Temné mraky na východu

Založil edvin, Listopad 27, 2005, 12:03:05 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

edvin

Jak jsem tak objevil dokumentaci, kterou si vedou správcové klfree, ( https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/NavodyProSpravce == zajímavé čtení, už jen, co všechno musí někdo udělat při přidávání nového člena) narazil jsem také na informace o obsazení jednotlivých AP.


Co stím? 2.4 GHz ucpáno, 5GHz zatím bez obdoby lehce instalovateného klienta jako byl Ovis 1120, převěsy nehezké a bleskysající nebo drahé v případě optiky.

T.

tom712

Citace: "edvin"Jak jsem tak objevil dokumentaci, kterou si vedou správcové klfree.
...ach jak jsi mocný  8)

Jo a ještě dotaz. Proč se to menuje Temné mraky na východu?

DrJ3kyll

Skvele ze jsi nasel dokumentaci, ktera je celou dobu volne pristupna. A objevil si taky treba uz seznam.cz ? :))

jinak na 2,4 je holt ucpano a zaruseno, coz nekteri
"profesionalni" ISP neberou na vedomi a snazi se tu roztahnout sva kridla, ten zbytek si vesele sviti na max.vykon.

5G je v soucasne dobe 2-3x drazsi nez WiFi - pokud bydlis rozume, muzes si postavit ronju, nebo preves. Jsem rad, ze jsi prednesl zajimavy navrh, jak tuto situaci resit.

Tom733

Zaklad reseni spociva v prepojeni clenu v panelacich na jinou technologii. To se nestane bez toho, aby si sami postavili domovni nebo sidlistni sit.

Pak muzou dostat treba i vlastni Alcomu, nebo treba nejake to 5G.

Kdo jen ceka "az se to vyresi", bude viset na WiFine furt.

Bohuzel se najdou i taci, kteri (i kdyz jim nejaky hodny soused dotahne kabel az do bytu) se odmitaji pripojit na LAN a zabiraji kapacitu AP vlastni antenou. S takovymi se budeme muset v siti rozloucit.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Hanz02

Citace: "Tom733"Bohuzel se najdou i taci, kteri (i kdyz jim nejaky hodny soused dotahne kabel az do bytu) se odmitaji pripojit na LAN a zabiraji kapacitu AP vlastni antenou. S takovymi se budeme muset v siti rozloucit.
o nekom bych vedel  :lol: , ale doufam ze to tak nedopadne...  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

belgarat

Citace: "edvin"Jak jsem tak objevil dokumentaci, kterou si vedou správcové klfree, ( https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/NavodyProSpravce

Jen tak na okraj ;) z ceho myslis ze vznika seznam Node a jejich spravcu na WWW strankach KLF.net ;) ?

Hanz02

Citace: "edvin"převěsy nehezké a bleskysající
mnohem vetsi sance je, ze to uhodi do STA nebo stozaru (nebo preves nad STA jsem jeste nevidel  :lol:  )

PS.Co se ti nelibi na prevesech?

Citace: "edvin"nebo drahé v případě optiky.
sitovat, sitovat, sitovat. Jina sance neni....
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

jedjisch

Citace: "edvin"Jak jsem tak objevil dokumentaci, kterou si vedou správcové klfree, ( https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/NavodyProSpravce == zajímavé čtení, už jen, co všechno musí někdo udělat při přidávání nového člena) narazil jsem také na informace o obsazení jednotlivých AP.

Co stím? 2.4 GHz ucpáno, 5GHz zatím bez obdoby lehce instalovateného klienta jako byl Ovis 1120, převěsy nehezké a bleskysající nebo drahé v případě optiky.

T.

Pokud se chces aktivneji zapojit do spravy Rebecy... staci se ozvat... :)

Karfik

Citace: "edvin"Jak jsem tak objevil dokumentaci, kterou si vedou správcové klfree, ( https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/NavodyProSpravce == zajímavé čtení, už jen, co všechno musí někdo udělat při přidávání nového člena) narazil jsem také na informace o obsazení jednotlivých AP.


Co stím? 2.4 GHz ucpáno, 5GHz zatím bez obdoby lehce instalovateného klienta jako byl Ovis 1120, převěsy nehezké a bleskysající nebo drahé v případě optiky.

T.
Mam jedno doporuceni. Nekecej a delej. :wink:
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

edvin

Díky za upozornění, zkusím se podívat co to ten seznam.cz je  :D .

