Herní VPN

Založil oneill, Únor 24, 2016, 05:45:27 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

oneill

Ahoj mám takový dotázek...

chceme s kamarádem používat nějakou VPNku na hraní. (hamachi, evolve, tunngle) ale dostáváme problém s tím, že se zdá že porty nejsou otevřené a spojení je převáděné přes nějaký vzdálený server namísto přímo. Je nějaký důvod proč by v Klfree nešly pomocí UPnP otevírat porty pro tyhle spojení? Dočetl jsem se, že to opravdu u některých providerů nefunguje a nedá se s tím moc dělat. Existuje nějaké řešení?

Díky a hezký den.
oje IP je 10.102.34.7

skudlik

Ahoj,

tohle forum už moc lidí nesleduje (trochu smutné, že odpovídám po víc než půl roce). Pomoci by mělo si v IS přiřadit veřejnou IP adresu. Záleží na použité technologii, ale určitě to zvýší šanci na úspěšné propojení. Je potřeba si samozřejmě uvědomit s tím spojená rizika - vystavení PC/routeru ven do Internetu.

Teoreticky by se dala najít i nějaká free vpn, která veřejnou IP nepotřebuje (připojení přes server poskytovatele VPN). Nikdy jsem to nepotřeboval, takže nemám zkušenosti a nemůžu radit. Nebude se sice jednat o "bezpečné připojení", ale pro hraní her by to mělo být jedno.

Co se týče uPnP .. tato technologie se hlavně používá pro "jednoduché" nastavení domácího routeru (ani zde bych osobně nedoporučil - upnp je bezpečnostní riziko.. ), nicméně je naprosto nepoužitelná pro náš centrální firewall směrem ven do Internetu.

Skudlik.