Linksys(Sipura) SPA2002 + vox.802.cz - zkusenosti

Založil Hanz02, Únor 17, 2006, 12:27:21 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Budete take telefonovat pres internet?

Jiz telefonuji
8 (42.1%)
ano, mam to v planu
5 (26.3%)
ne, nemam dostatecne pripojeni
3 (15.8%)
ne, nemam odvahu to zkousit
1 (5.3%)
ne, Telecom je nejlepsi
2 (10.5%)

Celkem hlasů: 17

Hlasování ukončeno: Únor 17, 2006, 12:27:21 DOPOLEDNE

Hanz02

Citace: "BlackSUN"A proč až na květen? Nechal si se zmást tim, že prej nejde linku zrušit hned a musíš počkat půl roku? Hehe..

Pul roku urcite ne  :wink:

Ja jsem u toho ruseni nebyl. Stejne nemame jeste jiny telefon, takze se linka nemohla zrusit hned. Proto nikdo neprotestoval...  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hanz02

Po delší době zase nějaká informace

Jsem velmi spokojen  :D

Souhrn otázek co jsem zodpovídal:

Jaká linka je potřebná pro volání?

- wifi 2,4 Ghz - dle situace (zalezi na ruseni, signalu, ztrate paketu a jak dobre je nastaveno AP)

- wifi 5 Ghz - dle situace (podobne jako u 2,4 GHz, ale s mene problemy)

- FSO (optický spoj) - použitelné (je jedno v jaké lokalitě jste připojeni, prostě to půjde :D )

- Optika (optický kabel) - použitelné (těchto domů je pár, ale zde VoIP bude fungovat vždy)

Obecně lze říci, že PL (ztráta spojení) nebo velký ping je smrtící pro VoIP


Jak poznám jakou technologií jsem připojen?

Otevřete si http://10.102.0.252/ a dole najděte kontakt na správce. Správci napište na email nebo ICQ dotaz jakou technologii jste připojeni. Pochopitelně nejdůležitější je spojení Vás s přípojným místem Klfree (Nod). Z Nodu je připojení realizováno většinu kvalitnějším spojením, než vy používáte.


Jsem spojen přes wifi, jak to můžu změnit?

Dost důležité je kde bydlíte, pokud máte "štěstí" a bydlíte v panelovém domě máte velkou šanci si zařídit lepší připojení než je wifi. Zeptejte se svého správce, jak se lze připojit lépe než přes wifi


Co budu potřebovat k telefonování?

Jsou dvě možnosti jak telefonovat:

1, Potřebujete k tomu PC, reproduktory (sluchatka) a mikrofon.  Naistalujte si Xlite ( http://sip.klfree.net/download/X-Lite.pdf ) a místo nastavení pro Klfree si nastavte spojení které Vám dodal Vás telefoní operátor

2, Potřebujete HW adaptér a telefon - zde se musí HW adapter nastavit podle návodu Vašeho telefoního operátora. Toto řešní je nejpohodlnější a nejkvalitnější, ale take nejvíce finančně náročné cca 2500 Kč


Jakého operátora si vybrat?

Já mám dobré zkušenosti s https://vox.802.cz a je nejlevnější  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

tom712

Citace: "Hanz02" - wifi 2,4 Ghz - nepoužitelné (nebo alespoň v lokalitě Sítná a předpokládám, že to tak bude i na celém Kladně)
To neni pravda. Je to použitelný.
Ale záleží na správci konkrétního AP jestli ho má pořádně vošéfovaný, aby nenarůstaly pingy.
Citace: "Hanz02"- wifi 5 Ghz - částečně (záleží na podmínkách spojení, osobně jsem to netestoval)
Tak jak to víš když si netestoval?
5GHz to je uplne stejná wifina jako na 2,4GHz akorát to není ještě tak zarušené (nebudou tak velké odezvy) a neni tak jednoduchý to vytížit (nebudou tak velké odezvy)

Jendall

5Ghz je vpohodě. Tady na všesměru co je na silveru(Titan) je praktická propustnost 10-12Mbit/s(compex)-halfduplex(na rozdíl od wifi které má 3-4Mbit/s). Pingy do netu např. na seznam nestoupnou nad 5ms. Je to samozřejmě dáno větší rychlostí 5G, fakt, že na 5G se smí připojovat jen LANky a samozřejmě jen úzce směrové paraboly. A taky záleží na node ....neznamená tedy, že když si dam crussadera na nějaký barák na vesnici, která je připojena přes wifi peer a dalších xx nodů na silver, že to bude vpoho :). To už pak vyjde líp wifinář, co je na málo zarušeném a dobře připojeném node

Hanz02

Citace: "tom712"
Citace: "Hanz02" - wifi 2,4 Ghz - nepoužitelné (nebo alespoň v lokalitě Sítná a předpokládám, že to tak bude i na celém Kladně)
To neni pravda. Je to použitelný.
Ale záleží na správci konkrétního AP jestli ho má pořádně vošéfovaný, aby nenarůstaly pingy.
Kdyz spravce AP se s qos naucil az v patek  :oops:
Citace: "tom712"Tak jak to víš když si netestoval? 5GHz to je uplne stejná wifina jako na 2,4GHz akorát to není ještě tak zarušené (nebudou tak velké odezvy) a neni tak jednoduchý to vytížit (nebudou tak velké odezvy)
Bylo mi receno, ze to dela problemy, osobne jsem to nezkousel...

Trochu to popravim...

Citace: "Jendall"5Ghz je vpohodě. Tady na všesměru co je na silveru(Titan) je praktická propustnost 10-12Mbit/s(compex)-halfduplex(na rozdíl od wifi které má 3-4Mbit/s). Pingy do netu např. na seznam nestoupnou nad 5ms. Je to samozřejmě dáno větší rychlostí 5G, fakt, že na 5G se smí připojovat jen LANky a samozřejmě jen úzce směrové paraboly. A taky záleží na node ....
Znam i mista, kde je ztrata 5-20 % a rychlost do 6 Mbit
Citace: "Jendall"neznamená tedy, že když si dam crussadera na nějaký barák na vesnici, která je připojena přes wifi peer a dalších xx nodů na silver, že to bude vpoho :). To už pak vyjde líp wifinář, co je na málo zarušeném a dobře připojeném node
Neznam nikoho kdo by v Klfree mel na baraku Crusader a dal jel dal pres wifi...
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hanz02

Pokud Vam ted nesel vox:

Zmente port treba na 5061 a zase zpet na 5060, jinak Vam volani stale nepujde  :(

Muzete se prihlasit vsichni kdo pouziva vox. At muzeme resit zda je problem u daneho cloveka nebo voxu...
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

scorpio

Me sel dneska odpo v pohode - pouzivam Sipura 1001.

Ale ja uz davno mam registraci voxu pres 5061 a sipy pres 5062.
-- by Scorpio ---