Main Menu

Zpomalený net v Dubí

Založil bena, Březen 19, 2011, 01:55:26 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

bena

Ahoj po dlouhé době budu zase otravovat :). Nevím jestli se už někdo z Dubí ozval, řekl bych, že ne asi jim nevadí, že net skorem nejede. Takže zase sám :). od včerejšího dne přesně už od rána jede net pomaleji než obvykle stránka nabíhá pomaleji a o stahování už nemluvě. Hned, když jsem přijel z práce mi doma řekli, že to  jede nějak pomaleji. Tak jsem koukal na bránu (10.102.99.129), a všiml jsem si, že spoj mezi dubím a getem přes který nyní proudí veškeré toky dat na chvíli zmizel a poté se objevil s menším signálem, než měl a to okolo 20 před tím skoro 50, vím, že tato frekvence je hodně háklivá na signál. Na chvíli když zmizel, tak net jel přes záložní linku na pražskou a to jelo parádně, ted se to zase připojilo na ten spoj dubí - geto a nic moc. Když dáme pingy na bránu tak pohoda 2ms,3ms,1ms max 8ms, pak když dám na server goldheart klfree tak ping 200ms-400ms. Toto jsem včera posílal i na poruchy, tak nevím jestli z dubí už tam také někdo psal, ale řekl bych, že asi ne, zatím se mi nikdo neozval. Dnes je to jako včera tudíž hodně pomalý.

Děkuji moc, :)
Tomáš Tinhofer Router Dubí - sektor Vejmutovka a dubí
www.fotografie-kladno.wbs.cz

skudlik

Hmm diagnoza naprosto spravna ... spoj dubi-geto ma evidentne problem .. ted vecer celkem krize ..

!!!PROVIZORNE!!!
- jsem snizil prenosovou rychlost na tom spoji (byla nastavena napevno na maximum, coz je pri spatnym signalu nepouzitelny). Takhle to jakz-takz funguje
- preroutoval to tak, ze data smerem k dubi tecou pres nej, a data v obracenym smeru tecou pres stary spoj na prazskou (ktery na tom se signalem taky neni uplne suprove). Tady je chyba s velkou pravdepodobnosti v kabelu na prazsky (o cemz dokonce coby byvaly spravce vim), ale neresilo se to z duvodu, ze v te dobe se udelal novy spoj na geto a tenhle mel slouzit pouze coby zalozni...

Doufam, ze se ozve nekdo z "fyzickych_techniku" a ten spoj nejak opravi.. spatnej signal se tam neobjevil jen tak .. nejpravdepodobneji asi hnuta antena nebo kabelaz ...  Nezbyva nez doufat, ze provizorium se nestane trvalym resenim :)

lokoj

 Já psal včera kolem 4 technikům odpověď sice nepřišla ale net na chvilku vypadl a pak se to rozjelo :-D. Na druhou stranu to dnes zase dobře blbne. Když jsem zkoušel tracert na seznam tak (vypršel časový limit) mno je to špatné je to špatné
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

Zdravím, koukám aspoň někdo píše z Dubí, už jsem myslel, že je to všem jedno, že jim skorem nejde net celý víkend :-) tento víkend v dubí platí: kdo si počká ten se dočká nebo spíš ne :-). Jojo dneska to jakžtakž ještě jelo během dne, až ted večer jt bída. A když už to zase jelo tak jak to včera večer chvilu šlo, tak se zasekl traffic dat omezení a já ho mám zase největší holt klika :-) viz http://10.102.99.129/wewimo.html , pokoušel jsem se připojit na váš všesměr dubí, ale to bylo ještě horší, tam to někdo tvrdě uploudoval asi, tam jsem měl ping jenom na bránu i 900ms a pak klasika vypršel časový limit......omezení tam žádné nemáte a to je taky špatné. Pak když to tam někdo začne rvát naplno, tak jt špatný, proto jsem raději na sektorové anténě, kde mám pingy max 10ms, a v pohodě můžu podložit i server ve hře to na všesměru nejde. I když nyní jt jedno teď jsme na tom stejně :-)

