Main Menu

nejde net bustehrat

Založil tomas65, Březen 19, 2011, 03:04:05 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

tomas65

Casto mi pada internet psal jsem z pravci a ten odpovedel ze nikde chyba neni at si povolim v os ping a pujde to ale porad to pada skoro kazdej den to nejde tak 4hodky a o vikendu je to jeste horsi dekuji

tom712

Citace: tomas65 kdy Březen 19, 2011, 03:04:05 DOPOLEDNE
Casto mi pada internet psal jsem z pravci a ten odpovedel ze nikde chyba neni at si povolim v os ping a pujde to ale porad to pada skoro kazdej den to nejde tak 4hodky a o vikendu je to jeste horsi dekuji
Podle tohoco jsem se koukal, tam zadny problem neni.

Vas barak ma vlastni spoj na Rebecu jen pro sebe.
Neni problem spis nekde v domne? Nejaky zaseknuty rozbocovac treba.

Pokud byl problem se spojem, coz si nemyslim, tak by bylo mozne ho vymenit, pripadne pretocit jinam (hned vedlejsi dum je nas prostipovy bod Bustehrad), ale asi bude problem s pristupem na strechu.

tomas65

tak uz to nepada ale internet jede strasne pomalu ani ukazatel rychlosti nic neukaze ukaze jen odezvu 256ms395.2ms1226ms dekuji

tom712

Citace: tomas65 kdy Duben 13, 2011, 11:45:32 ODPOLEDNE
tak uz to nepada ale internet jede strasne pomalu ani ukazatel rychlosti nic neukaze ukaze jen odezvu 256ms395.2ms1226ms dekuji
Nevidim zadnej problem.
Spojem momentale protekaji 4Mbity, odezva prumerne 10ms.

Neni spis problem nekde u vas ve switchi v domne?

Jinak zde je nejaka statistika:
http://10.102.164.1/traffic.html
http://10.102.164.1/system.html

tomas65

dobry den tak uz je v se ok nevim kde byla chyba ale dnes to jede dobre
Download:   3 252,70 kbit/s (406,59 kB/s)   
Upload:   2 204,46 kbit/s (275,56 kB/s)

tomas65

jsem koukal do tech tabulek a ukazuje to 6925    tomas65   10.102.164.26   0    0   26.7   103   292   KRIZE     nevim co znamena ta krize

tomas65

a nebo to pise 6925   tomas65   80   AUTO:spatna odezva

tom712

Tabulka Pinger status udava odezvy na jednotlive pripojne cleny

V radku s tvym nickem je uvedena IP adresa ne kterou ping sel.
PL = PacketLoss, ztratovost paketu. Cislo jsou procenta paketu ktera ne tebe neprosla a nekde na trase se ztratila.
dup = duplicity. Je to pocet paketu ktere dorazili vicekrat
min = nejkratsi odezva pingu
avg = prumerna odezva pingu
max = maximalni odezva pingu.

A odezva pingu je cas za ktery jeden paket dorazi z routeru na rebeca k tvoji stanici a vrati se zpet.
KRIZE pak znamena ze je neco spatne - odezva pres 100ms je spatne :-) V dopravnim spravodajstvi pak vidis cislo 80, coz znamena ze te traffichaping omezil na 80 procent tve maximalni rychlsoti.

To ze je zvseny prumer a maximum, muze znacit ze je linka zarusena nebo pretizena. Oboji se projevi vpodstate stejne, jelikost ruseni snizuje propustnost linky, pretizi se rychleji. Pri tomhle stavu by melo zafungovat prave omezovani rychlosti, ktere snizi maximalni prutok linkou a te se odlehci. Ale byd je to prilis zarusene, nebo prilis vytizene.


Bohuzel ted kdyz se na to koukam to jede zase normalne. Neni to pretizene.
Zkus napsat na technici@klfree.net at se nekdo podiva jestli to neni zarusene, pripadne spoj preladi. Do to toho se mi nehce.