250GB HDD na winME

Založil Ray, Prosinec 26, 2005, 05:00:01 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

SiD

Citace: "Don Martinez"
Citace: "Ray"mimochodem existuje taky nějaký limit na velikost oddílu v systému souborů NTFS? - aby se situace neopakovala :D
Podle wikipedie 16 EiB (Exbibytů = 16 *2 ^ 60 Bytů)
Pak je tu jeste limit u WIN XP SP1 nekde kolem 130GB. Ten se ale dá vyresit upgradem na SP2 a nebo přidáním položky do registrů.

K5

Já mám FAT32 na 320GB disku (používám pod Win98SE a WinXP SP1) a není s tím naprosto žádný problém, data se ani neztrácejí ani nepřepisují. Pokud by tento problém nastal, pak by se nejspíš jednalo o chybu v řadiči (nebo driveru), který si neporadí s >128 GB diskama. A Windows 2000 bez úpravy registry samozřejmě >128 GB neumí...

Ray

Citace: "SiD"
Citace: "Don Martinez"
Citace: "Ray"mimochodem existuje taky nějaký limit na velikost oddílu v systému souborů NTFS? - aby se situace neopakovala :D
Podle wikipedie 16 EiB (Exbibytů = 16 *2 ^ 60 Bytů)
Pak je tu jeste limit u WIN XP SP1 nekde kolem 130GB. Ten se ale dá vyresit upgradem na SP2 a nebo přidáním položky do registrů.
jsi si tíhmle jistej?  :shock:
vždyť ve wikipedii bylo těch 16EiB........

K5

Citace: "Ray"
Citace: "SiD"
Citace: "Don Martinez"
Citace: "Ray"mimochodem existuje taky nějaký limit na velikost oddílu v systému souborů NTFS? - aby se situace neopakovala :D
Podle wikipedie 16 EiB (Exbibytů = 16 *2 ^ 60 Bytů)
Pak je tu jeste limit u WIN XP SP1 nekde kolem 130GB. Ten se ale dá vyresit upgradem na SP2 a nebo přidáním položky do registrů.
jsi si tíhmle jistej?  :shock:
vždyť ve wikipedii bylo těch 16EiB........
to si plete s W2K

SiD

plete, neplete, ale at uz je to jakkoliv, tak jsem musel u WXP SP1, nastavovat v registru podporu pro 48bitovou adresaci :P,
protoze bez ní šla data do háje.

Fenix

#20
Tohle jsem kdysi řešil když jsem stavěl PC a on mermomocí tam chtěl Win ME a disk 250 GiB. Za těch dob se to muselo udělat tak, že se na disku udělali cca 3 partyšny tak nějak stejně veliký na FAT32 ( na NTFS ti WinME nepojedou ). Pak to běhalo bez problémů, jinak totiž disk jakoby zapisuje zase od začátku partišny pokud je přiliš veliká a dojde ke ztrátě dat :(. Tato chyba ve windows je až do WinXP SP1 ve kterejch se to upravilo v registru a sám mrkvosoft na to vydal záplatu ( jen pro XP ). jenomže nevýhodou FAT32 je to že tam nemeůžeš mít soubor větší jak 4 GiB ( jako příklad uvedu obraz DVD ). Jen ti doporučím přejdi na  XP SP2 na NTFS ( popřípadě Linux Ext3 ).

PS: data by mohla jit zalohovat jeste tim ze to das nekam do PC s WXP...atd atd...
nejde to ? zkus to jinak...