Doporučený hardware pro připojení do bezdrátové sítě Klfree

Založil K5, Srpen 25, 2004, 06:07:55 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

flashx

Citace: "BlackSUN"
Citace: "Tom733"Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!

Ale ze povoli pripojeni dvou bytu nad sebou kazdy svoji antenou to asi nikoho moc nepali :-))

Uved priklad ..............
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

flashx

Citace: "Tom733"Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!

Pendreky a pechovky s tim souhlasima ale ten zbytek je zhovadilost .

Radsi uvidim Pan10 nez 11dbi yagi
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Tom733

OK .. .tech 20 stupnu .. o tom se jeste budeme bavit ... ale zkratka smerova antena .. na kratke vzdalenosti o panelovka.

a pravidlo "jeden dum = jedna antena"
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Jenycek

Citace: "Tom733"Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!

Opet budu pusobit jako nespokojeny user, ale odmitam menit antenu, kterou mam pres rok a ma uhel vetsi nez 20stupnu, kvuli tomu, ze se to nekomu nelibi, kdyz to pres rok nikomu nevadilo.
Server: AMD Athlon 64 X2 3800+, 1 GB RAM, 360 GB HDD, nVidia GeForce 6100 128 MB, DVD-RW DL

BlackSUN

Citace: "flashx"
Citace: "BlackSUN"Ale ze povoli pripojeni dvou bytu nad sebou kazdy svoji antenou to asi nikoho moc nepali :-))

Uved priklad ..............

By mel vedet spravce AP :-) Ale vsadil bych se, ze ani jeden ze dvou o tom nevi nebo jim je to jedno. Je to tady kousek..

Tom733

Citace: "Jenycek"
Citace: "Tom733"Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!

Opet budu pusobit jako nespokojeny user, ale odmitam menit antenu, kterou mam pres rok a ma uhel vetsi nez 20stupnu, kvuli tomu, ze se to nekomu nelibi, kdyz to pres rok nikomu nevadilo.

plati zakaz retroaktivity
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Jenycek

Citace: "Tom733"
Citace: "Jenycek"
Citace: "Tom733"Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!

Opet budu pusobit jako nespokojeny user, ale odmitam menit antenu, kterou mam pres rok a ma uhel vetsi nez 20stupnu, kvuli tomu, ze se to nekomu nelibi, kdyz to pres rok nikomu nevadilo.

plati zakaz retroaktivity

Tudiz se toto na me nevztahuje? Uz jsem nejaky ten patek ze skoly, kde jsme meli pravo.
Server: AMD Athlon 64 X2 3800+, 1 GB RAM, 360 GB HDD, nVidia GeForce 6100 128 MB, DVD-RW DL

Mr.Gespant

Ano pochopils to spravne - jde jen o nove pripojene... Co udelat s cleny, kteri jiz antenu maji, resime...

Ja osobne mam takovyhle nazor : Na velmi zarusenych AP, kde je velky pocet clenu by sdruzeni mohlo financne zadotovat nakup nove anteny...

Ale znovu opakuji - je to jen muj nazor a zatim se to oficialne neresilo...

BS : Bud rekni adresu a nebo nedelej chytraka :-) Takhle nekonkretni muzu byt o cemkoliv...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

K5

Citace: "Jenycek"...kdyz to pres rok nikomu nevadilo.

ale vadilo a vadí. To, že jsi nebyl a nebudeš "buzerován", je politické rozhodnutí.
A politická rozhodnutí nemusí být nutně v souladu s optimálními technickými
řešeními.

Jenycek

Citace: "K5"
Citace: "Jenycek"...kdyz to pres rok nikomu nevadilo.

ale vadilo a vadí. To, že jsi nebyl a nebudeš "buzerován", je politické rozhodnutí.
A politická rozhodnutí nemusí být nutně v souladu s optimálními technickými
řešeními.

Mily predsedo.

Nejak jsem Tvemu prispevku lehce neporozumel. Mam z toho pochopit, ze vadim, ale jsem tise trpen?

Kdyz jse se podival na anteny ktere splnuji pozadavky 20ti stupnu, tak jsem zjistil ze na inwifi.cz z 24 anten splnuji POUZE 2? To je docela maly vyber nemyslis? A nevim proc bych mel na 350 metru pouzivat antenu, ktera staci na spoj kolem 5 Km?
Server: AMD Athlon 64 X2 3800+, 1 GB RAM, 360 GB HDD, nVidia GeForce 6100 128 MB, DVD-RW DL

Weyoun

Docela bych uvítal kdyby byl nějaký seznam konkrétních antén, které splňují dané parametry.

Mr.Gespant

Ja myslim, ze tady tim lidi zatezovat nemusime... Proste, kdo si kupuje antenu tak ma povinnost kontaktovat spravce AP - ten mu poradi... Je jasny, ze na 250 metru staci panelovka v zarusenejsi oblasti a na delsi vzdalenost parabolka atd., ale fakt zalezi na konkretni situaci... Spravce vi o okoli nejvic a poradi nejvic kvalifikovane - kdyz nevi tak se popta zkusenejsich techniku, ale proste kontaktovat...

Jenycek : Nijak se neurazej - bylo to mysleno tak, ze to tak proste je a nic s tim neudelame, samozrejme by bylo nejlepsi kdyby kazdej vymenil antenu ( cili technicky nejlepsi reseni ), ale nemuzeme to po lidech chtit ( politicke reseni )
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Jenycek

Citace: "Mr.Gespant"Ja myslim, ze tady tim lidi zatezovat nemusime... Proste, kdo si kupuje antenu tak ma povinnost kontaktovat spravce AP - ten mu poradi... Je jasny, ze na 250 metru staci panelovka v zarusenejsi oblasti a na delsi vzdalenost parabolka atd., ale fakt zalezi na konkretni situaci... Spravce vi o okoli nejvic a poradi nejvic kvalifikovane - kdyz nevi tak se popta zkusenejsich techniku, ale proste kontaktovat...

Jenycek : Nijak se neurazej - bylo to mysleno tak, ze to tak proste je a nic s tim neudelame, samozrejme by bylo nejlepsi kdyby kazdej vymenil antenu ( cili technicky nejlepsi reseni ), ale nemuzeme to po lidech chtit ( politicke reseni )

OKi. Hlavne ze me se to netyka a nebude me to nic stat. :D
Server: AMD Athlon 64 X2 3800+, 1 GB RAM, 360 GB HDD, nVidia GeForce 6100 128 MB, DVD-RW DL

Deacon

vyzivam vsechny aby ten humbuk kolem anten naprosto ignorovali, protoze je to uplna kravina !!!

kazdy kdo ma jenom trosku predstavu o vyzazovani z anten , elmg. poli a o 802.11b si udela obrazek sam

Tom733

Citace: "Deacon"vyzivam vsechny aby ten humbuk kolem anten naprosto ignorovali, protoze je to uplna kravina !!!

kazdy kdo ma jenom trosku predstavu o vyzazovani z anten , elmg. poli a o 802.11b si udela obrazek sam

Tusim, ze sme se na necem dohodli. Tak to plz. dodrzuj. Na pendreky, vsesmery a plechovky se zkratka lidi pripojovat nebudou.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"