HW wifi router - jaký?

Založil Peter, Květen 28, 2008, 12:56:15 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Peter

Zdravim,
prosim o radu. Chci si domu poridit wifi router na domaci sit, na trhu je nezpocet firem, atd.. Mohl byste mi nekdo doporucit co si zakoupit?
Pod strechou mam AP Ovis 1120, ale to je asi zbytecna informace:)

Diky za rady a typy..

SPM

Celkem dobrý zkušenosti mám s 500kovejma Asusama (doma starší Asus WL-500g Deluxe a WL-500g Premium (ikdyž ta V2 verze Premia je už celkem oškubaná...)). Akorát oproti jinejm nebyly uplně nejlevnější...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Medwyn

Musis vice specifikovat co od toho chces.
-> Kolik zarizeni chces pripojovat?
-> Budes ta zarizeni pripojovat jeste nekde jinde?
-> Budes chtit z tech zarizeni treba tisknout nebo sdilet data?
-> Kolik za to chces utratit? Ten ASUS je zrovna jeden z nejdrazsich

Podle toho by se snad dalo neco doporucit :-)

Peter

chtel bych mit pripojeny 2 pevne pc - kabelem, a na 2 ntb..
prakticky klidne neco obycejneho, zadne sdileni, atd., na ten asus jsem koukal, ale asi na me potreby je to zbytecne dost, do te 1000 by se neco melo sehnat, ze?

Diky:)

Medwyn

-> Budes ta zarizeni pripojovat jeste nekde jinde?

Ale ono je to jedno. Tak si kup v podstate co budes chtit :) ..
Klidne i nejake ty levne TP-Linky nebo neco na ten zpusob. Ono je to jedno
Jen bych ti teda asi doporucil neco s 4+1 LAN portama a v tom pripade i s DHCP serverem

zemocz

Ja mam celkem dobry zkusenosti s wifi routerama od D-linku. Nejlevnejsi Dl-524, by ti bohate stacila.
Don´t worry be PUNK !!

Medwyn

Ja mam _TY NEJHORSI_ zkusenosti s cimkoliv od D-Linku.. Hlavne teda WiFi veci :-)

Don Martinez

Teďko jsem koupil nějakej základní Linksys za litr na podobný účely, jako ho chceš ty, a zatím (klep, klep) funguje bez problémů...

zemocz

Citace: Medwyn kdy Květen 29, 2008, 03:24:01 ODPOLEDNE
Ja mam _TY NEJHORSI_ zkusenosti s cimkoliv od D-Linku.. Hlavne teda WiFi veci :-)

rozhodne radsi D-link nez TP-link  :)
Don´t worry be PUNK !!

skudlik

520gC od asusu docela dobra/levna volba.

MarF

Pod sedm stovek nekoupíš nic lepšího (možná vůbec nic) než CC&C: WA-2204A:
http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=26
Dva jsem konfiguroval a pracovalo se mi s nimi líp než s Ovisem. Běží už nějaký čas bez jediného výpadku. Umí to všechno, co bych od takového zařízení (i za vyšší cenu) čekal. Kdyby ti to nestačilo, dá se tam nahrát licencovaný firmware http://www.ap-router.cz, který má v sobě ještě lepší vychytávky. S tím ale zkušenosti nemám.

SPM

Citace: Medwyn kdy Květen 29, 2008, 03:24:01 ODPOLEDNE
Ja mam _TY NEJHORSI_ zkusenosti s cimkoliv od D-Linku.. Hlavne teda WiFi veci :-)

Já mám s NAT routerama od D-Linku ještě horší zkušenosti, než s wifi věcma :D
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Peter

Tak jsem si poridil tento:
http://www.alza.cz/edimax-br-6204wg-access-point-repeater-klient-bridge-802-11b-g-11-54bps-switch-router-4x-lan-1x-wan-d58536.htm

castecne se mi to podarilo nastavit, signal do stolniho pc jiz beha, ale na notas - chce to nejaky network key? to je specificky nastveny napr od kl-free? asi blbost, ze:)

Diky:)

zemocz

no nejspis to je nejaky WPA nebo WEP klic pro tu domaci wifi. Ale to si musel zadat v nastaveni toho routeru.
Don´t worry be PUNK !!

skudlik

Nastav na tom bazmeku WPA sifrovani s heslem (preshared key) .. to pak vyplnis, kdyz se na to budes prihlasovat na notasu. Jinak teda sis tu moc nenechal poradit .. edimaxum bych se osobne obloukem vyhnul .. edimax pro me znamena levny a poruchovy shit.  ::)