Main Menu

Problém s registrací

Založil tom712, Únor 09, 2006, 06:29:26 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

tom712

Občas mám problém se registrací SIP účtu v mém adaptéru.
Prostě když do účtu zadám data od providera, tak dám potom registrovat - naváže se spojení s ústřednou, otevřou se proty na NATu a já nevim co všechno to dělá... prostě občas si to pak s ústřednou něco posílá.

Ale třeba předevčírem mi to nešlo zaboha registrovat, ani jeden účet

Momentální situace je tato, jeden funguje:
SIP1
SIP Registration Status : On Register
Used Port : 5060/UDP
SIP2
SIP Registration Status : Register fail
Used Port : 5060/UDP

Prví účet maká (volám), druhej se nechce připojit/registrovat (slyším obsazenej tón jakmile zvednu telefon)

Kde je chyba? Stalo se vám to někdy.

yaro

Citace: "tom712"Občas mám problém se registrací SIP účtu v mém adaptéru.
Prostě když do účtu zadám data od providera, tak dám potom registrovat - naváže se spojení s ústřednou, otevřou se proty na NATu a já nevim co všechno to dělá... prostě občas si to pak s ústřednou něco posílá....

Jo stalo a stává, ale je zajímavé, že jen u operátora Ha-vel, mám ještě 802.VOX a tam to drží jako "přibitý". Ale je to silně nepravidelné. Mám Sipuru 2100 a podle rad z netu jsem otevřel proty pro SIP a RTP, ale nevím, jstli to má nějaký vliv, je sice pravda, že teď  ta registrace "víc" drží, ale občas mám tik, jít se podívat na diody, jestli jsem připojen :-) a občas prostě nejsem...

Když je to neregistred nebo failed, je zajímavé, že nestačí jen v Sipuře dát SW restart, musím něco změnit, třeba hodnotu Register expires a pak dát Submit all changes... Zkusil jsem to nastavit podle 802.VOX, tedy R. expires a Proxy Intvl na 60, ale nemělo to žádný viditelný efekt. Nyní to mám podle jejich návodu oboje na 3600. Plus navíc NAT keep alive enable na yes a NAT keep alive intvl na 15...

Jo a taky jsem si všiml, že když dám tvrdý restart vytažením ze sítě, nebo po odpojení WAN, registrace "najede" ihned.

belgarat

Yaro - verejna ci neverejna IP adresa ?

yaro

Citace: "belgarat"Yaro - verejna ci neverejna IP adresa ?

Mám neveřejnou adresu.

yaro

Citace: "tom712"Občas mám problém se registrací SIP účtu v mém adaptéru.
Prostě když do účtu zadám data od providera, tak dám potom registrovat - naváže se spojení s ústřednou, otevřou se proty na NATu a já nevim co všechno to dělá... prostě občas si to pak s ústřednou něco posílá.

Ale třeba předevčírem mi to nešlo zaboha registrovat, ani jeden účet

Momentální situace je tato, jeden funguje:
SIP1
SIP Registration Status : On Register
Used Port : 5060/UDP
SIP2
SIP Registration Status : Register fail
Used Port : 5060/UDP

Prví účet maká (volám), druhej se nechce připojit/registrovat (slyším obsazenej tón jakmile zvednu telefon)

Kde je chyba? Stalo se vám to někdy.


Koukám, máš na obou linkách UDP port 5060? To by jít fakt nemělo...
Na Line 1 bych dal UDP 5060 a na Line 2 UDP 5061 :-)

yaro

Citace: "belgarat"Yaro - verejna ci neverejna IP adresa ?

Už jsem o tom přemýšlel, jestli není zakopanej pes v průchodu přes NAT - tak pro otestování jsem si v IS přiřadil veřejnou adresu a uvidíme  8)

belgarat

Na firewallu bezi helper pro NAT/SIP. RTP ma bohuzel pokakane zdrojaky... takze az pri dalsim upgrade OS.

space

Citace: "yaro"
Citace: "belgarat"Yaro - verejna ci neverejna IP adresa ?

Už jsem o tom přemýšlel, jestli není zakopanej pes v průchodu přes NAT - tak pro otestování jsem si v IS přiřadil veřejnou adresu a uvidíme  8)
Ja pouzivam nevererejnou IP a dokonce za svym druhym natem a chodi normalne mam sipuru SPA-1001 a od 30,11,2005 bezi bez restartu (ha-loo) ostatni pokusy nejsou tak pozbudive obcas nemozna registrace napr volny vyzaduje cislo i jmeno coz vsechny telefony a brany neumi v podstatete vsicni vetsi operatori pouzivaji chytrou skatuli, ktera postoura pakety a vymeni prave ty ip adresy, nez to dojde k ustredne takze u mne pomohlo pro telefon (snom 190) pridelit verejnou a pridani programku na gate a jedu i prez sip v na CVUT ale popravde receno je to ducharina a bez pomoci belgarata a peba jsem v p...

