Main Menu

VYPADKY NA REBECE

Založil doctor, Leden 10, 2006, 08:56:03 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

doctor


edvin

Pokud jste někdo tenhle appro 1.0.6 úspěšně spustil na WL 1120 AP, prosím o zaslání md5 součtu toho APPro*.bin, abych věděl, že mám ten správný.

Přiznám se, že přeflashování firmware nepatří k mým oblíbeným činnostsem, protože to může špatně dopadnout a 10 lidí skončí bez spojení.

Právě proto, že nové WL 1120AP již nelze sehnat, bych potřeboval vědět, kdo poradí v případě že dojde k poruše během zapisování  do flash.

Jinak- uživatele Bittorrent klientů jsem poprosil o omezení počtu spojení.

Protože u nás v domě budeme muset stejně přejít na 5GHz nebo když se domluvíme s nějakým sousedním domem tak snad i spojení převěsem, myslím že setrvání v současném provizoriu je snesitelné.

Vážím totiž tedy mezi 1% pravděpodobností, že budeme týden bez spojení, než v bazaru, či kde seženu náhradního Ovise, nebo vyšší pravděpodobností, že se zase sousedi zapomenou, ale downtime bude výrazně kratší....

Jakmile budu mít vyřešen krizový scénář pro případ, že krachne přeflashování Ovise, pustím se do toho.

                T. L.

tom712

Citace: "edvin"Pokud jste někdo tenhle appro 1.0.6 úspěšně spustil na WL 1120 AP, prosím o zaslání md5 součtu toho APPro*.bin, abych věděl, že mám ten správný.

Přiznám se, že přeflashování firmware nepatří k mým oblíbeným činnostsem, protože to může špatně dopadnout a 10 lidí skončí bez spojení.
Včera sem flešoval ovise asi 7x :-)
Jak přes web tak přes tftp. Myslim že neni problém, vpodstatě to nemůžeš zkazit.

MD5 ti nepošlu, prostě je to tenhle: ze stránek appro

Medwyn

10d4ae7bd2212f28c9006f9d72d7582c *APPro_1_0_6_only4_OvisLink1120_and_Planet1963a.bin

(hash jsem delal pres total commander..)

Nejak mi nechce poradne routovat.. prideli DHCP adresu a neprojdou zadny packety.. jeste si s tim budu hrat

scorpio

Zdravim

Citace: "edvin"Pokud jste někdo tenhle appro 1.0.6 úspěšně spustil na WL 1120 AP, prosím o zaslání md5 součtu toho APPro*.bin, abych věděl, že mám ten správný.
Ano, uz jsme minimalne DVA kdo tim poctili sveho OVISe 1120.
MD5 checksum pomoci programu Nero MD5 Verifier (sorry, jiny nemam)
http://www.nero.com/nero6/eng/Nero_MD5_Verifier.html
Soubor : APPro1_0_6-1_only4_OvisLink1120_and_Planet1963a.bin
MD5 : 1a161871b6508e1bd664579b9e64e2c5

Citace: "edvin"Přiznám se, že přeflashování firmware nepatří k mým oblíbeným činnostsem, protože to může špatně dopadnout a 10 lidí skončí bez spojení.
Právě proto, že nové WL 1120AP již nelze sehnat, bych potřeboval vědět, kdo poradí v případě že dojde k poruše během zapisování  do flash.
K mym favoritum to taky nepatri. Ale musim rict, vzhledem k tomu ze mame braky blizko u sebe a visime na STEJNYM APcku, ze to zpomalovani a zasekavani MUZE mit na svedomi i ruseni, nejenom bittorent provoz ... my sme tu byli v baraku DVA (ted jsme tri), bittorent nepouzivame a STEJNE se ta 1120 3x tejdne kousala mrcha jedna bidna.

OVIS firmware APLite / APPro to vyresil.

Citace: "edvin"Jinak- uživatele Bittorrent klientů jsem poprosil o omezení počtu spojení.
No comment, zalezi na jejich libovuli.

