku. Prostě bych potřeboval CD s drivery pro základní desku, která v něm je.

Na dell support jsem potřebné nenašel, resp. ho tam asi ani nenabízí.
Nikde se mi nepodařilo zjistit, jaká základní deska to vlastně je. Jde o Foxconn, ale ani na Foxconnu jsem nic nenašel.

Díky.


VSJ

Díky scorpio, já vpodstatě to samé našel na:
http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=cz&cs=RC1077928&l=cs&s=pad

ale problém je v tom, že nevím, co z toho mám použít, resp. co v tom počítači mám za hw - do GX270 dávali různé mb, grafikya asi i lany. Na tom CD by měla být diagnost. utilita, která by to měla říct (deska, jaká integr. grafika apod.) Před chvílí jsem si stáhl z českého dellu Dell Asset Utilita a Dell Client Configuration, tak třeba to bude ono... Každopádně furt tápu a nechodí mi to. Kdybych aspoň rozchodil LAN, tak se připojím na dell support a tam nabízí online očuchání systému... Jediné, co se zatím chytlo, je audio realtek.

To mám z toho, že kupuju comp bez dokumentace a CD....  :(

EDIT#1 Faktje, že na tom anglickém webu dellu je to líp filtrované a asi i více verzí, takže to jdu prohledat. Díky za tip.

scorpio

A podle toho Service Tagu Ti to nenašlo ?
Ozvi se mi na ICQ, zkusím něco vymyslet, mám pár nápadů, ale fórum je moc pomalý ...
-- by Scorpio ---

VSJ

Podle service tagu to zobrazilo jen to samé, co pomocí zadání OptiFlex GX270, tzn. z toho service tagu jsem nepoznal, co je v tom přesně za desku.

Já teď budu muset vyrazit do města, tak to zatím odložím, ale díky za nabídku...

scorpio

No tak az budeš online tak mi písni na ICQ, at můžem probrat ty moje nápady.
Třeba z toho kompu něco vytřískáme ...
-- by Scorpio ---

Hangman

Imho pokud se potřebuješ dostat na online očuchání tak tam zkus použít jinou síťovku (USB Wifi) či nějaký jiný síťový komponent a určo to pofachá :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

jedjisch

Urcite bych se zkusil orientovat podle service tagu... v nejhorsim muzes zkusit napsat mail primo do dellu  :)

VSJ

Hurá, VYŘEŠENO !

Ještě jednou jsem prošel všechny položky, které nabízí ke stažení a mohli by se hodit.

Trochu jsem zazmatkoval a začal shánět potřebné ovladače nejprve na Foxconnu k motherboardu (jehož přesný typ jsem ale doteď nevím, jen že je to na intelu 865G), jenže tam těch možností bylo hodně. Tak jsem se vrátil na stránky Dellu:

Diagnostic utility a config asset utility se chtěly rozbalovat na disketu ("Self Extract FloppyPack"), jenže ten dell floppy jaksi nemá :-), tak jsem to přeskočil a šel instalovat metodou pokus / omyl a už to chodí: nejprve jsem tam nainstalil ovladače k chipsetu - ty byly univerzální a poprvé jsem je přehlédl, pak IDE řadič, ten byl taky jeden, pak lanka - tam jsem ze 3 možností napodruhé trefil a LAN už funguje :-) Audio už taky OK (že to není SoundBlaster jsem pochopil, tak jsem vybral ovladač pro integr. audio  :) , grafiku integrovanou (4 možnosti) jsem přeskočil a na přání kamaráda, pro kterého jsem tooživoval, jsem mu tam frknul ATInua k té jsem měl CDčko....

V XPčkách už nic nesvítí (výstražné trojúhelníčky ve Správci zařízení), takže to je snad vše Ok, použité ovladače jsem mu naházel do jednoho adtresáře (až bude přeinstalovávat widle) a počítač mu dneska odvezu, hlavně ať už je to pryč  :P

Myslel jsem si, že ty service tagy obsahují o modelu víc přesnějších informací. U notebooku Dell to tak bylo, hmm asi u stolních počítačů je to víc variabilnější...

Díky všem za pomoc a nápady....