Main Menu

jak na ICQ bez ICQ

Založil K5, Duben 03, 2005, 11:59:40 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

BlackSUN

Citace: "K5"no, nakonec jsem skončil u centerICQ žere 1,5MB paměti a 0% CPU i na stařičkém celeronu, akorát mi tam nefunguje na klávesnici ž a š (jinak čeština chodí celá dobře), což je častý problém cp1250 :-(

Ono kdyby win1250 byla nějaká norma, tak se to jaxi neděje, ale je to jen mrkvosoftí parodie na kódování, nikoliv norma. ISO 8859-2, přpadně UTF-8 řeší téměř vše.

BlackSUN

kuba

jo a co takhle zkusit icq pres web me skoro porad bezi browser je to pres applet v jede v poho.

BlackSUN

Citace: "buBba"jo a co takhle zkusit icq pres web me skoro porad bezi browser je to pres applet v jede v poho.

No nevim, cemu presne rikas browser, ja tak IEcku nerikam.. vim, ze java ci flash icq jede i v ostatnich softech, ktere bych uz za prohlizece oznacil, ale na co mit dalsi okno/zalozku na icq a porad prepinat, kdyz mam takhle floating kontakty hezky nahore u okraje obrazovky a vidim je porad?

kuba

ja to myslel podle puvodniho zameru aby to nezabiralo misto atd.. ja kdyz me nebavi instalit programy tak du proste ne webovy....

K5

Citace: "buBba"ja to myslel podle puvodniho zameru aby to nezabiralo misto atd.. ja kdyz me nebavi instalit programy tak du proste ne webovy....

to by bylo pěkný, kdyby JRE nebo OCX + browser zabíraly 0 MB RAM  :wink:

na to abych občas nějaký ten paket přijal nebo ho odeslal + minimální fičury okolo se zobrazením a psaním, by mohl stačit program konzumující pár segmentů RAM, jenomže dneska už takhle nikdo neuvažuje a ani takhle neumí programovat (no, lidi co píšou takovýhle dema by se mnou asi nesouhlasili :lol: )

BlackSUN

Neboj, já to znám, minulý semestr sem absolvoval za jedna předmět 36SOJ na FELu, což jsou strojově objektované jazyky, defakto šlo o naučení se programovat procesory od 8086 v ASMu přímo. Plus pak další fičůrky kolem grafiky, portů, zvuku a paměti na x86 architektuře od 80286 dále.. Moc se mi ten předmět líbil a například jedním z kritérií hodnocení odevzdávaných úkolů byla velikost kódu. Za každý bajt sražený pod velikost programu přednášejícího o stupeň lepší výsledná známka... Fakt dobrej předmět, škoda, že se přešlo tímto semestrem (možná příštím) na AVRka..

K5

to je holt pokrok, do mě nahustili Fortran a tím to skončilo 8)

(přesně před dvaceti lety, to to letí...)

belgarat

heh, termin " strojově objektované jazyky" nejak neznam...
jeste si vzpominam jak jsme "mikroprogramovali" instrukce do emulatoru i8080 :) to byl taky zazitek.

BlackSUN

samozřejmě "strojově orientované jazyky"... menší chybka se vloudila, ono tejden ponocování už je znát.

kuba

ty dema sou moooc dobry to sem mel jedno to bylo snad 64kb a melo to 10 minut 3d obrazu a k tomu hudba a ta se neopakovala.....

Contour

Ještě k tématu...
Pár let používam Gaim a s nim jsem zase spo-... ne, to bych asi kecal, protože mě poslední verze docela serou, ale jsou to bety, tak co...
Mno, každopandě můžeš zkusit, Gtk based.

Nebo taky můžeš použít nějakej inteligentní Jabber klient a JIT v něm.

scorpio

Taky Gaim ... ted verze 2.0 Beta 3.1 je celkem slusna.

Ale stale se slzou v oku vzpominam na nektere vlastnosti 1.5 ktere poslali do kopru  :cry:
-- by Scorpio ---