Nějaká šance na zlepšení? Ostrovec.

Založil Rusty, Leden 21, 2010, 04:12:43 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Rusty

Ahoj, sem uz par let pripojenej na AP Ostrovec a dycky to tak nejak slo. Jenze v posledni dobe mi prijde ten podpruhon priserne zarusenej a sere se to. Kdyz se kouknu na stranky myho node, teda OSTROVEC tak to vypada porad nejak takhle.
*CENZURA* :-D

Moc se v tom nevyznam, takze nevim cim to je. Muze mi ktomu nekdo napsat vic? Co je potreba na zlepseni? Nevim jestli by mi pomohlo se pripojit na jiny vysilac, mam celkem utopenej barak, prikladam mapu.
http://tinyurl.cz/e93
Dik Radek



Jo a jeste jedna vec. Doma sem si zaNAToval sit a zmizl sem z wewima :-D Proc?

Tuvok

timto smnerem svýtí noven 5n sektor vyžadovalo by to novej hardver http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1539 rychlost by se pak mnela pohybovat k 20 megam

Rusty

Mohu poprosit o presnou lokalizaci vysilace? Muj vyhled neni nic moc...

Tuvok


Rusty


Tuvok

tobe muze vadit jedine ta skola a jeste jen tesne ta restaurace zatabou je tam připojena neslo by to dat na kraj strechy

Rusty

Diky za rady, lezeni po strese s bookem a antenou budu praktikovat az bude tepleji. Ale mas pravdu, za zkousku to stoji, ale nevim no, antenu mam tedkon na kraji baraku a nevidel sem ani na node Lano, ktery je lip posunuty mym smerem. Leda ze bych to nastrelil sousedovi na zed...

core2duo

#7
Zdravím,
Už mě ten Ostrovec také pěkně štve. Copak je tohle internet? Samé omezení na 90%...? Pročpak, nastavené je vše dobře, ping přes https://gomen.klfree.net/ping.php? funguje a vše je do 5ms.
Nezdá se mě to fér, za stejný poplatek má někdo rychlý internet, film si stáhne za 5 minut (myslím ti co mají přípojku v paneláku) a my na ostrovci máme pomalu teletext.


Ještě chci poprosit autora tohoto příspěvku o smazání IP adres které uvedl na začátku. Nemusí každý vědět kdo je kdo ne?

Rusty

Ahoj, pastnul jsem sem jen verejne informace, ktery si kazdy muze najit sam na ostrovec.klfree.net. Nic tajnyho to neni, ale oka no. Jinak uz bych stim mel zacit neco delat, je teplo a de vrklat antenou... A zkusit se pretocit na to AP Lano.

core2duo

#9
1/ Předpokládám že žádné zlepšení ze strany Ostrovce nelze očekávat. Nebo snad ano?

2/ Node Lano? V čempak je Lano lepší než Ostrovec? Nachází se tam 5 ghz spoj?

3/ Ano jsou to veřejné informace, ale je dobré brát v potaz i to že se na toto fórum dostane kdokoliv z internetu ne jen členové KlFree. Stačí když bys jen nechal adresu ve tvaru 10.102.XXX.YYY aby prostě neznal někdo IP adresy lidí na ostrovci, snadno se pak může připojit místo dotyčného! I když nevím k čemu by mu byl takový internet. :D

EDIT:
ad 2/ Node lano nemá asi bezdrát. viz. lano.klfree.net

skudlik

Citace: core2duo kdy Květen 01, 2010, 02:19:38 ODPOLEDNE
Zdravím,
Už mě ten Ostrovec také pěkně štve. Copak je tohle internet? Samé omezení na 90%...? Pročpak, nastavené je vše dobře, ping přes https://gomen.klfree.net/ping.php? funguje a vše je do 5ms.
Nezdá se mě to fér, za stejný poplatek má někdo rychlý internet, film si stáhne za 5 minut (myslím ti co mají přípojku v paneláku) a my na ostrovci máme pomalu teletext.

Ještě chci poprosit autora tohoto příspěvku o smazání IP adres které uvedl na začátku. Nemusí každý vědět kdo je kdo ne?

Tak nejdrive coby autor toho oskliveho omezovace odpovim na tenhle prispevek  :)

Omezeni 90% znamena to, ze je k dispozici 90% toho co by bylo bez omezeni. Tzn. kdyz by bylo puvodne treba 1Mbit, tak je misto toho 0.9 (cili 10% dolu). To omezeni na 90% je vicemene symbolicke - hlavne z duvodu, aby bylo videt, ze neco neni uplne OK. Konkretni cisla odezev jsou videt pak v zalozce system.

