2003-07-07 Vznik Sdružení Klfree.net

Založil K5, Červenec 10, 2005, 02:39:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Belerby

Citace: "Docent"
Milý jo, rozhodně nechci nějak nahrávat BlackSunovi, toho jsem dalek, ale tohle je co: 12.07.2005 17:41    KB.ATM.VODARENSKA.....; KLADNO.......; CZE 08.07.2005 Převod 1178 -20 000,00 -29,90.

Tipnul bych si, že výběr z bankomatu, že? Předpokládám, že alespoň za účelem nákupu wi-fi komponent...

ano ;o)
hospodar si samozrejme vede pokladnu a na vse jsou ucty, ne jako za japana kde se prachy jen tak brali bez papiru a rozdavali...

Citace: "Docent"
Před časem jsem se na newsech otázal, proč zrovna transparentní účet u jeBanky, drahý jak prase. Argumentovali jste právě tou "transparentností", že každý může vidět pohyby atd... Podívali jste se vůbec poslední dobou na ten účet, kolik je tam vlastně při počtu členů vidět pohybů nazpátek?
Podivali ;o)
Bohuzel to asi jinak nepude, je to "nejake" (ja to nevidel) nastaveni ebanky...
Citace: "Docent"
A jestli vůbec je k něčemu vidět minusovou částku (plácnu) 20.000 Kč nákup regálů, která už za týden vidět nebude?
Blby no, ale vic nez 700 polozek ebanka nenabizi ;o)
Citace: "Docent"
Jestli by nebylo rozumnější pořídít si účet, kde z platby 350,- Kč nenarvu do chřtánu bance 6,90 Kč, ale třeba "jen" 3,- Kč?
Urcite ano, jenze to uz by asi nebyl transparentní ;o(
Citace: "Docent"
Pokud se totiž na ten účet podíváte, tak spousta lidí ani netuší, že platí nějaký členský příspěvek, ale platí "platbu za internet" apod. A tahle spousta stejně ani netuší, že nějaký transparentní účet existuje.
No, ale zase je urcite plno lidi co tusi a  koukaj se na ucet...
:wink:
No a uricte vsichni (vetsina) vedi ze jsme sdruzeni a ne firma (jestli zase narazis na tohle) - pokud se ucastnili informacni schuzky ... ktere nikdo neutece ;o)

to ze tam maj "poplatek za internet"  nebo "mesicni poplatek" je zase jen slovickareni ;o)
Pij beer, at je meer *22*

BlackSUN

Citace: "Belerby"
No, ale zase je urcite plno lidi co tusi a  koukaj se na ucet...
:wink:
No a uricte vsichni (vetsina) vedi ze jsme sdruzeni a ne firma (jestli zase narazis na tohle) - pokud se ucastnili informacni schuzky ... ktere nikdo neutece ;o)

to ze tam maj "poplatek za internet"  nebo "mesicni poplatek" je zase jen slovickareni ;o)


Díky za víkendové pobavení, hned jsem zase veselejší :-)

Většina lidí, i když si to odspí na té schůzce, stejně nějaké sdružení ignoruje... 60 procent členů (obrazně řečeno) kabel v životě nedrželo v ruce a nechalo se připojit při budování lan a podobně.. Těm je úplně jedno, komu platí, a berou to jako firmu, protože když jim to nepojede, musí zavolat techniků klfree a ti to buď zdarma nebo za úplatu vyřeší.

Belerby

Citace: "BlackSUN"

Díky za víkendové pobavení, hned jsem zase veselejší :-)

Většina lidí, i když si to odspí na té schůzce, stejně nějaké sdružení ignoruje... 60 procent členů (obrazně řečeno) kabel v životě nedrželo v ruce a nechalo se připojit při budování lan a podobně.. Těm je úplně jedno, komu platí, a berou to jako firmu, protože když jim to nepojede, musí zavolat techniků klfree a ti to buď zdarma nebo za úplatu vyřeší.
tohle je tvuj nazor... taky ti ho neberu
ale myslim ze tech co si mysli ze jsme firma neni ROZHODNE tolik ! ;o)
sdruzeni ignorovat nemuzou ;o) pokud se ozvou ve stylu "firma", dostanou to hezky vysvetlene  :twisted:

ani nevim co si poradne myslel tim "ignorujou"

to ze si to tam prospi je jejich problem, oni pak nevedej co a jak...

V podstate je to ale OT...  :D
Pij beer, at je meer *22*

Mr.Gespant

BS : Kazdej kdo byl na infoschuzce a vola mi kvuli necemu o cem se tam mluvilo a nekolikrat opakovalo, tak dostane odpoved ve stylu "O tom se mluvilo na infoschuzce - dalsi informace muzete najit na www.klfree.net"

Je to jejich vec, jestli tam spej nebo ne...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Docent

Himbajs, proč jsou ty "quote" na každým diskusním fóru jinak :-(?

Já holt to zkusím takhle:
"hospodar si samozrejme vede pokladnu a na vse jsou ucty, ne jako za japana kde se prachy jen tak brali bez papiru a rozdavali..."

