time server na silveru

Založil , Září 04, 2005, 06:40:01 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Chcete server time.klfree.net?

Ano, neustale mi smajdaj hodiny na compu
12 (80%)
Ne, cas na PCcku me nezajima
3 (20%)

Celkem hlasů: 14

Hlasování ukončeno: Září 04, 2005, 06:40:01 ODPOLEDNE

Mohli byste na serveru pustit takovou malou utilitku ,co by synchronizovala cas se svetovym time serverem a clenove klfree by si z neho mohli synchronizavat svuj cas na PC ;o)

Tom733

Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

K5

na mém serveru mám čas synchronizován pomocí DCF77, ale neběží mi tam žádný NTP server, asi by to chtělo něco rozchodit... poraďte wokení soft a já to zkusím

Tom733

Citace: "K5"na mém serveru mám čas synchronizován pomocí DCF77, ale neběží mi tam žádný NTP server, asi by to chtělo něco rozchodit... poraďte wokení soft a já to zkusím
NetTime ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

a co about time ? je sice starsi ,ale jednoduchej...

skudlik

Aby nevznikl chaos a nekdo neco spatne nepochopil:

V klfree lze pouzivat momentalne dokonce dva servery pro presny cas:
ntp.klfree.czf (doporucuji - momentalne bezi na serveru goldheart)
monitor.klfree.czf (taky lze pouzit).

WinXP umej serizovat cas samy - zalozka Internet time (v me anglicke verzi) kdyz se dvojklikne na hodiny dole na liste. Staci vyplnit jmeno prislusneho serveru a cas se vesele uz rovna automaticky.

Ve Win98 je potreba pouzit na rovnani casu nejaky program. Docela dobry je treba jmenovany AboutTime.

....
K5: co se tyce serveru, tak pokud tam mas linux, tak staci instalnout a nastavit balik ntpd - mel by byt k dispozici snad pro kazdou distribuci. (Pripadne http://www.ntp.org/ ).

Docent

Citace: "skudlik"WinXP umej serizovat cas samy - zalozka Internet time (v me anglicke verzi) kdyz se dvojklikne na hodiny dole na liste. Staci vyplnit jmeno prislusneho serveru a cas se vesele uz rovna automaticky.
Já tam tu záložku nemám, kde je chybka (XP Prof CZ SP2)?
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

petris

Citace: "skudlik"
K5: co se tyce serveru, tak pokud tam mas linux, tak staci instalnout a nastavit balik ntpd - mel by byt k dispozici snad pro kazdou distribuci. (Pripadne http://www.ntp.org/ ).

A potom jen
ntpdate ntp.klfree.czf a cas je serizenej

K5

Když se ptám po wokením softu, tak tam mám asi FreeBSD, ne? To je přece naprosto zřejmé :lol:

skudlik

Citace: "Docent"
Já tam tu záložku nemám, kde je chybka (XP Prof CZ SP2)?

Jedna z moznosti je, ze je vypnuta prislusna "sluzba" (service) pro nastaveni casu. U me se to jmenuje Windows Time.  (Ovladaci panely .. sprava pocitace? (nebo_nejak_podobne) -> sluzby -> zkontrolovat, jestli tam je povolena.

skudlik

Citace: "K5"Když se ptám po wokením softu, tak tam mám asi FreeBSD, ne? To je přece naprosto zřejmé :lol:

Sry to wokeni jsem automaticky pri pouziti slova server prehlidnul :D

Docent

Citace: "skudlik"Jedna z moznosti je, ze je vypnuta prislusna "sluzba" (service) pro nastaveni casu. U me se to jmenuje Windows Time.  (Ovladaci panely .. sprava pocitace? (nebo_nejak_podobne) -> sluzby -> zkontrolovat, jestli tam je povolena.
Hm, našel jsem tam jenom "Systémový čas" (W32Time), ta jednak běží, druhak nastavuje čas podle doménového serveru, po nějakém internetovém čase ani potuchy  :roll: .
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

skudlik

Citace: "Docent"
Hm, našel jsem tam jenom "Systémový čas" (W32Time), ta jednak běží, druhak nastavuje čas podle doménového serveru, po nějakém internetovém čase ani potuchy  :roll: .

No tak to fakt nevim "ja to tam normalne mam" :D :D ..

Jinak napoveda widli pise cituji:
"Tato karta je k dispozici pouze v případě, že počítač není členem domény. .....  ..... Pokud je počítač členem domény, jsou jeho hodiny pravděpodobně automaticky synchronizovány se síťovým časovým serverem. Jestliže počítač členem domény není, můžete jeho hodiny synchronizovat s časovým serverem v Internetu. "


Docent

A hele, já sem zrovna chtěl napsat, že na desktopu doma to mám, takže je to nejspíš tím, že notebook je v doméně, a ona je to pravda :-)). Dík za odpověď.
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

Citace: "K5"na mém serveru mám čas synchronizován pomocí DCF77, ale neběží mi tam žádný NTP server, asi by to chtělo něco rozchodit... poraďte wokení soft a já to zkusím
Jak to dopadlo s NTP serverem ? ;o)