Nejsou shodne regiony adres

Založil Radekb, Duben 04, 2008, 06:33:39 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Radekb

Zdravim vsechny.

Jiz dvakrat jsem psal na technici@klfree.net (4.11.2007 19:21 a 17.3.2008 19:01) i spravci node, ale bez odezvy, takze to zkousim tady.
Jedna se o node Ostrovec a pripojeneho clena "hrabej" (muj tchan).
Ma prideleny 3 IP adresy a obcas se stane, ze ta, se kterou je svazana verejna IP adresa zacne "blbnout" stylem, ze se lze pomoci http (a pravdepodobne i dalsich protokolu) dostat jen na AP Ostrovec a dale ne. Pritom ping funguje normalne do celeho internetu. Nekdy se pro zmenu stane, ze sit jde hrozne pomalu.
V obou pripadech obe zbyle pridelene IP adresy funguji uplne normalne.
Napadlo me, jestli to nema souvislost s verejnou IP adresou, ale pri pokusu o zmenu IS vyplivne tu v predmetu uvedenou hlasku "Nejsou shodne regiony adres".
Muj hlavni dotaz tedy zni: Jak ziskat verejnou IP adresu ze sveho regionu?

Pripadne pokud by nekdo znal pricinu vyse popsaneho chovani, tak radu samozrejme uvitam.
Predem diky.

Belerby

Ahoj, nj, tak ta hlaska bude tim, ze tvoje verejna je z jineho regionu nez tve vnitrni ip - pravdepodobne to vzniklo historicky...
Reseni bych mel - smazal bych ti tu tvoji verejnou co mas ted a ty by sis pak vzal novou (jinou) - uz z tveho regionu.
Pij beer, at je meer *22*

Radekb

Problem s verejnou adresou ve spolupraci s Belerbym vyresen. Diky.
Net zatim bezi :)

VSJ

Zdravím, mám stejný problém. Při pokusu změnit přiřazení veřejné IP adresy vnitřní adrese to hlásí "Nejsou shodne regiony adres". Na koho se lze obratit? Na technici@klfree.net ? Mistni spravce ma momentalne jine starosti a navic to asi ani tak nebude moc vyresit. Predem diky za radu.

Tom733

Nejlepe na sveho spravce ktery ma lepsi sance tlacit na jednoho ze dvou lidi kteri to realne mohou resit.
Pripadne na techniky - maily tam chodi ale pocet lidi schopnych s tim neco udelat je hodne omezeny.

Problem je to systemovy, na jeho obecnem reseni se pracuje.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Radekb

Takže došlo i na mě a IS mi hlásí uvedenou chybu. Chtěl bych tedy poprosit někoho, kdo může, aby mi vymazal moji stávající veřejnou adresu, jako to udělal před dvěma roky Belerby, a informoval mě o tom jakýmkoli způsobem.
Jsem předem zavázán.

VSJ

Citace: VSJ kdy Květen 09, 2010, 04:35:13 DOPOLEDNE
Zdravím, mám stejný problém. Při pokusu změnit přiřazení veřejné IP adresy vnitřní adrese to hlásí "Nejsou shodne regiony adres". Na koho se lze obratit? Na technici@klfree.net ? Mistni spravce ma momentalne jine starosti a navic to asi ani tak nebude moc vyresit. Predem diky za radu.

U mne vyřešeno, děkuji (-svata a spol. ?)...

Radekb

Já jsem již také dokázal přesměrování změnit.
Nevím jestli je to globální stav a kdo to má na svědomí, ale každopádně děkuji.