Citace: "edvin"Protože u nás v domě budeme muset stejně přejít na 5GHz nebo když se domluvíme s nějakým sousedním domem tak snad i spojení převěsem, myslím že setrvání v současném provizoriu je snesitelné.
S deseti lidma mas sanci na 5GHz mnohem vetsi, nez my tu se trema.

Citace: "edvin"Vážím totiž tedy mezi 1% pravděpodobností, že budeme týden bez spojení, než v bazaru, či kde seženu náhradního Ovise, nebo vyšší pravděpodobností, že se zase sousedi zapomenou, ale downtime bude výrazně kratší....

Jakmile budu mít vyřešen krizový scénář pro případ, že krachne přeflashování Ovise, pustím se do toho.
Zkus se domluvit s nekym /treba Medwyn nebo nekdo z techniku/ na nouzovem zapujceni OVISe ... ted na 5HGz prechazelo spoustu baraku, nekde tu MUSI BYT nekolik nevyuzitych OVISu 1120.

Zatim ahoj
-- by Scorpio ---

tom712

Citace: "scorpio"Zkus se domluvit s nekym /treba Medwin nebo nekdo z techniku/ na nouzovem zapujceni OVISe ... ted na 5HGz prechazelo spoustu baraku, nekde tu MUSI BYT nekolik nevyuzitych OVISu 1120.
Spíš bude lepší domluva se skladníkem (DrJ3kyll).
Ve skaldu nějaký Ovise jsou snad pořád.

edvin

Děkuji za všechny odpovědi,

co se týče souvislosti zatuhávání našeho Ovise a nestřídmých bittorent klinetů na naší LAN: není pochyb. Mluvil jsem s lidmi, kteří to provozují v okamžiku, kdy to nastalo. Charaktristické pro tento stav je 80% ztráta při pingu po LAN, což by nemělo souviset se zmatky v aetheru.

doctor

soucasne provizorium zacina byt cim dal tim mene snesitelne...  :(

jedjisch

Citace: "doctor"soucasne provizorium zacina byt cim dal tim mene snesitelne...  :(

Nemyslim si ze to novy firmware jako zazrakem spravi. Bud se lide nauci nepouzivat torrent clienty, nebo se proste bude ovislink porad zasekavat.  :?

doctor

Citace: "jedjisch"Nemyslim si ze to novy firmware jako zazrakem spravi. Bud se lide nauci nepouzivat torrent clienty, nebo se proste bude ovislink porad zasekavat.  :?


co dodat, kdyz ma nekdo pravdu :-(

Citace: "doctor"
Citace: "jedjisch"Nemyslim si ze to novy firmware jako zazrakem spravi. Bud se lide nauci nepouzivat torrent clienty, nebo se proste bude ovislink porad zasekavat.  :?


co dodat, kdyz ma nekdo pravdu :-(
IMHO a co kdyby se daval BAN za mnoho pripojeni jako je tomu u PL,PING,TRAFFIC :idea:  :?:

jedjisch

Citace: "fstembera"
Citace: "doctor"
Citace: "jedjisch"Nemyslim si ze to novy firmware jako zazrakem spravi. Bud se lide nauci nepouzivat torrent clienty, nebo se proste bude ovislink porad zasekavat.  :?


co dodat, kdyz ma nekdo pravdu :-(
IMHO a co kdyby se daval BAN za mnoho pripojeni jako je tomu u PL,PING,TRAFFIC :idea:  :?:

taky ze "dava", ale na routeru, ne na ovisu ;) tam pripojeni zustavaj. Torenty sou spatne, aaano?

doctor

tezko rict, taky taham pres strong dc, ale nejsem nenazranej...
chci aby mi jel net, tak to skrtim, a pustim to v noci, kdy je predpoklad ze vsichni spej...
ale kdyz mi to nejde v sobotu odpoledne, to me namichne ...

jedjisch

Ale jo, strong dc je v pohode :) Narozdil od prasacky napsanejch torrent klientu nikoho a nic neomezuje a v kombinaci se shapingem (pripadne i nejakym omezovacim sw z clientske strany) by nemel byt problem... obehni sousedy a nauc je se strongem :P

doctor

kdyby cetli forum, nemusel bych je ucit...
kdyz se clovek o neco zajima, je to jednodussi  :wink: