Temné mraky na východu

Založil edvin, Listopad 27, 2005, 12:03:05 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Tom733

Podotykam, ze "prevesem" nemyslm UTP privazane k ocelovemu lanku a povesene mezi dva stozary STA.

Nove realizovane prevesy splnuji vsechny prislusne normy (a nejsou zase o tolik drazsi).
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Karfik

Citace: "Tom733"Podotykam, ze "prevesem" nemyslm UTP privazane k ocelovemu lanku a povesene mezi dva stozary STA.

Nove realizovane prevesy splnuji vsechny prislusne normy (a nejsou zase o tolik drazsi).
Jasanek, kupredu, zpatky ni krok :wink:
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

flashx

Citace: "edvin"Díky za upozornění, zkusím se podívat co to ten seznam.cz je  :D .

Samozřejmě, že u nás na sídlišti mám na mysli technologii povýšení domovního UTP rozvodu (9 lidí) o úrověň výš. Nějak se mi nezdá, že by mezi pěti domy okolo, mělo ve výšce osmého patra vést přes ulice a chodníky lano a kabel. Pokud ale zavládne v našem okolí dohoda, že tohle je ta správná technologie, a nezavládne nesouhlas vyšších míst (architekti, radnice, družstva), rád se přidám. Z té tabulky je ale vidět, že to není jen problém Rebeky, ale většiny kročehlavského sídliště. No a nějak si myslím, že takhle rozsáhlý problém stojí za širší diskusi, než jen vyřešit jak to uděláme my v našem domě.

Jsou i jina reseni http://ronja.twibright.com/
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Hanz02

Citace: "flashx"Jsou i jina reseni http://ronja.twibright.com/
Aby jsi se neozval  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

flashx

Citace: "Hanz02"
Citace: "flashx"Jsou i jina reseni http://ronja.twibright.com/
Aby jsi se neozval  :lol:
Tak fascinuje me kdyz nekdo rika neco nejde:) Apropo nevis ozbytecne crusaderu  :wink:
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Hanz02

Citace: "flashx"Apropo nevis ozbytecne crusaderu  :wink:
Ja ne, ty jo?
Ze bych tu mel dva  :lol:  :lol:  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

edvin

Děkuji za všechny odpovědi. I když se snažím sledovat, co se v klfree děje, tak o plánech jak dál v na sídlištích jsem toho moc nezjistil. Třeba oficiální stanovisko "kdy se považuje za vhodné přeladit na 5GHz a kdy tahat a jaký kabel jsem toho příliš nenašel {např google na dotaz "5GHz klfree" vrací mj. i odkaz "SRO nebo obč. sdružení?" :P }.  

Jinak už ani moc nepochybuji, že když se klfree vydá cestou budování visuté UTP páteře, tak i těch 25 převěsů mezi Rebecou a Silverem jednou bude viset.

BTW. Moje neláska k převěsům se pochází z let, která jsme strávil ve středomoří, kde elektrické, CATV a telefonní rozvody tahají po omítkách domů ve výši prvního patra a příšerně tím ničí vzhled i historických částí měst.

Hanz02

Citace: "edvin"Děkuji za všechny odpovědi. I když se snažím sledovat, co se v klfree děje, tak o plánech jak dál v na sídlištích jsem toho moc nezjistil. Třeba oficiální stanovisko "kdy se považuje za vhodné přeladit na 5GHz a kdy tahat a jaký kabel jsem toho příliš nenašel {např google na dotaz "5GHz klfree" vrací mj. i odkaz "SRO nebo obč. sdružení?" :P }.  
Pokud budes aktivni tak budes vedet vic...  :D
Citace: "edvin"BTW. Moje neláska k převěsům se pochází z let, která jsme strávil ve středomoří, kde elektrické, CATV a telefonní rozvody tahají po omítkách domů ve výši prvního patra a příšerně tím ničí vzhled i historických částí měst.
v CR by to v prvnim patre bylo rozkradeno...  :lol:

