Koncepce kvality pripojeni pro cleny - Kladno Rozdelov

Založil Anonymous, Květen 14, 2006, 01:18:19 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Anonymous

Chtel jsem se zeptat, jestli krome planovani nahrady paternich spoju a propojovani panelaku optickymi kabely existuje nejaka koncepce pro zlepseni stavu v Rozdelove.

Krome AP VKD jsou vsechny realizovane AP ve stavu "stop stav" nebo minimalne "omezeni pripojovani" novych clenu. Realna rychlost a spolehlivost pripojeni do internetu (i v ramci site klFree) je zalostna.  

Na AP vezak (+klient vezaku banteng) a kryton je pripojeno bezmala 100 uzivatelu (zarizeni jeste vice).

Je mi jasne, ze omezeni kapacity pripojnych anten na 2,4 Ghz je limitujici. Neni mozne vymyslet v teto lokalite zvlastni rychlostne limitovanou aplikaci 5 Ghz technologie i pro klienty?

Kdyz si totiz udelam sumaci nakladu na zrizeni sluzby u klFree s cenou 350 Kc/mes a porovnam to s nabidkou ADSL, ktera nabizi 10 GB pri 2045/256 uz za dvojnasobnou cenu (vcetne DPH), lze udelat zajimava srovnani.

Posledni dobou mam na wifi diky spatne kvalite pripojeni traffic okolo 150 MB denne. Maximalni rychlosti se pohybuji okolo cca 256 Kbit/s.

Moznosti IP telefonie NULOVE, online radio ve vyssi kvalite byt na 20min denne NEMOZNE.

Clenove projeni k "zdrave" casti site klFree samozrejme alternativu nehledaji...neexistuje.

Pokud by do budoucna nemelo prijit ze strany klFree k zlepseni (samozrej me i za me osobni podpory, kterou davam jiz nekolik mesicu k dispozici), prestane se wifi absolutne rentovat.

Je mi to uprimne lito, protoze tato "krize" dopadne prave na lokality s nemoznosti tvoreni jineho nez wi-fi typu pripojeni a zaroven s velkym poctem potencialem zajemcu.

Zde by dle me chtelo promyslet, zda by OPRAVDU neslo pouzit 5 Ghz i pro klienty. Dale nebylo by mozne presunout technologii ze "zaklete" hasicarny na kostelni vez? Jak je to casto aplikovano ruzne jinde po republice.

Belerby

Ja myslim, ze by to asi slo, ale nekdo to musi vymyslet a realizovat :-)
Idealni by bylo, kdyby si zasel na zasedani komise infrastruktury, kdy to je ti nepovim, ale snad ti to na ki(zavinac)klfree(tecka)net povedi, a zkusil to tam s nima probrat, a uvidis...
Pij beer, at je meer *22*

Anonymous

Citace: "Belerby"Ja myslim, ze by to asi slo, ale nekdo to musi vymyslet a realizovat :-)
Idealni by bylo, kdyby si zasel na zasedani komise infrastruktury, kdy to je ti nepovim, ale snad ti to na ki(zavinac)klfree(tecka)net povedi, a zkusil to tam s nima probrat, a uvidis...

Diky za reakci. Pockam jeste den-dva jak se bude vec vyvijet zde na foru. Nasledovne poslu email "kompetentnim" clenum sdruzeni.

Don Martinez

Člověče ty mi mluvíš z duše - když jsem v jednom takovým "vydařeným" odpoledni naměřil rychlost 70 kb/s s láskou jsem si vzpomněl na 56kb modem - ten nebyl o moc pomalejší :) . Plně tě podporuju - a pokud bys pak (při možné realizaci předpokládám) potřeboval pomoc v létě jsem ti plně k dispozici (po zkouškovým :? ).

Anonymous

Citace: "Don Martinez"Člověče ty mi mluvíš z duše - když jsem v jednom takovým "vydařeným" odpoledni naměřil rychlost 70 kb/s s láskou jsem si vzpomněl na 56kb modem - ten nebyl o moc pomalejší :) . Plně tě podporuju - a pokud bys pak (při možné realizaci předpokládám) potřeboval pomoc v létě jsem ti plně k dispozici (po zkouškovým :? ).

