Autorský zákon č. 121/2000 Sb.

Založil jo, Prosinec 11, 2004, 03:04:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

skudlik

hmm no mozna jsem to jen prehledl, ale nevsiml jsem si zadnych zmen tykajicich se "verejneho vysilani" ci bodu, ktere by nejak nove upravovaly internetove vysilani cehokoli ..

... trosku teda off-topic, ale jediny co je tam asi noveho a proti cemu se zvedla vlna kritiky je placeni poplatku sdruzeni vlastniku autorskych prav za pristroj/techniku co "umoznuje" kopirovani.

Tzn. ministerstvo vyhlaskou stanovi poplatek za veci jako
- prazdne CD ("muze" slouzit jako kopie audio-cd).
- PC tiskarna ("muze" slouzit k vytisteni CD-obalu).

... takze kdyz si vypalim na CD svoje dokumenty, tak z toho Helca Vondrackova ma halir .. preci jen co kdybych si na nej misto svejch veci vypalil ty jeji sracky ze ? ...

... uzasne si to ti panove ze svazu vlastniku vymysleli .. a je opravdu sokujici, ze neco takoveho proslo nasim parlamentem (podporovaly to udajne vsechny strany - takze do diskuze o tom, kdo je tam ten spatnej se nemuzeme pustit)...

fakt kocourkov :D .. no vlastne .. jestli je neco takoveho v evrope, tak proc ne u nas ze? :D

netpavel

Citace: "skudlik"...
No, už je tam vysloveně napsáno, že se to týká veřejnosti. A že členové nejsou veřejnost, se uhrát dá. Stačí deklarovat, že se nechovám ve smyslu § 12 odst. 4 písm. f) zákona č. 121/2000 Sb. Prostě to právo sdružení nevyužívá a vlastní členstvo do toho podle mě nemůže zapadat, protože každý člen je organickou součástí sdružení a ne nějaká hypotetická 3. osoba.

kaiten

Autor
(1) Autorem je fyzická osoba, která dílo vytvořila.
(2) Autorem díla souborného je fyzická osoba, která je tvůrčím způsobem vybrala nebo uspořádala; tím nejsou dotčena práva autorů děl do souboru zařazených.

Já myslím že se na radio klfree vztahuje 2odstavec, takže pokud není dílo kopírováno dále nebo není prodáváno dále pak nedochází k porušování autorských práv nee(náš DJ tvoří dílo souborné :wink: )?
Volné užití
3)Dílo lze také použít pro vlastní vnitřní potřebu právnické osoby.
Není náhodou klfree právnická osoba? K rádiu mají přístup jen členové - tudíž vnitřní potřebu splňujeme  :lol:

SiD

Citace: "skudlik"

Tzn. ministerstvo vyhlaskou stanovi poplatek za veci jako
- prazdne CD ("muze" slouzit jako kopie audio-cd).
- PC tiskarna ("muze" slouzit k vytisteni CD-obalu).

... takze kdyz si vypalim na CD svoje dokumenty, tak z toho Helca Vondrackova ma halir .. preci jen co kdybych si na nej misto svejch veci vypalil ty jeji sracky ze ? ...

je to presne tak, dnes platíme i za mobil, protože si tam můžeme uložit písničku.
A když to takle půjde dál tak si budeme muset odsedět týden ve vězení když si budeme chtít koupit kuchynský nůž, protože s ním můžeme někoho zabít :twisted:

Hangman

Možná by udělali líp, kdyby byly ty CD do 80kč a DVD do 200kč. - Klidně by si je každej koupil originál a bylo by míň pirátskejch kopií :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Belerby

Verim tomu, ze tahle dan na media povede akorat k vetsimu piratstvi :-)

A vubec, kdyz uz platim za prazdna media, neni to pak vlastne uz legalni ? :-)
Pij beer, at je meer *22*

Hangman

Citace: "Belerby"A vubec, kdyz uz platim za prazdna media, neni to pak vlastne uz legalni ? :-)

Dle mého úsudku je, ale dle zákona není. Je to jen způsob, jak z lidí vytřískat další peníze tak, aby nemohli říci že se to jen tak zdražuje. Jsme stát kde je pirátství CD a DVD skoro na špici jen díky cenám softwaru a multimediálních disků :wink:

pozn.: Když jsem byl ve Francii tak na jejich poměry a v přepočtu na naše by mě vyšel DOOM3 asi na 300Kč a v té samé době u nás asi na 1600Kč.
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!!