lokoj

Já tam v tý tabulce ani nejsem a už pěkně dlouho. No včera s tím asi něco kutili mno snad jim někdo nevykopal kabely  :P
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

jojo tohle přesně vím, na téhle bráně už nejste od konce července, kdy tu také blbl net, samo kdo upozornil jsem byl já - kdo jinej tady v dubí :-), vyměnili technologii za novější a ta to prý neumí, takhle kde vidíte rychlost netu, připojení, jestli vás nikdo neomezuje, podle tohoto jsem to vždy já poznal, bohužel tam je ted tohle a váš všesměr tam vůbec není vidět - podle mě jt jenom můj názor jt blbost, tam pak stačí když to někdo začne prát naplno upload a jakmile tam není omezení, tak to jde do háje... vlastní zkušenost na všesměru bohužel, podle mě jt dobrá věc tohle mít omezení atd a když se něco potento jako tedka tak vím, co by to tak asi mohlo bejt, třeba jako tedka ten problém, tak jsem to poznal dle brány, ve které jsme tedka my sektorové antény: vejmutovka a borovice, jinak bych taky věděl prd co se stalo. Vejmutovka je směrem na vysoký a borovice na šestý, já chytám vejmutovku, i když úhel směru nic moc, ale poladil jsem to trochu na střeše a myslím, že bych to lépe nenaladil, signál stačí, loni mi pokáceli stromy tak jt dobrý, vy byste chytal docela slušně borovici, úhel zhruba celkem jako já. :-)

lokoj

Nejhorší je že já se teď na střechu nedostanu páč máme šindel a ten klouže jako prase :-D
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

jojo já koukal zkušená práce :-), ale to nemusíte štelovat, stačí se podivat do Apéčka do site survey kolik máte signál na borovici ajt a já vám řeknu jestli byste to chytal nebo ne :wink:

lokoj

já teď nejsem v dubí a na APčko se nemůžu dostat takže asi v nejde net :-D. Nejsem si uplně jistej, ale myslím že to bylo 20 - 30. Tam by se šlo připojit se současnou IP nebo bych musel žádat o nové?
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

já mám signál 26-30 přímo v AP na bráně to ukazuje trochu víc a jede to výborně pingy parádní, omezení rychlosti teda, ale tj pak na všesměru taky, díky vytíženosti tam pak i pingy jdou hodně nahoru, nene to nejde to byste musel zažádat u správce nové IP adresy a budete normálně i vidět na bráně, on by je vám měl přidělit, na borovici skorem nikdo není tam jsou dva členové.

lokoj

No ale ono když to pak nejde na tom co sem teď tak to nejde ani na tý borovici ne? A co rychlost .. kolik to hodí na www.rychlost.cz ? :-)
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

tak sm ted jsme v * všicí v dubí, rychlost necelé 2000kbit/s pak to jde dolů, vím že na všesměru je i víc ale hrozně to tam kolísá, ráno vím to jsem stahoval i rychlostí 350, ale večer si většinou neškrtnu, to jede pomalejš než tady, tady jt pak konstantní okolo 100 rychlosti a pingy lepší :-)

lokoj

Ono včera večer jak se to rozjelo tak jsem zkoušel měřit a bylo to kolem 6600 kbit/s to bylo slušný no, ale často to je i pod 1100 :-( to je smutný. Co mě ale mrzí víc že posledních pár měsíců se to pořád sere.
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena


lokoj

ještě k tomu toto jsem psal na techniky snad to došlo:

posledních pár dní mám problém s připojením. U stránek se mi rychle načte první polovina (hlavička) zbytek se načítá dlouho nebo se nenačte vůbec. Zkoušel jsem restartovat AP, router, hrál jsem si i s anténou a myslím si že problém nebude asi u mě. Když dám tracert na seznam.cz dostanu tento výsledek.

Věpis trasy k www.seznam.cz [77.75.76.3]
s nejvěçe 30 smŘrov nˇmi:

  1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1
  2 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  3 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  4 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  5 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  6 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  7 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  8 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
  9 * * * Vyprçel źasově limit § dosti.
10 48 ms 47 ms 6 ms www.seznam.cz [77.75.76.3]

Trasov nˇ bylo dokonźeno.
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.