Optika dorazila na Silver

Založil jo, Červenec 14, 2005, 05:55:41 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Tom733

Citace: "Micrus"Je mi líto na byl jsem jen na té uvodní infoschůzce ale né na žádne infoschůzce ohledně konektivity, kontaktní údaje jsem "snad" opravil a mám připojení na silver, Nechci žádné konkrétní číslo. Chtěl bych jen hrubý odhad. Na anténu jsem připojen jen já.  :D

ad a) Na uvodni a jedine infoschuzce se tato problematika probira, staci pri ni nespat. Kazdopadne diky za podnet, ocividne budetreba tuto cast v zaveru zopakovat.

ad b) V udajich stale nemas clenske cislo

ad c) Ze jsi pripojen na node Silver je pekne, ale na nem vysilaji 3 AP - na kterem jsi ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Micrus

Omlouvám se, nechci vás otravovat ani naštvat. Vážím si toho že mi odpovídáte, ale pokud na to nemáte čas stačí mi to napsat já budu mlčet.
Pokud jsem vás nějak urazil či naštval předešlími zprávami  pak se omlovám.

Nevím jak se bude rozdělovat navyšení konektivity u jednotlivců. Nevím jak to bude fungovat. Proto jsem se ptal.

Dále nevím na kterým ze tří AP Silvru jsem. (Ani jsem nevěděl že jsou tři)
Chtěl bych se zeptat jestli neexistuje nějaký způsob jak to zjistit. Nebo vizuálně?

Přečtu si ještě jednou článek o Navýšenní konektivity, není ještě nějaký jiný?

Micrus

Jo, a ohledně té infoschůzky. Byla to ta před třemi měsíci? v květnu? Možná mi ta část o konektivitě unikla, ale nejsem si tím jistý.

                                                    Díky

K5

Jak zjistit na které anténě jsi? Podle ESSID. Podívej se do svého bezdrátového zařízení na jaký ESSID je asociované a podle něj se pak dá určit, která z antén je ta "tvoje".

Jinak to lze také podle wewima, do prohlížeče internetových stránek napiš:
http://ap.klfree.czf
a na stránce která se ti zobrazí se podívej na odkaz
Právě připojení klienti a měření signálu a tam hledej svou IP adresu. Nad tabulkou ve které jí najdeš je i název antény

(kdyby ti odkazy nefungovaly, zkus http://silver.klfree.czf/wewimo.html )

Belerby

Citace: "Micrus"
Nevím jak se bude rozdělovat navyšení konektivity u jednotlivců. Nevím jak to bude fungovat. Proto jsem se ptal.
Vzdy budes omezen posledni mili - tj spojem na ktery jsi pripojen, myslim ze uz to tu i nekde padlo...
uzke hrdlo uz (diky dobre konektivite) neni na brane do internetu, ale prave na tech vsesmerech

kdyz jsi pripojen antenou na nejaky sektor / vsesmer, tak da se rict ze maximum pro ten vsesmer je teoreticky cca 5Mbit, no a ted si pripocti ze to sdilis s ostatnima a ze je na kladne dost ruseni atd atd...  vyleze z toho nejake cislo co se na ruznych ap lisi, nejde presne stanovit hranice.
Pij beer, at je meer *22*

Micrus

Díky moc za odpověď, chtěl jsem se ještě zeptat jestli to může ovlivňovat kvalita antény a její nasměrování. (směrovali jsme ji od oka) Pokud na to existuje program a je volně ke stahnutí, prosím pošlete mi odkaz nebo jenom jméno programu.

Ohledně toho na jaký vysílač jsem připojen jsem nenašel ESSIP ale jen BSSIP = 00:60:b3:65:1a:95 , pak SSIP = kLfREE-silver  a ve wewinu jako vysílač také kLfREE-silver a přijímač 00:4f:62:01:xx:xx . Tak jsem to nějak moc nepobral  :cry:

Tom733

ad a) - staci si precist stranky www.klfree.net (http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2004122001)

ad b) - 00:60:xxx odpovidaji kartam Z-com Xi-626 ktere pouzivame v routerech, kdezto ve wewimu se zobrazuji MAC koncovych zarizeni clenu (tedy vase)
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"