Samozřejmě, že u nás na sídlišti mám na mysli technologii povýšení domovního UTP rozvodu (9 lidí) o úrověň výš. Nějak se mi nezdá, že by mezi pěti domy okolo, mělo ve výšce osmého patra vést přes ulice a chodníky lano a kabel. Pokud ale zavládne v našem okolí dohoda, že tohle je ta správná technologie, a nezavládne nesouhlas vyšších míst (architekti, radnice, družstva), rád se přidám. Z té tabulky je ale vidět, že to není jen problém Rebeky, ale většiny kročehlavského sídliště. No a nějak si myslím, že takhle rozsáhlý problém stojí za širší diskusi, než jen vyřešit jak to uděláme my v našem domě.

Karfik

Citace: "edvin"Díky za upozornění, zkusím se podívat co to ten seznam.cz je  :D .

Samozřejmě, že u nás na sídlišti mám na mysli technologii povýšení domovního UTP rozvodu (9 lidí) o úrověň výš. Nějak se mi nezdá, že by mezi pěti domy okolo, mělo ve výšce osmého patra vést přes ulice a chodníky lano a kabel. Pokud ale zavládne v našem okolí dohoda, že tohle je ta správná technologie, a nezavládne nesouhlas vyšších míst (architekti, radnice, družstva), rád se přidám. Z té tabulky je ale vidět, že to není jen problém Rebeky, ale většiny kročehlavského sídliště. No a nějak si myslím, že takhle rozsáhlý problém stojí za širší diskusi, než jen vyřešit jak to uděláme my v našem domě.
Diskutuj, ale mezitim co ty budes o tom jen kecat, tak se najde par jiny, ochotnych a ty misto diskusi a kecani, budou neco delat pro to aby to bylo jinak a nez se nadejes tak budou na 5GHz a ty budes furt diskutovat o WiFi. kdo se stara, ten ma. Sam jsem to poznal na vlastni kuzi. A mam se :wink:  :lol:  :lol:
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

Tom733

Zajdi si nekdy na zasedani KI, prispevek do diskuse uvitame. O prevesech sme se zrovna minuly tyden dohodli a mnohe jsou realizovany.

Krocehlavske sidliste ma navic tu vyhodu, ze casem dojdou prevesy az k Silveru a pripojene domy tak budou rovnou na optice.

8 lidi je uz dostatecnych pro nasazeni 5G, staci kontaktovat sveho spravce.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

belgarat

Citace: "edvin"
Samozřejmě, že u nás na sídlišti mám na mysli technologii povýšení domovního UTP rozvodu (9 lidí) o úrověň výš. Nějak se mi nezdá, že by mezi pěti domy okolo, mělo ve výšce osmého patra vést přes ulice a chodníky lano a kabel.
No... jak to tak ctu, tak v pripade ze Ti nekdo bude tvrdit, ze prevesy jsou zcela normalni, tak tomu stejne nebudes verit, protoze se Ti to nezda...

S napadem vyuzit neco jineho nez WiFi prichazis asi s rocnim zpozdenim, ale vypada to ze chces vse vymyslet od zacatku a lepe - tak hodne stesti :)

Hanz02

Citace: "edvin"Samozřejmě, že u nás na sídlišti mám na mysli technologii povýšení domovního UTP rozvodu (9 lidí) o úrověň výš. Nějak se mi nezdá, že by mezi pěti domy okolo, mělo ve výšce osmého patra vést přes ulice a chodníky lano a kabel.
Proc?
Citace: "edvin"Pokud ale zavládne v našem okolí dohoda, že tohle je ta správná technologie
Na sidlisti ta nejspravnejsi...
Citace: "edvin"nezavládne nesouhlas vyšších míst (architekti, radnice, družstva)
Staci povoleni domovnika (clenu bytoveho druzstva) a vlastnika ( bud najemnici, Ocelar, Hornik atd.)
Citace: "edvin"rád se přidám. Z té tabulky je ale vidět, že to není jen problém Rebeky, ale většiny kročehlavského sídliště. No a nějak si myslím, že takhle rozsáhlý problém stojí za širší diskusi, než jen vyřešit jak to uděláme my v našem domě.
Muzes prevesit kde sezenes povoleni a mistni budou mit aktivni zajem  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Karfik

Citace: "Tom733"... staci kontaktovat sveho spravce.
Ale slusne a jemne. Spravci na Rebece jsou posledni dobou trosicku nervni :wink:
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.