Main Menu

AP Makotřasy

Založil rimmer, Červen 02, 2007, 09:28:31 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

rimmer

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se plánuje na někdy modernizace AP Mako. Stávající 2.4GHz už je nic moc :( a 5GHz by se určitě šikla. Klidně bych rád pomohl s pracemi a tímto se nabízím na výpomoc p Střeštíkovi, správci AP Mako.

Rimmer / 631

skudlik

Stavajici 2.4 tam ma hlavne nejake problemy s rusenim ci s nejakym klientem, ktery to kur*i. Takze primarne by se chtelo zamerit hlavne na tohle. Na to ze vas tam je par, tak se projevuji dost problemy. Blizsi info asi spravce  8)

rimmer

Citace: skudlik kdy Červen 03, 2007, 07:35:42 DOPOLEDNE
Stavajici 2.4 tam ma hlavne nejake problemy s rusenim ci s nejakym klientem, ktery to kur*i. Takze primarne by se chtelo zamerit hlavne na tohle. Na to ze vas tam je par, tak se projevuji dost problemy. Blizsi info asi spravce  8)

Mno to nevím, ale nevím čím by to bylo. Problém je že pan správce nemá moc času (chápu to) navíc mě osobně moc nemusí. Bohužel.
Může to být nevyrovnaností signálu? Jsou tu lidi co mají signal 13/92 a taky ti, co mají klidně 42/92. A to jsou většinou ti, co bydli nejblíž k AP. Jinak, týhle problematice moc nerozumim, abych do toho mohl nějak mluvit.
Největší problém je, že jakmile má někdo nad 150spojení, tak to začně děsně zlobit, ani ne tak rychlost, jako že stránka trvá dlouho, než se začne načítat...
jinak, děkuji za odpověd, Rimmer

scorpio

#3
No, s tím signálem se to má tak ... ti co jsou blíž by měli mít snížený výkon svých klientských AP na nezbytné minimum, aby nerušili ostatní. Pokud má někdo 42/92 tak to praží proti anténě AP hlava nehlava.

Takovýto člen, zvlášť pokud začne upload torrentů, velmi "zaneřádí" etér a ostatní s menším signálem (a dál umístění) se nemusí vůbec dostat k lizu - to je nepěkná vlastnost WiFi technologie.

Je potřeba (se) domluvit (s) těm(i) co mají >100 spojení a přimět je aby omezili své torrent klienty (to umí skoro všichni P2P klienti) a taky stahli výkony svých klientských AP.

Dále, stále existuje "experimentální" možnost zjištění kdo to kazí - například jakmile se to hodně zpomalí začít selektivně udělovat "bany" - ano, to správce snadno může - a dá se celkem rychle zjistit vykopnutím koho se AP uvede do použitelného stavu - a pak u dotyčného kontrola antény, AP, výkonu atd ...

UPDATE 1:
Vážení, koukám se na http://mako/wewimo.html a to co vidím mě velice znepokojilo.
Mimo jiné je to mnoho klientských AP která nevysílají na 11Mbit ale na 1 až 2 Mbit.
Vážený Rimmere, co třeba se zamyslet zdali ten problém není i Váš klientský AP, zřejmě DLINK ??????
Bylo by dobré začít hledat chybu u sebe než se vydáte na výpravu proti ostatním.

UPDATE 2:
A takových jako Vy je tam povícero. Stačí aby JEDEN začal sdílet, a celé AP jde do kopru.
Není to tak dávno co jsem podobný problém odhalil na AP Stepka. (Taky) DLINK vysílající na 1Mbit.
-- by Scorpio ---

rimmer

Tak jsem začal zjištovat kdo to vše je. Jednoho z nich vůbec neznám, ostatním to mužu říct (až tedy přijdu na to, jak se to přenastaví) Ale myslím že "Hlum" má OvisLinka a má taky 1MBit odesílání.
Frey má snad taky Dlinka jako já. Řeknu mu o co jde. Jinak Amber netuším kdo je, ale správce by mu mohl napsat systemovou zpravu že? Teda pokud si jí tenhle člen přečte...

Co se týká mě, už na tom pracuju...

scorpio

S tím DLINKEM totiž je veliká potíž.

Neumí nastavit fixních 11Mbit ... neumí a neumí.
Stačí malé rušemí. nebo počasí, nebo mizerná nálada a vysílá na 1MBit.
Jediná léčba co vím že zabrala byla vyměnit DLINK za OVIS.
Jeden DLINK jsem zkoušel léčit upgradem FW - chvíli to pomohlo a pak se rozsypal úplně - takže už byl asi načatej.
Linky na různé FW a postup při upgrade FW tady :
https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/DlinkDwl900APPlus
https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/DLink900
-- by Scorpio ---

tom712

Citace: rimmer kdy Červen 04, 2007, 11:46:45 DOPOLEDNE
..Ale myslím že "Hlum" má OvisLinka a má taky 1MBit odesílání.
Frey má snad taky Dlinka jako já.
Pokud si klikneš ve wewimu na tu MAC adresu (první sloupek) tak uvidíš co je to za zařízení. 00-4f-62 je ovislink

Musí se forsnout odesílání na 11M, to jest ručně to nastavit. U dlinků to ale nejde, trochu pomůže tento firmware - mě teda pomohl.

Citace: rimmer kdy Červen 04, 2007, 11:46:45 DOPOLEDNE
Řeknu mu o co jde. Jinak Amber netuším kdo je, ale správce by mu mohl napsat systemovou zpravu že? Teda pokud si jí tenhle člen přečte...
Pokud si člen nepřečte systémovou zprávu tak se nedostane na internet ;-)
Ale můžeš mu odeslat mail i ty. prezdivka@kflree.cz