Zapůjčení IP Telefonu

Založil Hanz02, Leden 12, 2006, 01:43:50 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Radekb

Tak jsem to sledoval u nas na Vezaku a zda se mi, ze je to problem (prekvapive :)) posledni mile, tedy 2,4 GHz Wifi. Bohuzel mame zatim stare wewimo, takze nemuzu vysledovat, jestli to blbne skutecne tehdy, kdyz je vice zatizen nas sektor.
Zkousel jsem ten test na Eri a taky se mi ty hodnoty ruzne meni. S prerusenim stahovani jsem se nedostal pod 350 ms, ale spis se to pohybuje kolem 500 az 600 ms. I pri techto hodnotach je ale obcas hovor bez problemu a jindy nepouzitelny.

tom712

Citace: "Radekb"S prerusenim stahovani jsem se nedostal pod 350 ms, ale spis se to pohybuje kolem 500 az 600 ms. I pri techto hodnotach je ale obcas hovor bez problemu a jindy nepouzitelny.
To jako ping nad 350ms  :?:

:-D OMG  :roll:

Radekb

Citace: "tom712"To jako ping nad 350ms  :?:

:)
Ping mam cca 5-20 ms.
Viz http://rychlost.eri.cz/voip.html
Jak jde voip Tobe?

tom712

Citace: "Radekb"Jak jde voip Tobe?
Podle provedené VoIP analýzy, my odhadujeme, že Vaše Internetové spojení může podporovat maximálně:

u služby EriVoIP (G.711): 16 souběžné EriVoIP hovory na dobré úrovni
KODEC G.729: 45 souběžné EriVoIP hovory na dobré úrovni

Kvalita služby: 79%
PING: 10ms
Stahovani preruseno na 95ms

A jede mi to 1,5Mbit nahoru i dolu, což mi příde docela divný protože mam momentálně zaplý DC a jede to 100KB/s na jednu odemne.

Bohužel to nemůžu testovat jinak, protože sem si zapomněl vzít vod Hanze02 muj adaptér takže nevolám. A předtim když sem to zkoučel tak to bylo solidně nahovno!
Že sem si to kupoval a nevzal sem osvědčenou sipuru  :evil:  :roll:  Ale neuděláš nic...

belakos

Citace: "tom712"Že sem si to kupoval a nevzal sem osvědčenou sipuru  :evil:  :roll:  Ale neuděláš nic...
Musis to prodat nekomu, kdo necte  tohle forum a nevi, jaka je to sracka :lol:

yaro

Zajímalo by mně, co zásadně ovlivňuje kvalitu hovoru. Vypozoroval jsem, že já slyším prakticky vždycky druhou stranu a to na dost dobré úrovni. Druhá strana mně buď slyší taky v pohodě, což je ta lepší varianta, nebo mě slyší přerušovaně, jakoby v blocích, v podobě že mi není schopna rozumnět a tak radši zavěsí. Není to tak, že druhá strana by měla ve sluchátku ticho. A nezávisí to zřejmě na kodeku - projevuje se to stejně u G.711 a G.726-32 (802.VOX) tak i u G.729 (Ha-vel)...

Radekb

Ja bych rekl, ze je to zatizenim wifi anteny, na kterou jsi pripojen (predpokladam, ze jsi na wifi).
Mam zase opacny problem. Volana strana me slysi dobre a ja ji obcas trhane nebo uplne nesrozumitelne.
Na kodeku je to u me taky nezavisle. Je jedno, jestli poziju "sirokopasmovy" G.711 nebo "uzkopasmovy" G.729. Bud jedou dobre nebo blbe oba. Takze ted uz mam zapnuty porad G.711 a nez nekam volam, provadim zkusebni hovor na hudebni smycku  :?

yaro

Jsem na WiFi, na anténě jsme celkem 4 a ta vede na AP Ukrajina...

Moje zkušenost je taková, že někdy to jede super celý hovor, někdy to v průběhu hovoru přestane být pro druhou stranu srozumitelné a někdy mě prostě na druhé straně slyší tak, že je to k ničemu hned od počátku. Mám takovou představu, že za to může jitter, což by mělo být zpoždění mezi paketama, které mně strašně kolísá - stačí průběžně po sobě pouštět test co má Ha-vel na svých stránkách... vyskakují mi zcela nahodile výsledky - dostatečný, vynikající, nedostatečný (během opakovaného měření) a musím konstatovat, že těch nedostatečných je občas silná převaha... jen nevím zda je to mezi AP a naší anténou, nebo je to globální vlastnost v síti...

jedjisch

k topicu - nepujcil by mi nekdo ip telefon, pripadne aspon adapter? ;) Rad bych vyzkousel, nez do neceho taky investuju...

Hanz02

Citace: "jedjisch"k topicu - nepujcil by mi nekdo ip telefon, pripadne aspon adapter? ;) Rad bych vyzkousel, nez do neceho taky investuju...
pockej to je muj topic.....  :lol:  :P (a to si rika kamos)  :lol:

Takze kdyz nekomu pujcit, tak mne  :lol:  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

jedjisch

Citace: "Hanz02"
Citace: "jedjisch"k topicu - nepujcil by mi nekdo ip telefon, pripadne aspon adapter? ;) Rad bych vyzkousel, nez do neceho taky investuju...
pockej to je muj topic.....  :lol:  :P (a to si rika kamos)  :lol:

Takze kdyz nekomu pujcit, tak mne  :lol:  :lol:

a ja myslel ze tobJe uz ho nekdo pujcil a mas ozkouseno :)) si holt stoupnu do fronty no :) a nebo pokud me mate radi vic nez hanze, ozvete se primo pres PMko, budu diskretni ;D

Hanz02

Citace: "jedjisch"a ja myslel ze tobJe uz ho nekdo pujcil a mas ozkouseno :)) si holt stoupnu do fronty no :) a nebo pokud me mate radi vic nez hanze, ozvete se primo pres PMko, budu diskretni ;D

Ja mel pujceno ZyXEL Prestige 2002 a dnes vraceno, ale moc to neslo.

Jinak se nebranim v testovani cehokoliv lepsiho nez ZyXEL Prestige 2002 (sry Tom712  :lol: )

Pripojeni mam dobre (nejsem na wifi)

Jedjisch je na wifi - tak to pripadne muzem zkusit jak to chodi i u nej a u mne...
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

jedjisch

jedjisch neni na wifi... ale zkusit to muzem, hw na wifi mam ;)

co kdybysme zkusili zatim sw telefon pres xlite... nekdy?