Main Menu

konfigurace sítě

Založil ne2dd, Březen 09, 2008, 08:41:50 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

ne2dd

Mám připojení WIFI přes ovislink ke kterému jsou připojena 3 PC. Jak nakonfigurovat PC aby mezi sebou po síti komunikovaly a přitom nebylo nic přístupné z venku po wifi síti. Když povolím sdílení souborů a tiskáren a klient sítě microsoft, tak je to dostupné i z wifi sítě. Nechce se mi dělat další vnitřní síť, když už to vlastně propojené je... Díky

Belerby

Tak nepouzivej M$ sdileni. Jestli ti jde o prenos souboru, tak si nainstaluj radsi nejakej jednoduchej FTP server.
Pij beer, at je meer *22*

skudlik

variant je asi vic:

- misto ovise pouzit nejaky router (tim se natem oddeli mistni sit od vnejsi)
- na kazdym PC mit firewall (windouzi firewall nepovazuju za firewall) a povolit jen vybrane IP adresy pro windouzi sdileni
- pouzit nejakou sragoru typu hamachi/vpn a sdilet na tehle zabezpecene siti
- donutit nejak ovislinka aby bud filtroval porty pouzivane pro windouzi sdileni, nebo delal nat (nepises co mas za typ - a ja na to nejsem zas takovej expert, ale predpokladam, ze bude urcite ne_originalni firmware, co tohle bude umet).

ne2dd

Zkouším Zone alarm, ale nějak je to zas neprůstřelný moc, takže se nemohu dostat z PC do PC, která by spolu komunikovat měla...

tom712

Citace: ne2dd kdy Březen 09, 2008, 08:41:50 DOPOLEDNE
Mám připojení WIFI přes ovislink ke kterému jsou připojena 3 PC. Jak nakonfigurovat PC aby mezi sebou po síti komunikovaly a přitom nebylo nic přístupné z venku po wifi síti.
Takže zaprvé napiš jaký přesný typ Ovislinka máš.

Pokud je to WL-5460AP tak do něj můžeš nahrát Firmware který umí to co potřebuješ. Návod ZDE

ne2dd


tom712

Citace: ne2dd kdy Březen 09, 2008, 06:32:07 ODPOLEDNE
je to starší verze - 1120AP.
Tak použij Appro. http://appro.cz/stazeni.html Verze pro ovise 1120 jsou tam bezplatné verze, bez technické podpory.

Zapni si NAT a máš vše oddělené. Fort forwarding to umí, je to plnohodnotný router.

ne2dd

Dík, s tím Natem to bude asi nejsnazší. Vyzkouším, je k tomu někde nějaký popis nebo pouze intuice a zkušenost??