No doufám, že mám aspoň jako člen sdružení právo se na ty účty podívat... Mám totiž dosti neblahou skutečnost s Okresním bytovým družstvem Kladno, které pronajímalo garáž obálkovou metodou, já jsem něco nabídl, vítěz (důchodkyně s prorezavělou Š120) nabídla údajně skoro  2x tolik a když jsem (jako člen družstva!) chtěl vidět smlouvu a doklad o tom, že ona důchdkyně, členka KSČM, ty peníze skutečně do pokladny družstva zaplatila, pravil mně pan ředitel: "Do toho Vám nic není, to je věc mezi námí a pí B.".

"Blby no, ale vic nez 700 polozek ebanka nenabizi ;o)"
Tohle mně jako sranda moc nepřipadá. Pokud použiju mozek, vyplývá mně z toho, že transparentní účet je dobrej tak pro pejsky a kočičky pí Chadimové a obdobné dobročinné spolky, kam pošle příspěvek pár desítek lidí měsíčně. Jestliže má sdružení v současné době více jak 1200 lidí, maj platit příspěvky do 15. v měsíci, drtivá větsina jich bude platit někdy 13.-14., je to omezení na 700 položek a tudíž celý transparentní účet naprosto, pardon, k hovnu.

"Urcite ano, jenze to uz by asi nebyl transparentní ;o("
Viz výše, za uvedených podmínek je ten transparentní účet stejně k ničemu.

"No, ale zase je urcite plno lidi co tusi a  koukaj se na ucet... "
Muhehe, to je dobrý. Stačí se podívat na počet přečtení článků, porovnat to s počtem členů a fakt věřím tomu, že spousta členů kouká na ten transparentní účet :-))).

"to ze tam maj "poplatek za internet"  nebo "mesicni poplatek" je zase jen slovickareni ;o)"
Na něco podobného mám stanovisko Ministerstva financí, že to není slovíčkaření, ale "co je psáno, to je dáno". Během pár týdnů to snad dotáhnu do konce, pak kolem toho něco sepíšu.
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

Docent

Citace: "Docent"Dík za vysvětleni, vsadíme se o flašku wizoura, jak to dopadne? Já na základě svých poměrně krátkých zkušeností s poměry na Kladně tvrdím, že to v lepším případě vyšumí, v horším se budete muset bývalé Radě omluvit, případně ji odškodnit za nactiutrhnání  :evil: .

Romane, takže do roka a do dne? Když budou ty peníze KlFree u ledu, mám u Tebe flašku wizoura, když do té doby skončí alespoň 1 obviněný před soudem, máš ji u mne Ty  :wink: ?
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

Belerby

Hm ;o)
Tak jestli mas takovehle problemy tak si je asi res rovnou s radou ne... a ne tady na foru ;o)
Pij beer, at je meer *22*

BlackSUN

Já s Docentem souhlasím..

Každý člen sdružení by měl mít právo nahlédnout do pokladny, na účty, po dohodě se správci node na kterýkoliv bod a sám si vše osobně prohlédnout. Ne něco jako že do serverovny na Silveru bude smět 5 vyvolených a ostatní dostanou pár fotek a podobné tajnůstkaření.

Tom733

Citace: "BlackSUN"
Každý člen sdružení by měl mít právo nahlédnout do pokladny, na účty, po dohodě se správci node na kterýkoliv bod a sám si vše osobně prohlédnout. Ne něco jako že do serverovny na Silveru bude smět 5 vyvolených a ostatní dostanou pár fotek a podobné tajnůstkaření.

tvrdil tu nekdo, ze clen takove pravo nema ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

BlackSUN

Citace: "Tom733"
Citace: "BlackSUN"
Každý člen sdružení by měl mít právo nahlédnout do pokladny, na účty, po dohodě se správci node na kterýkoliv bod a sám si vše osobně prohlédnout. Ne něco jako že do serverovny na Silveru bude smět 5 vyvolených a ostatní dostanou pár fotek a podobné tajnůstkaření.

tvrdil tu nekdo, ze clen takove pravo nema ?

A já psal, že ho nemá?
Já psal, že by ho měl mít a pokud ho má, tím líp. Jen se silně bojím o jeho "dostupnost".

Mr.Gespant

Citace: "Docent"
No doufám, že mám aspoň jako člen sdružení právo se na ty účty podívat...

Byl jsi na infoschůzce? Pokud ano a tohle nevis, tak je to tvuj problem, ze tam spis - vse o svych pravech jako clena by ses tam dozvedel. Pokud ne, tak kdyz si nedokazes tyto zakladni informace zjistit ( dokumenty Klfree, patricne zakony, dotaz... ), tak nevyskakuj jak certik z krabicky a vyckej na infoschuzku, kde ti vse bude vysvetleno...

Citace: "Docent"Mám totiž dosti neblahou skutečnost s Okresním bytovým družstvem Kladno, které pronajímalo garáž obálkovou metodou, já jsem něco nabídl, vítěz (důchodkyně s prorezavělou Š120) nabídla údajně skoro  2x tolik a když jsem (jako člen družstva!) chtěl vidět smlouvu a doklad o tom, že ona důchdkyně, členka KSČM, ty peníze skutečně do pokladny družstva zaplatila, pravil mně pan ředitel: "Do toho Vám nic není, to je věc mezi námí a pí B.".