Se bez podivat nekdy na Hvezdu, schvalne jestli jsi tusil o tech prevesech...
A nevim zda na sidlisti jde jeste neco zkazit
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

belgarat

Citace: "edvin"
BTW. Moje neláska k převěsům se pochází z let, která jsme strávil ve středomoří, kde elektrické, CATV a telefonní rozvody tahají po omítkách domů ve výši prvního patra a příšerně tím ničí vzhled i historických částí měst.
Pak se muzes angazovat treba jednanim s magistratem... kdyz bude mesto nebo jeho firmy kopat, tak polozit chranicku s optikou :-D ale nekdo to musi dohodnout, vybehat, ...
iniciative se meze nekladou.

flashx

Citace: "edvin"Děkuji za všechny odpovědi. I když se snažím sledovat, co se v klfree děje, tak o plánech jak dál v na sídlištích jsem toho moc nezjistil. Třeba oficiální stanovisko "kdy se považuje za vhodné přeladit na 5GHz a kdy tahat a jaký kabel jsem toho příliš nenašel {např google na dotaz "5GHz klfree" vrací mj. i odkaz "SRO nebo obč. sdružení?" :P }.  

Jinak už ani moc nepochybuji, že když se klfree vydá cestou budování visuté UTP páteře, tak i těch 25 převěsů mezi Rebecou a Silverem jednou bude viset.

BTW. Moje neláska k převěsům se pochází z let, která jsme strávil ve středomoří, kde elektrické, CATV a telefonní rozvody tahají po omítkách domů ve výši prvního patra a příšerně tím ničí vzhled i historických částí měst.
Nejsme barbari mame lepsi reseni mezi silver a rebeku :) http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=18869
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Citace: "flashx"
Citace: "edvin"Děkuji za všechny odpovědi. I když se snažím sledovat, co se v klfree děje, tak o plánech jak dál v na sídlištích jsem toho moc nezjistil. Třeba oficiální stanovisko "kdy se považuje za vhodné přeladit na 5GHz a kdy tahat a jaký kabel jsem toho příliš nenašel {např google na dotaz "5GHz klfree" vrací mj. i odkaz "SRO nebo obč. sdružení?" :P }.  

Jinak už ani moc nepochybuji, že když se klfree vydá cestou budování visuté UTP páteře, tak i těch 25 převěsů mezi Rebecou a Silverem jednou bude viset.

BTW. Moje neláska k převěsům se pochází z let, která jsme strávil ve středomoří, kde elektrické, CATV a telefonní rozvody tahají po omítkách domů ve výši prvního patra a příšerně tím ničí vzhled i historických částí měst.
Nejsme barbari mame lepsi reseni mezi silver a rebeku :) http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=18869
a za jak dlouho se teh 300k+ vrati do rozpoctu ? :lol:
update : ....do kasy ;o)

tom712

Citace: "fstembera"
Citace: "flashx"Nejsme barbari mame lepsi reseni mezi silver a rebeku :) http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=18869
a za jak dlouho se teh 300k+ vrati do rozpoctu ? :lol:
A proč to má bejt v rozpočtu když to může bejt na střeše   :wink:

Asi by bylo celkem tezky (ne li nemozny) presne spocitat kolik vlatne Rebeca a na ni pripojene body klfree do kasicky prinesla...
Ale kazdej rozumnej clovek vidi ze tahle investice JE navratna (nevim za jak dlouho...)

BTW: Kdo si pri svym planovani nevsimnul novy Medwynovy mapy tak tady je.

Docent

Citace: "Tom733"Bohuzel se najdou i taci, kteri (i kdyz jim nejaky hodny soused dotahne kabel az do bytu) se odmitaji pripojit na LAN a zabiraji kapacitu AP vlastni antenou. S takovymi se budeme muset v siti rozloucit.
Pokud mají souseda jako já, tak se jim ani nedivím...
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

Belerby

pripojeni omezeno neznamena ze je nemozne ;o)

Vetsinou tam je po domluve se spravcem...
Zatim se mi nestalo ze bych musel nekoho vylozene zamitnout...
Pij beer, at je meer *22*

BlackSUN

Citace: "Belerby"pripojeni omezeno neznamena ze je nemozne ;o)

Vetsinou tam je po domluve se spravcem...
Zatim se mi nestalo ze bych musel nekoho vylozene zamitnout...


To je jasný, prachy sou prachy :-)))) Vždycky se to nějak vošolíchá, nikdy to neni tak strašný :-D