HW IP telefon

Založil kkristal, Listopad 22, 2005, 03:04:55 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

kkristal

Zdravím,

jsem připojen v Klfree a chtěl bych si domů koupit telefon na i-netové
telefonování. Můžu prostě zakoupit přístroj a dát ho mezi síť a počítač a telefonuju? Nebo musí mít svoji vlastní IP Adresu?
Mohl by mi někdo, prosím, poradit, jak na to?

Dík,

K. Křišťál

Deacon

IP telefon potrebuje vlastni IP adresu; pokud mas k pripojeni HW AP, tak ho pripojis bez problemu, jestli mas wifi PCI kartu, tak je to problem, musel bys dat do pocitace dalsi ethernet kartu a vytvorit NAT a jeste ke vsemu mit porad zapnutej pocitac, coz je dost neprakticky

Hanz02

Citace: "kkristal"Zdravím,

jsem připojen v Klfree a chtěl bych si domů koupit telefon na i-netové
telefonování. Můžu prostě zakoupit přístroj a dát ho mezi síť a počítač a telefonuju? Nebo musí mít svoji vlastní IP Adresu?
Mohl by mi někdo, prosím, poradit, jak na to?

Dík,

K. Křišťál
Jen pro upresneni.
Pokud ti jde o prideleni IP adresy tak tu ti prideli tvuj spravce.
Jeste budes muset nastavit telefon a muzes volat. :D

Pokud mas wifi PCI kartu - tak to vyresis jedine jak pise Deacon nebo koupit ovis a prodat wifi PCI kartu
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Medwyn

A pokud jste pripojeny na stepka lan (coz jste :-) ), tak to vyresi switch - a do nej IP telefon. Pridelit IP adresu neni problem.

kkristal

Tak to bylo vyčerpávající a super rychlý, všem děkuji.

Křišťál

Hanz02

Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

kkristal

Ještě jednou bych Vás chtěl poprosit o konzultaci ohledně telefonu:

telefon jste už probrali v konferenci, takže:

OvisLink ePhone-1000s SIP VoIP stolní telefon za 2.683,- Kč (http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=3861)

+ nějaký rozbočovač ... třeba:  

OvisLink IP-3047 4port router 80Mbps  za 951,- Kč http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=228_237_267&products_id=3888)

... vím, že by šel použít i switch, ale než kupovat za 500 switch, tak ten router je dražší o pár stokorun a má i firewall... Ale nepíšou, že by podporoval SIP (... to musí?). Myslíte, že jsem vybral dobře? Finančně je to tak maximum, co bych rád investoval,  hlavně, jestli to bude fungovat?

Předem díky za radu,

Karel Křišťál


kkristal

nooo, tak pro mě dobrý, no  8) , ale šlo mi spíš o ten router...

kristal