HW wifi router - jaký?

Založil Peter, Květen 28, 2008, 12:56:15 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Peter

me to doporucili v krame no:( tak snad to nebude nejaka tragedie... ale aspon kdybych to rozchodil.. mam to vse nastavene jak pises, vypada to jednuduse, vse mi s notebokem sedi, akorat, ze to nechodi:(

scorpio

a naskenuje ten nestastnej notas tu tvoji bezdratovou sit, nebo nenaskenuje ?
a nezapnuls treba filtrovani MAC adres, a nepreklep se v MAC notase ?
-- by Scorpio ---

skudlik

Nastaveni routeru ma samo o sobe 2 roviny...

1) vlastni pripojeni bezdratove casti
- to je o nastaveni vhodneho nazvu vysilace (ESSID), vysilaciho kanalu (idealne je udelat na notebooku mensi "radiovy pruzkum" a z zvolit kanal tak, aby co nejmin kolidoval s tim co naskenujes), sifrovani (WPA, lepe WPA2 - coz ale ten edimax nejspis neumi), filtrace MAC adres (dobra doplnkova ochrana - povoli se pouze MAC vlastnich zarizeni - lze nastavit az kdyz vsecko ostatni funguje).
- kdyz se tohle vsecko nastavi spravne, tak by mel notebook vyhledat domaci bezdratovou sit a alespon omezene se k ni pripojit (viz bod 2)

2) nastaveni IP adres
- samozjreme protoze je to router, tak potreba mit i spravne nastavene parametry routovani :) Na tehle kramech se to oznacuje vesmes jako WAN (strana smerem do netu = do klfree) a LAN (strana na kterou se pripojujes s notebookem).
- IP adresa/rozsah WAN je IPcko, ktere mas pridelene v ramci klfree. Cili tam se vyplni vicemene to, co jsi mel predtim na domacim PC (IP, brana, maska, DNS). Pokud bys nemel volnou IP, napsat spravci
- IP adresa/rozsah LAN - zde staci vetsinou nechat nejake vychozi nastaveni (byva neco jako 192.168.1.0, 255.255.255.0, 192.168.1.1 - router=brana) a mit povolene prirazovani z DHCP. Tohle je "skryty" privatni rozsah, ze ktereho bude router pridelovat IP adresy dalsim zarizenim "za nim" = notebookum na wifi, pripadne pokud jsou nastavene i nektere ethernet porty jako LAN, tak i tem.

Pokud vsecko funguje spravne, tak notebook, kdyz se pripoji a ma povolene ziskani IP/DNS z DHCP, tak mu router automaticky prideli IP adresu a vsechny potrebne veci z LAN rozsahu (ktery je skryty navenek), a pri komunikaci preklada veskere adresy (NAT) na tu, co ma vyplnenou v nastaveni WAN. Cili z pohledu vnejsi site = klfree se to jevi tak, jako by kumunikovala jen tahle jedna IP adresa, i kdyz za routerem muze byt pripojenych X zarizeni.

Na  https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/StraightCoreWRT311 jsem kdysi delal navod jak nastavovat tohle HW-AP (Straightcore WRT311) .. konkretni nastaveni tveho edimaxe bude teda uplne jiny, ale obecne informace o tom co a jak by mohly byt pouzitelny i v tomhle pripade....

Peter

Diky za pomoc, ale zatim bezuspesne:( zacinam byt trochu zoufaly, prijde mi, ze to mam vsechno dobre nastavene, notebook sit vidi, bouzel se nepripoji, notebookem to urcite neni, zkousel jsem to i na jinem... Vsechno nastavene podobne jak jsi psal, i jak jsi mi posilal ten odkaz...

asi poleti z okna:) nebo opravdu nevim...

tom712

Citace: Peter kdy Červen 08, 2008, 08:10:45 ODPOLEDNE
notebook sit vidi, bouzel se nepripoji, notebookem to urcite neni, zkousel jsem to i na jinem...
Tak se predne zkus pripojit BEZ sifrovani a beze vsech tech bezpecnostnich veci okolo.

Může bejt problém v tom že si edimax při týhle konfiguraci nerozumí s kartou v noutbuku. (Například Ovislink 5460 s nastaveným personal WPA2 se nedohodne s nejakym broadcomem pod Vistama, pod XP to beha. S jinym AP to teky beha okej i pod Vistama)

Jestli to půjde bez šifrování, tak ho pak můžeš postupně zkusit pozapínat a uvidíš kdy se to nepřipojí.

Peter

to zaheslovani jsem povypinal, ale stejne bohuzel nic, to jsem cekal:(

Don Martinez

Jakou máš WiFi kartu v notebooku umí G?