Main Menu

FTP server

Založil Dmitrij, Únor 12, 2006, 10:19:21 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Dmitrij

Pro snadnější komunikaci (vzhledem k tomu, že SSH je na Klfree priorizovanym, avsak omezovanym trafficem) bude na serveru nainstalován FTP server, budou však povoleny pouze šifrované přenosy (TLSv1, SSLv2, SSLv3).

Podle typu klienta si tak budete muset nainstalovat verejne klice certifikatu a certifikacni autority.

Šifrování se bude týkat jen přihlašování.

Ray

zkušel jsem se připojit přes zabezpečené SFTP pomocí SSL i TLS (klient Filezilla), vše jsem nastavil, aspoň myslím, jak jsem mel, ale pořád se nemůžu připojit, jediný úspěch jsem zaznamenal při připojování přes SFTP pomocí SSH přičemž jsem uložil klíč serveru a klient mi napsal:

Stav:   Připojuji se k webhosting.klfree.net:22 ...
Stav:   Připojeno k webhosting.klfree.net:22, navazuji SFTP spojení...
Příkaz:   CONNECT ray@webhosting.klfree.net:22
Odpověď:   Fatal: unable to initialise SFTP: could not connect
Chyba:   Nelze se připojit!

nevím co dělám špatně, protože se v tom vůbec nevyznám a nedaří se mi na to najít nějaký návod - mohl by mi někdo pls poradit, jak naistalovat ony "verejne klice certifikatu a certifikacni autority" a kde si je můžu stáhnout nebo tak  :?:

( rád bych používal jiný program, protože mi winscp3 pravidelně zamrzá )

Dmitrij

Citace: "Ray"...
Na Webhostingu porad neni FTP server funkcni, slibuji vsak, ze ho do vikendu pridam.

Bude vsak nejspis jen docasnym resenim, nez se najde lepsi, pravdepodobne ve forme WebDAVu.

belakos

Citace: "Dmitrij"...
Bude vsak nejspis jen docasnym resenim, nez se najde lepsi, pravdepodobne ve forme WebDAVu.
jj, webdav rocks..

Ray

Citace: "Dmitrij"
Citace: "Ray"...
Na Webhostingu porad neni FTP server funkcni, slibuji vsak, ze ho do vikendu pridam.
nj - kdybych jen uměl číst a nepřehlédl budoucí čas  :lol:

Dmitrij

FTP prozatím na Webhostingu běží v nešifrované formě, ale i s možným přihlášením přes SSL/TLC. (Data však pořád ne a ne šifrovat se, zřejmě nekompabilita klient/server, pokud přijdete na klienta, který to zvládne, dejte prosím vědět)

Pokud však dopadneme dobře s "upgradem" SFTP/SCP přenosů, uvažuji o jeho zrušení.

belgarat

Citace: "Dmitrij"FTP prozatím na Webhostingu běží v nešifrované formě, ale i s možným přihlášením přes SSL/TLC. (Data však pořád ne a ne šifrovat se, zřejmě nekompabilita klient/server, pokud přijdete na klienta, který to zvládne, dejte prosím vědět)

Pokud však dopadneme dobře s "upgradem" SFTP/SCP přenosů, uvažuji o jeho zrušení.

to radeji prorazit SSL/TLS. S FTP a to i s TLS nastavbou pracuje kdeco, dokonce i (nejen) me oblibene JAlbum. Prece jenom FTP je standard pro prenos souboru a pres vsechny snahy neni SFTP/SCP rovnocenna nahrada.

Dmitrij

Certifikáty používané webhostingem a jeho vlastní certifikační autorita (aby to nebylo zas az tak jednoduché):

http://webhosting.klfree.net/ssl-certs/webhosting.klfree.net
http://webhosting.klfree.net/ssl-certs/ca-webhosting.klfree.net