tom712

No takže...
Citaceale je zajímavé, že jen u operátora Ha-vel
Nojo, je to prevazne Ha-Vel
Citaceverejna ci neverejna IP adresa ?
Treba ja sem to zkousel s obema
CitaceKoukám, máš na obou linkách UDP port 5060? To by jít fakt nemělo...
Nojo, to sem ale vůl  8)

Hanz02

nemuzu se zaregistrovat na vox  :(  - mate stejny problem?
mam SPA 2002 - vcera to slo a od te doby s tim nikdo nic nedelal :(

takze jsem prohodil prorty z 5060 na 5061 a uz to jde

na 5060 jsem dal havel a ten jde taky

tak nevim cim to bylo
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

space

Jeste jeden jedna blbustka mel jsem ted problem u jednoho telefonu (asul wel proste cinan) registrace OK ven volal bez problemu ale na nej se dalo dovolat jem po restartu problem jsem odstranil zmensenim "register ttl" pod 200 to je doba po jake se ten telefon hlasi na ustrednu pokud je dlouha tak se registrace zrusi a telefon se tvari jasko nedostupnej mozna je to jen blbost ale mne to pomohlo.

Mira

Citace: "Hanz02"nemuzu se zaregistrovat na vox  :(  - mate stejny problem?
mam SPA 2002 - vcera to slo a od te doby s tim nikdo nic nedelal :(

takze jsem prohodil prorty z 5060 na 5061 a uz to jde

na 5060 jsem dal havel a ten jde taky

tak nevim cim to bylo

Neco podobneho se mi stalo taky

Nedavno (cca mesic) jsem si u voxu opatril v ramci akce SPA 2100.
Vse fungovalo krasne a najednou hluchej telefon. Sipura se neregistruje. Přes soft telefon bezi v pohode. Tak sem zkusil prohodit IP adresy a rozbehlo se to (nevim, jestli to bylo tim?).

Po case zase, ale tentokrat prohozeni IP adres nepomohlo. Tak sem zkusil zmenit port na 5061 a zase to bezi. Nema nekdo tuseni cim by to mohlo byt? Blby je, ze si toho vsimnu az kdyz potrebuju telefonovat (to zas tak casto neni) a celou tu dobu se nam babicky nedovolaji.

Hanz02

Citace: "Mira"Neco podobneho se mi stalo taky....

Napis mi na ICQ a ja se ti na to podivam....

Mne to cca uz dva mesice nedela :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

yaro

Od čtvrtečního večera 18.5. mi nejel přes Sipuru 2100 ani VOX ani Ha-vel. Už 17.5. nesvítily ledky, ale po vytažení WAN kabelu to naskočilo. Ve čtvrtek už nepomohl ani restart :-(...
Včera večer jsem přišel na to, že musím použít veřejnou IP adresu a zase to maká (veřejnou IP sice používám už delší dobu, ale poslední dobou jsem mněl problémy s konektivitou, což se snad konečně vyřešilo překonektorováním kostičky káblu... ale při pokusech o zprovoznění jsem nechal v Sipuře neveřejnou IP a nevšiml jsem si toho) ..., když použiju neveřejnou adresu, ani ťuk. Dřív to chodilo i na neveřejnou IP, změnilo se snad něco v síti?

Hanz02

Citace: "yaro"Od čtvrtečního večera 18.5. mi nejel přes Sipuru 2100 ani VOX ani Ha-vel. Už 17.5. nesvítily ledky, ale po vytažení WAN kabelu to naskočilo. Ve čtvrtek už nepomohl ani restart :-(...
Kdyz sviti ledky, tak to znamena, ze registrace probehla v poradku. Pokud nesviti tak nepomuze restart, odpojeni od elektriny, ani modlidba  :lol:  
Citace: "yaro"Včera večer jsem přišel na to, že musím použít veřejnou IP adresu a zase to maká (veřejnou IP sice používám už delší dobu)
Je jedno jakou IP pouzivas (verejnou/neverejnou)
Citace: "yaro"poslední dobou jsem mněl problémy s konektivitou, což se snad konečně vyřešilo překonektorováním kostičky káblu...
problemy s konektivitou?
Citace: "yaro"při pokusech o zprovoznění jsem nechal v Sipuře neveřejnou IP a nevšiml jsem si toho) ..., když použiju neveřejnou adresu, ani ťuk. Dřív to chodilo i na neveřejnou IP, změnilo se snad něco v síti?
Je jedno jakou mas IP....

Pomoc

Zmen porty 5060 na 5061 a zase zpet, pak to pujde jako driv  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...