IRC - Internet Relay Chat

Založil DrJ3kyll, Září 09, 2005, 10:56:29 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

DrJ3kyll

O co jde..
IRC je jednim z nejstarsich komunikacnich systemu v realnem case v prostredi Internetu. Nepotrebujete zadnou registraci, neotravuje vas zadna reklama ani necekate na nacteni tuny obrazku. Odpovedi vasich kamaradu vidite do jedne vteriny. Budete sice muset ozelet tuny peknych obrazkovych smajliku, ktere znate z webchatu, ale zase vas nikdo za 15minut nevyhodi proto, ze jste se neobtezovali pipnout. V siti IRCNet (sit je nekolik az nekolik desitek propojenych IRC serveru) nenajdete 150 mistnosti, ale pres 10 000 kanalu (mistnosti) kde potkate lidi vsech ras, narodnosti, vyznani, orientaci ci diagnoz. Kanaly muzete sami libovolne vytvaret a udrzovat - zalezi jen na vas.

Jak na to:
V nasi siti bezi IRC server na adrese irc.klfree.czf a posloucha na portu 6667 (defaultni). Hlavnim kanalem je #klfree, kde sedi zly bot (pocitacem ovladana postava) se jmenem Adelheida, dalsi kanaly muzete libovolne vytvaret.
K pripojeni na IRC budete potrebovat nejakeho IRC klienta, nejrozsirenejsim je mIRC (www.mirc.cz) pro Windows, pro uzivatele Linuxu to muze byt napr. irssi (www.irssi.org).

Nastaveni klienta:
Prvni veci je nastavit nejake udaje o sobe, tedy vyplnit vasi prezdivku, uziv.jmeno, pripadne dalsi informace. Doporucuji povolit sluzbu IdentD, pokud tomu tak neni.
Dale je treba nastavit jako server irc.klfree.czf, ostatni by melo zustat stejne.

Pripojeni:
Budete-li mit stesti, mel by se vas klient pripojit k serveru. Po probehnuti uvitaci zpravy budete moci uz psat prikazy, nejdrive je treba vstoupit do nejakeho kanalu, zkuste napsat /join #klfree ,melo by se vam otevrit nove okno. Pokud zadate misto #klfree jmeno neexistujiciho kanalu, tento kanal se vytvori a vy budete jeho prvnim uzivatelem.
Z kanalu lze odejit prikazem /part #klfree.
Pokud by jste chteli s nekym vest duvernejsi rozhovor, zkuste prikaz /query DrJ3kyll , pripadne muzete nick DrJ3kyll nahradit nekym mene oblibenym ;)

Odkazy:
O IRC se lze mnoho docist na strankach:
http://www.irc.cz
http://www.mirc.cz
Nebo se ptejte primo zde.

Takze...  na videnou na #klfree :)
DrJ3kyll

K5

Po connectu mi to píše
Register first

kde a jak se registrovat?

tom712

Citace: "K5"Po connectu mi to píše
Register first

kde a jak se registrovat?
Možná používáš mIRC a ten neni zadarmo :-) musíš poslat nějaký peníze a příde ti registrační heslo, podobné jako je zde

Klacek

jo xchat ... hezky volne pouzitelnej (ve verzi 2.0.10c)

K5

Citace: "tom712"
Citace: "K5"Po connectu mi to píše
Register first

kde a jak se registrovat?
Možná používáš mIRC a ten neni zadarmo :-) musíš poslat nějaký peníze a příde ti registrační heslo, podobné jako je zde
ne, používám MIRANDU

Don Martinez

Měl bych menší problém. Když si nastavím IRC v Opeře tak mi to jako ident hází opera@snat.klfree.net . Předpokládám, že v tom bude problém pro další lidi, co se budou chtít připojit :( - nevíte jak to obejít - aby se tam ta opera nezobrazovala? Připojuju se k irc.felk.cvut.cz .
/edit: tak už jsem to vyřešil.

Citace: "DrJ3kyll"...ale zase vas nikdo za 15minut nevyhodi proto, ze jste se neobtezovali pipnout...
Takze...  na videnou na #klfree :)
NECHODTE NIKDO NA IRC.KLFREE.CZF #klfree
byl jsem na irc 5 vterin a hned me vykopli a zakazali ,ze nejsu roba ,ci co :roll:  
takze seju na IRC :twisted:

jedjisch

Citace: "fstembera"
Citace: "DrJ3kyll"...ale zase vas nikdo za 15minut nevyhodi proto, ze jste se neobtezovali pipnout...
Takze...  na videnou na #klfree :)
NECHODTE NIKDO NA IRC.KLFREE.CZF #klfree
byl jsem na irc 5 vterin a hned me vykopli a zakazali ,ze nejsu roba ,ci co :roll:  
takze seju na IRC :twisted:

no tak k tomu bych se vyjadrilo
1) nebylo to na #klfree
2) nebylo to za 5, ale za 22 vterin :)

;D

Karfik

Citace: "fstembera"
Citace: "DrJ3kyll"...ale zase vas nikdo za 15minut nevyhodi proto, ze jste se neobtezovali pipnout...
Takze...  na videnou na #klfree :)
NECHODTE NIKDO NA IRC.KLFREE.CZF #klfree
byl jsem na irc 5 vterin a hned me vykopli a zakazali ,ze nejsu roba ,ci co :roll:  
takze seju na IRC :twisted:
lezes na soukr. IRC chat bez flasky, bez travy a jeste se divis ze si letel? Ja se divim ze az za 22 vterin. To u toho zase jedjisch s medwynem chrapali:-)
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

Citace: "Karfik"
Citace: "fstembera"
Citace: "DrJ3kyll"...ale zase vas nikdo za 15minut nevyhodi proto, ze jste se neobtezovali pipnout...
Takze...  na videnou na #klfree :)
NECHODTE NIKDO NA IRC.KLFREE.CZF #klfree
byl jsem na irc 5 vterin a hned me vykopli a zakazali ,ze nejsu roba ,ci co :roll:  
takze seju na IRC :twisted:
lezes na soukr. IRC chat bez flasky, bez travy a jeste se divis ze si letel? Ja se divim ze az za 22 vterin. To u toho zase jedjisch s medwynem chrapali:-)
Coze, on ani neprinesl flasku, ani devky? rooofl hahahaha hlupak

jedjisch

Zaloz si vlastni kanal... s blackjackem a defkama (jak jinak) :)

Cordane

Citace: "fstembera"
NECHODTE NIKDO NA IRC.KLFREE.CZF #klfree
byl jsem na irc 5 vterin a hned me vykopli a zakazali ,ze nejsu roba ,ci co :roll:  
takze seju na IRC :twisted:

..ze si z toho neco delas.. ..to se vobcas stava.. a taky sem tam neprestala chodit..  8)
That's all folk's ... :)

Karfik

Citace: "Cordane"
Citace: "fstembera"
NECHODTE NIKDO NA IRC.KLFREE.CZF #klfree
byl jsem na irc 5 vterin a hned me vykopli a zakazali ,ze nejsu roba ,ci co :roll:  
takze seju na IRC :twisted:

..ze si z toho neco delas.. ..to se vobcas stava.. a taky sem tam neprestala chodit..  8)
no jo, ale tebe vyhodej dverma a vratis se woknem :lol: a jeste ti ho Medwyn otvira 8)
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

Medwyn

Jojo.. na nas kanal neni radno chodit bez proliantu.

Hanz02

Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...