Main Menu

Měření teploty

Založil Iri, Srpen 08, 2007, 09:31:13 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Iri

Na stránkách sdružení se zobrazuje aktuální teplota na Kladně s krátkou historií. Chtěl bych se zeptat zda by bylo možné tyto data odněkud "vytáhnout" řekněme roz zpětně ? Děkuji za odpověď.
Iri
iri

SPM

Je na gomenu uložen v /var/local/teplomer; pokud máš účet na gomenovi, můžeš ho odsud stáhnout... pokud ne, tak ti ten soubor můžu někam nahrát.
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Iri

Bohužel nevím co je gomen. šlo by ten soubor poslat na můj e-mail (iri@centrum.cz) ? Děkuji.
iri

Tom733

Jenom upozornuju, ze ta teplota neni merena podle spravnych meteorologicych postupu. Cidlo visi na jednom z prihradovych stozaru na strese.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

SPM

Citace: Iri kdy Srpen 08, 2007, 12:40:04 ODPOLEDNE
Bohužel nevím co je gomen. šlo by ten soubor poslat na můj e-mail (iri@centrum.cz) ? Děkuji.

Má 90MB, mailem radši ne... tady je odkaz:
http://hellmachine.klfree.net/~public/temperature.db
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Iri

Děkuji .... stáhnul jsem si. Teď ještě přijít na to jak data zpracovat :o)
iri

belgarat


SPM

Mno, tazatel se na rrdtool asi nebude cítit :-) Nicméně za použití něčeho chytřejšího, než poznámkový blok, co by ten soubor umělo celý načíst, fce najít & nahradit by snad i mělo jít to naimportovat do excelu nebo nějaké podobné zrůdnosti...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Tom733

Citace: SPM kdy Srpen 09, 2007, 05:02:38 ODPOLEDNE
Mno, tazatel se na rrdtool asi nebude cítit :-) Nicméně za použití něčeho chytřejšího, než poznámkový blok, co by ten soubor umělo celý načíst, fce najít & nahradit by snad i mělo jít to naimportovat do excelu nebo nějaké podobné zrůdnosti...

bojim se, ze Excel vic jak 65536 radek nezvladne
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

BlackSUN

Citace: Tom733 kdy Srpen 09, 2007, 07:21:45 ODPOLEDNE
Citace: SPM kdy Srpen 09, 2007, 05:02:38 ODPOLEDNE
Mno, tazatel se na rrdtool asi nebude cítit :-) Nicméně za použití něčeho chytřejšího, než poznámkový blok, co by ten soubor umělo celý načíst, fce najít & nahradit by snad i mělo jít to naimportovat do excelu nebo nějaké podobné zrůdnosti...

bojim se, ze Excel vic jak 65536 radek nezvladne

2007kový určitě, možná i verze 2003.

Iri

máte pravdu, že se na nic většího necítím, ale již mám data "očesaná" jen na období co mě zajímá. Excel mi vezme jen cca 17 dní což je málo. ještě zkusím nějaké cesty jak automaticky vyselektovat jen cca tři čtyři měření z každého dne. Děkuji vám za vaše rady a pomoc.
iri

skudlik

si na to napis nejakej programek, co ti to predzpracuje .. na linuchu v pohode v bashi/perlu .. no nevim jak moc ses zrucnej programator .. ale se zakladnima znalostma klidne v necem jako c++/packal/java udelas za 10 minut program, co ti z toho vyhodi jen cisla ktery chces a to pak nechas sezrat excelu :)