Main Menu

pocet clenu onlajn

Založil tom712, Duben 24, 2005, 10:52:21 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Tom733

Pokud to chteji nekteri rozlisovat, tak "on-line" neexistuje. vzdycky jde o nejaky udaj updatovany v nejake (trebas kratke) periode.

Pokud chces pocitadlo, bylo by dobre definovat co je "pripojeny clen" (pokud odhlednu od toho, ze sluzeb site vyuzivaji nejen clenove, ale i testeri, cili cekatele na clenstvi) a za jake obodbi to ma byt prumer.

IMO je mnohem zajimavejsi statistika vytizeni linky ven, kterou snadno naleznes na Monitoru.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

tom712

Takze apeluju na vsechny machry kteri chteji mou podepsanou fotku:

Napiste nejaky skriptik ktery by kazdych 15 minut nebo tak monitoroval pristup pridelenich IP na branu. Proste by spocital kolik lidi zrovna pristupuje do netu a cislo by se krasne vyjimalo nekde na hlavni strance klfree.

Nebo navrhnete neco lepsiho..

Ja to neumim a tak to nemuzu udelat, jak proste :-)

flashx

Citace: "tom712"Takze apeluju na vsechny machry kteri chteji mou podepsanou fotku:

Napiste nejaky skriptik ktery by kazdych 15 minut nebo tak monitoroval pristup pridelenich IP na branu. Proste by spocital kolik lidi zrovna pristupuje do netu a cislo by se krasne vyjimalo nekde na hlavni strance klfree.

Nebo navrhnete neco lepsiho..

Ja to neumim a tak to nemuzu udelat, jak proste :-)

Doufam ze si uvedomujes ze to cislo bude zavadejici a matouci
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

tom712

Citace: "flashx"
Citace: "tom712"Ta.

Nebo navrhnete neco lepsiho..

Doufam ze si uvedomujes ze to cislo bude zavadejici a matouci

Nevim proc by melo byt zavadejici a matouci? Samozrejmne ze by asi lepsi bylo monitorovat jen ty IP ktere jako neco delaji, ale myslim ze tohle bude mit tez nejakou informacni hodnotu.
Muzem to nazvat treva tomuv index, nebo to nazvem podle toho kdo to napise :-)

skudlik


K5

Počet lokálních IP nekoresponduje s počtem lidí, protože není neobvyklé, že jsou
v domácnosti zapnuté např. dva počítače (tatínek pracuje a děti si hrajou), takže si
nemyslím, že by zrovna tahle informace měla význam. Zajímavější by byla tabulka
členů a testerů s indikátorem jede/nejede a celkový součet jedoucích. Jenže to už by
vyžadovalo provázanost s informačním systémem a do toho tady moc lidí nevidí.

Belerby

jede nejede a soucet, to si jeste rozsiril to jeho o deleni na clen a tester ;o))
No ze IS nehovis ty, neznamena ze ostani taky ne ;o)
Jako napad je to zajimavy, ale jak psal skudla ... moc prace ;o)
Ale kdyz se bude nekomu chtit, muze se snazit...
Pij beer, at je meer *22*

Mr.Gespant

No myslim, ze K5 to myslel ve smyslu, ze ne moc lidi neumi doimplementovat veci do IS...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

belgarat

Hmm... co to znamena "jede/nejede" ? Znamena to "v poslednich 10 minutach byla nektera ze stanic clena aktivni" ?
Jde o cleny kteri prave soutezi o konektivitu, nebo i aktivitu na vnitrni siti ?

tom712


Belerby

Citace: "tom712"A zrealizuje to někdo?

No jak vidis, tak asi ne ;o)
moc prace ;o)
Pij beer, at je meer *22*

belgarat

tome712, prestan se ptat "najde se nekdo kdo bude makat, abych JA byl spokojeny ?".

Najde, nebo nenajde - to je snad vec toho kdo se uvoli to delat ne ? Dobry napad si podal, kdokoliv ho tu muze najit.

No a jestli ti na tom skutecne zalezi tak to udelej sam - je to nejjistejsi zpusob.

Belerby

Citace: "belgarat"No a jestli ti na tom skutecne zalezi tak to udelej sam - je to nejjistejsi zpusob.

Tak tak ;o)
Pij beer, at je meer *22*

tom712

Citace: "belgarat"tome712, prestan se ptat "najde se nekdo kdo bude makat, abych JA byl spokojeny ?".

Najde, nebo nenajde - to je snad vec toho kdo se uvoli to delat ne ? Dobry napad si podal, kdokoliv ho tu muze najit.

No a jestli ti na tom skutecne zalezi tak to udelej sam - je to nejjistejsi zpusob.


Ja vim, ja vim, myslel sem to tak, ze se tu o tam prave jen keca a keca ale nikdo se k tomu nema :-) Ani ja ne, navic to vubec neumim.
Ale na druhou stranu, jen at se keca, dyz bude to forum trochu zivi, treba sem vleze nejaka dobra duse a chytne se toho.

Belerby

Citace: "tom712"
Ja vim, ja vim, myslel sem to tak, ze se tu o tam prave jen keca a keca ale nikdo se k tomu nema :-) Ani ja ne, navic to vubec neumim.
Ale na druhou stranu, jen at se keca, dyz bude to forum trochu zivi, treba sem vleze nejaka dobra duse a chytne se toho.

By ses to treba mohl naucit ;o)
Pij beer, at je meer *22*