Main Menu

Stanovy

Založil K5, Září 21, 2004, 07:49:13 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

K5

V tomto threadu diskutujte nad novými Stanovami Sdružení Klfree.net, které obdržíte v e-mailu.

Pluto

Nějak se nemůžu v návrhu stanov dopátrat mechanismu navrhování změn stanov...  Schvalování změn je celkem jasné, ale kdo vlastně může navrhnout změnu ve stanovách (člen? - v právech  to definováno není a §8, písm. a to podle mě neřeší).

Pluto

netpavel

Citace: "Pluto"Nějak se nemůžu v návrhu stanov dopátrat mechanismu navrhování změn stanov...  Schvalování změn je celkem jasné, ale kdo vlastně může navrhnout změnu ve stanovách (člen? - v právech  to definováno není a §8, písm. a to podle mě neřeší).

Pluto
Členské schůze se leckde konají jako výroční setkání s přípitkem a podáním ruky. Platí však, že pokud je orgán definován jako nejvyšší, jsou jeho usnesení závazná pro všechny ostatní orgány, které jsou odvozené. Delegáti/členové této schůze mají právo nejen hlasovat, ale každý může sám iniciativně předkládat členské schůzi návrhy ke hlasování. Žádné stanovy nemusejí explicitně obsahovat větu, že člen může navrhovat změny stanov, protože to z logiky kolektivního orgánu automaticky vyplývá. Platí totiž princip rovného členství. V praxi individuální iniciativy nebývají příliš časté, vyskytují se obvykle v dobách krizových, je-li období klidu, bývá jich minimum.
PS: procedura viz. § 11 odst. 4 Stanov, ale to neznamená, že se delegát na schůzi nemůže přihlásit o slovo a přednést návrh.

Hangman

Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

jedjisch

Citace: "Hangman"čekám na ten mail :wink:

Tos asi tak 2 roky zaspal ;)

Hanz02

Citace: "Pluto"Nějak se nemůžu v návrhu stanov dopátrat mechanismu navrhování změn stanov...  Schvalování změn je celkem jasné, ale kdo vlastně může navrhnout změnu ve stanovách (člen? - v právech  to definováno není a §8, písm. a to podle mě neřeší).

Pluto

A co chces vlastne menit?
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...