To proc ping jinde muze ukazovat neco jineho je s velkou pravdepodobnosti tim, ze neni "ping" jako "ping". Pri mereni odezvy u clenu system pouziva "velke" pakety pro pingani (o velikosti 1400B, coz odpovida cca bezne prenasenym datum), zatimco treba bezne pingani (at uz win, nebo treba tim skriptem na goldheartu) vetsinou pouzije pakety o male velikosti (64B). A prave v tomhle muze byt zejmena na wifi celkem rozdil. Pri problemech (spatny signal, zaruseni) dost casto male pakety projdou, ale velke uz se zacinaji ztracet.

Co se tyce neferovost... no v klfree obecne plati stare zname "jake si to udelas, takove to mas". Vetsinou se staci jen zajimat a byt trochu aktivni a je to dobra cesta k uspechu. Uz treba jen napsani sem na forum je prvni dobry krok k nejake zmene k lepsimu  >:D

Ono ani v tech panelakach se to "samo" jen tak neudelalo. Dycky se musel najit nekdo kdo vsecko zaridil, zorganizoval, sehnal vsechna povoleni a nakonec tam tu optiku uspesne dotahl (misty beh na hodne dlouhou trat). Holt pak se s tim svezou dalsi lide, co pro to neudelali vubec nic a prisli k hotovemu. Ale na zacatku byla vzdy prace a drina nekoho, koho prestalo bavit koukat na "teletext"   ;D

skudlik

Taaaak .. a tedka odpovime i na ten druhy :-)

Citace: core2duo kdy Květen 01, 2010, 04:31:44 ODPOLEDNE
1/ Předpokládám že žádné zlepšení ze strany Ostrovce nelze očekávat. Nebo snad ano?
Pokud otazka zni, jestli lze ocekavat zlepseni na starem 2.4GHz vsesmeru, co sviti z ostrovce, tak tady to opravdu lepsi nebude. Stara (2.4GHz) zarusena wifina, dobre tak leda pro toho co obcas mrkne nekam na webu a nema jine pozadavky..

Citace: core2duo kdy Květen 01, 2010, 04:31:44 ODPOLEDNE
2/ Node Lano? V čempak je Lano lepší než Ostrovec? Nachází se tam 5 ghz spoj?
Nejen 5GHz spoj, ale i 5GHz vysilac na ktery jsou pripojeni clenove.

Citace: core2duo kdy Květen 01, 2010, 04:31:44 ODPOLEDNE
3/ Ano jsou to veřejné informace, ale je dobré brát v potaz i to že se na toto fórum dostane kdokoliv z internetu ne jen členové KlFree. Stačí když bys jen nechal adresu ve tvaru 10.102.XXX.YYY aby prostě neznal někdo IP adresy lidí na ostrovci, snadno se pak může připojit místo dotyčného! I když nevím k čemu by mu byl takový internet. :D
Tohodle bych se osobne tolik nebal, ale budiz (neco malo pravdy na tom teda je - nekomu by tyhle udaje mohly usetrit tak 1-2 minuty prace)... Ono kdyz uz se nekdo bude chtet pripojit nacerno, tak si nejakou cestu najde. A zrovna treba odposlechnout jake IPcka se na danem AP pouzivaji je jedna z tech jednodussich veci :-)

Citace: core2duo kdy Květen 01, 2010, 04:31:44 ODPOLEDNE
EDIT:
ad 2/ Node lano nemá asi bezdrát. viz. lano.klfree.net
Ma, ac to tam neni videt, viz co tu psal tuvok - je tam 5n (802.11n) vysilaci sektor. Jelikoz to neni primo soucast routeru lano, ale "krabicka", tak se to neda monitorovat v ramci lana (PC).

core2duo

#12
Děkuji, hned je mi vše jasnější.
Takže řešení by tu bylo. Teď už jen pro to něco udělat.
Ostrovec byl dřív celkem v pohodě, ale těch členů je čím dál víc a prostě je to znát, někdy je to tak hrozné že ani Skype nefunguje tak jak má. Jinak co se týče toho nového spoje "AP Lano"; uplatňují se nějaké omezovače rychlosti, když není vidět seznam klientů jako tomu je u Ostrovce?