Interiérová anténa

Založil lokoj, Duben 13, 2011, 06:12:18 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

lokoj

Chtěl bych si wifi router hodit na půdu abych se zbavil kabelů v interiéru. Máte někdo zkušenost s něčím takovým? Teda tahle má 5 dbi to je asi málo.
http://www.lan-shop.cz/tp-link-tl-ant2405cl-86694

Anténa co je teď na routeru mi z půdy do přízemí nedosáhne tak bych chtěl vědět jestli toto pomůže a nebo mi prosím dejte nějaký tip. Jak to udělat abych to chytal signál i z půdy.
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

skudlik

V tomhle se bohuzel blbe radi .. wifi = alchymie ... vetsinou jinak nez metodou pokus-omyl se pokryti clenitejsiho vnitrniho prostoru vyresit neda. Obcas staci posunout vysilaci APcko o pul metru vedle a pokryti signalem se zasadne zmeni.

Tezko odhadovat jestli by tahle antena nejak zasadne zmenila pokryti (ja bych spis odhadoval, ze ne), vetsiho zisku je dosazeno tim, ze nesviti tolik ve vertikalnim smeru, takze kolem jeji osy bude asi dost siroke slepe pasmo (resp. budou tam asi nejake vedlejsi laloky) .. asi by se pak musela pouzivat nejak natocena ... navic jakmile ten siganl jde pres stropy/zdi, tak se to chova dost nevypocitatelne ..

Urcite jednodussi cestou je nez svitit z pudy, tak umistit vysilac nekam do nizsich pater, pripadne vysilat klidne ze dvou a vice mist. Kdyz se nastavit stejny essid, tak muze dobre zafungovat roaming a klient (notebook) dokaze bez vypadku prechazet mezi vysilaci bez znatelneho vypadku podle toho, kde ma lepsi signal.

lokoj

No já jsem si to tak trochu myslel. Já právě potřebuju signál jak na půdu tak i dole po baráku. Jenže se to chová divně, když to nechám na půdě, chvilku mám půl signálu chvilku skoro žádný - šoupat jsem to zkoušel různě, ale chová se to stejně.

Asi koupím switch a píchnu jeden router na půdě a jeden dole.
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.