SUPER! Jsem rad, ze nejsem sam, koho soucasny stav mrzi.. a v kritickych situacich dokonce poradne "stve"..   Pockame na dalsi ohlasy a nasledne se pokusime najit nejake reseni :-)

Tom733

Jen FYI - spravce Bantengu uz pred casem dal pozadavek na novy 5G spoj smer Sky. Momentalne je ve fazi vyberu technologie a mista pro antenu. Realizaci predpokladam do konce kvetna.

Propustnost WiFi APcek se dale zvysi, az z nich zmizi vsichni lide z panelaku (nejen v Rozdelove). Bohuzel nekteri se prepojeni velmi brani (odvolavaji se proti rozhodnuti spravce, etc.), i kdyz jim vedle bytu vede kabel domovni LANky :-/

Na KI se urcite zastav, nove myslenky uvitame. Shodou okolnosti neni ted v KI nikdo z oblasti Rozdelova a to muze mit taky vliv.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Anonymous

Citace: "Tom733"Jen FYI - spravce Bantengu uz pred casem dal pozadavek na novy 5G spoj smer Sky. Momentalne je ve fazi vyberu technologie a mista pro antenu. Realizaci predpokladam do konce kvetna.

Propustnost WiFi APcek se dale zvysi, az z nich zmizi vsichni lide z panelaku (nejen v Rozdelove). Bohuzel nekteri se prepojeni velmi brani (odvolavaji se proti rozhodnuti spravce, etc.), i kdyz jim vedle bytu vede kabel domovni LANky :-/

Na KI se urcite zastav, nove myslenky uvitame. Shodou okolnosti neni ted v KI nikdo z oblasti Rozdelova a to muze mit taky vliv.


Diky za reakci. Na KI se rad dostavim! O 5GHz Banteng - Sky jsem slysel, ale jelikoz cas bezi a nic se nedeje, domnival jsem se, ze se jaksi pozapomnelo:-/

Hangman

Citace: "Tom733"....Propustnost WiFi APcek se dale zvysi, az z nich zmizi vsichni lide z panelaku (nejen v Rozdelove). Bohuzel nekteri se prepojeni velmi brani (odvolavaji se proti rozhodnuti spravce, etc.), i kdyz jim vedle bytu vede kabel domovni LANky :-/


A neni zpusob jak tyto lidi, kteří brání určitým úpravám donutit k využití tý Lanky, nebo jiného AP ?
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Jendall


scorpio

Citace: "Jendall"Iptables drop :)

100% ucinek zarucen  :lol:.
-- by Scorpio ---

BlackSUN

Ono kdyz uz jsou tedy nejaka pravidla, nejaka koncepce (prepojovani na spolecne lan atp), tak se musi efektivne vynutit.

Kolikrat uz sem upozornoval na mikrovlnkovou krabici cloveka v tomanove, na plechovku tady na bressone atd, ale ty lidi jedou dal a nedivil bych se, kdyby se to vubec neresilo. Stejne jako panelovka na hasicarnu aj 300m u vyjezdu z kladna smer zehrovice atd atd..

Takze proc opravdu nedat jednu dve systemovky a pak to proste riznout, pokud clen nespolupracuje.

Anonymous

Citace: "BlackSUN"Ono kdyz uz jsou tedy nejaka pravidla, nejaka koncepce (prepojovani na spolecne lan atp), tak se musi efektivne vynutit.

Kolikrat uz sem upozornoval na mikrovlnkovou krabici cloveka v tomanove, na plechovku tady na bressone atd, ale ty lidi jedou dal a nedivil bych se, kdyby se to vubec neresilo. Stejne jako panelovka na hasicarnu aj 300m u vyjezdu z kladna smer zehrovice atd atd..

Takze proc opravdu nedat jednu dve systemovky a pak to proste riznout, pokud clen nespolupracuje.


Je to bohuzel tak. Treba tady na Bantengu je pro zmenu jeden clovek pripojen na 10m 24 dB sitem :-/

Hangman

Pak nezbývá než použít systémovky a toto začít řešit :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Medwyn

Citace: "Hangman"Pak nezbývá než použít systémovky a toto začít řešit :wink:

Super, hlasis se dobrovolne?

Hangman

Mno k čemu? Rád pomůžu s čýmkoliv, pokud bude čas. Taky bych rad aby se konecne neco delo na mym AP. Vsude se delaj vylepseni a u myho AP jsem videl - ...Spravce neodpovida....  :cry:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!!