V tomto pripade se muzes obratit na kontrolni organ vaseho druzstva a podat stiznost a zadost o prosetreni. Nevim co to ma spolecneho s Klfree

Citace: "Docent"
"Blby no, ale vic nez 700 polozek ebanka nenabizi ;o)"
Tohle mně jako sranda moc nepřipadá. Pokud použiju mozek, vyplývá mně z toho, že transparentní účet je dobrej tak pro pejsky a kočičky pí Chadimové a obdobné dobročinné spolky, kam pošle příspěvek pár desítek lidí měsíčně. Jestliže má sdružení v současné době více jak 1200 lidí, maj platit příspěvky do 15. v měsíci, drtivá větsina jich bude platit někdy 13.-14., je to omezení na 700 položek a tudíž celý transparentní účet naprosto, pardon, k hovnu.

Naprosto souhlasím - také v nejbližší době by měla nastat změna. Vše bude vyřešeno propojením IS a nového webu klfree...

Citace: "Docent"
"to ze tam maj "poplatek za internet"  nebo "mesicni poplatek" je zase jen slovickareni ;o)"
Na něco podobného mám stanovisko Ministerstva financí, že to není slovíčkaření, ale "co je psáno, to je dáno". Během pár týdnů to snad dotáhnu do konce, pak kolem toho něco sepíšu.

Co je psáno, to je dáno - to je sice pravda, ale v tom případě to dopadne jak? Sdružení vrátí těmto členům zaplacené poplatky a bude na nich vymáhat dlužné příspěvky. Nebudeme zastírat, že to Sdružení přinese značné finanční náklady ( poplatky za pohyb na účtě ) a člověkohodinové náklady ( musí se projít platby a vyhledat kdo zaplatil příspěvek a kdo poplatek )... Ale to je jen mechanická práce, takže tu bys mohl zvládnout ty, když máš tolik energie a chceš přístup ke všem účtům ( upozorňuji, že měsíční výpis z eBanky má asi 40 A4...

A mimochodem - co ti, kteri pri platbe nenapisou ucel platby ( prispevek, poplatek )?? To jsou dary a jsou Sdruzeni dluzni?
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Magus

Mě by zase zajímalo, proč člověk (Docent) vstupuje do něčeho, k čemu evidentně nemá důvěru ?

BlackSUN

Citace: "Magus"Mě by zase zajímalo, proč člověk (Docent) vstupuje do něčeho, k čemu evidentně nemá důvěru ?

Jo, tak to ti nepovím, jen za sebe můžu říct, že se mi nezdá, že by byo všechno tak "jasné", samozřejmé a průhledné pro řadového člena-uživatele či člena-trochusezajímajícího, jak by se mohlo členům-řídícím-spravujícím asi zdát.

Docent

Citace: "Belerby"Hm ;o)
Tak jestli mas takovehle problemy tak si je asi res rovnou s radou ne... a ne tady na foru ;o)
Milý Belerby, pokud je mně známo, problémy kolem zmizelého by voko půl melounu se řešily na newsech, v komentářích k článkům (IMHO mně připadaly rozumnější způsob diskuse, než tohle diskusní fórum), a o výsledku nikdo nic neví.
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

Docent

"V tomto pripade se muzes obratit na kontrolni organ vaseho druzstva a podat stiznost a zadost o prosetreni. Nevim co to ma spolecneho s Klfree "
Společného to má právě KLADNO... Ma revizní a kontrolní komis jsem se obrátil, její předseda mně oznámil, že je vše OK, neboť vítěz nbabídl o 30% více než já. Já jsem nabídl 3 kKč, vítěz údajně 5 kKč - stačí jako důkaz inteligence, schopností  a kompetence kontrolního orgánu?

"Co je psáno, to je dáno - to je sice pravda, ale v tom případě to dopadne jak? Sdružení vrátí těmto členům zaplacené poplatky a bude na nich vymáhat dlužné příspěvky. Nebudeme zastírat, že to Sdružení přinese značné finanční náklady ( poplatky za pohyb na účtě ) a člověkohodinové náklady ( musí se projít platby a vyhledat kdo zaplatil příspěvek a kdo poplatek )... Ale to je jen mechanická práce, takže tu bys mohl zvládnout ty, když máš tolik energie a chceš přístup ke všem účtům ( upozorňuji, že měsíční výpis z eBanky má asi 40 A4... "
Ajaju ajaju... Kde jsem psal o tom, že chci přístup ke všem účtům? Naopak jsem psal, že ten transparentní účet je při tomhle počtu členů blbost a ještě ke všemu drahá. K těm pojmům poplatky a příspěvky - mám maila od MF  ČR, že pokud člověk platí dle smlouvy POPLATKY a dotyčný si to zaúčtovává jako PŘÍSPĚVKY, jde o porušení zákona o daních z příjmů. V tomhle případě jde asi spíš o hloupost lidí, kteří píšou do převodního příkazu "poplatek", jenže inteligence českého úředníka je, směrem dolů, neomezená :-(.
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.