Sitove aktuality na AP routerech

Založil paja05, Červen 08, 2006, 09:21:39 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

paja05

Neslo by nejak publikovat sitove aktuality (nedostupnost nekterych spoju, opravy, vypadky) rozdistribovat po routerch u kazdeho AP? V pripade nedostupnosti inetu neni www.klfree.net videt a clovek je uplne sitove slepy. Default AP router clovek obvykle vidi.

scorpio

Je to celkem dobry napad, ALE vetsina lidi WEB sweho AP necte  :cry:

Domnivam se ze technicka realizace by nemela byt prilis slozita.
Zkus zalozit thread do Kokosu ...
-- by Scorpio ---

belgarat

Web Klfree.net BYL dostupny temer celou dobu vypadku... co nebylo dostupny (zvenci) jsou DNSka - proto se nacital tak pomalu (na vykopnuti sekundarni DNS se uz pracuje).

Nastav si poradne DNS na svem pocitaci - na 90% je tvuj problem to, ze pouzivas externi DNS, ktere se pri vypadku nemohlo dorvat na ns1.klfree.net (verejne).

A jinak "lokalni aktuality" tezko postihnou vypadek o 5 hopu dale -- pokud chces napsat sadu skriptu a vymyslet protokol na distribuci aktualit do 'zasazenych' casti site ... to uz tak jednoduche nebude. Hodne stesti.

skudlik

Obecne je otazkou jak by neco takoveho melo vypadat ... Jestli to vymyslis, treba by se naslo i par dobrovolniku co to zrealizujou. Jinak muj nazor je, ze neco takoveho neni zas az tak potreba....

Globalni statistiky site bezi na http://monitor.klfree.net .. pokud se na tenhle server v dobe vypadku nedostanes, tak je asi nejlepsi reseni pustit si primo ze sveho kompa traceroute (pod win prikaz tracert) napr. na 10.102.0.1 (IP goldhearta) .. podle toho kam az se to dostane, uvidis co zije a co je mrtve.

Idealni si to prubnout za normalniho stavu, abys mel predstavu pres co tvoje pakety bezi .. a pak v pripade nejakeho vypadku uvidis kde to vazne, pripadne jakou jinou zalozni cestou to bezi.

paja05

Citace: "skudlik"Obecne je otazkou jak by neco takoveho melo vypadat ... Jestli to vymyslis, treba by se naslo i par dobrovolniku co to .....
Ze to nebezi to poznam zcela bezpecne. Slo mi spise o informaci co je za skutecny problem. Jak jsem ale probrouzdal diskuse na dneska registrovanem kokosu, tak se to ani moc obvykle nevi (info ze Sloane). Jinak ten monitoring mistralu vypada docela slusne. I kdyz i nase free nastroje nejsou k zahozeni.  Pokud se tedy clovek na ne dostane. A uz mi fakt nepiste ze mam spatne DNS  :)
Kdyz neco skonci na segfaultu v serverovne a dal ani tuk, tak se na matrixway proste nedostanu.

K5

mě by na routeru bohatě stačila stránka, na které by byl výsledek pingu na sousední router(y), naší bránu, sloaní bránu, na vnitřní a vnější DNS, a na nix.cz

stačilo by, kdyby se stránka generovala jednou za půl hodiny (resp. jednou za půl hodiny by skript opingal výše uvedené a výsledek vyhřeznul do ramdisku, kde by si to např. stavkonektivity.php includnul)

a pak už by stačila jen menší osvěta ve čtvrtletním e-mailu...

nezapomínejte, že hotsanic, nagios a podobné udělátka obyčejné lidi odradí, protože je to "moc složitý"... ono je na ně složitý i wewimo

wascheck

Citace: "K5"mě by na routeru bohatě stačila stránka, na které by byl výsledek pingu na sousední router(y), naší bránu, sloaní bránu, na vnitřní a vnější DNS, a na nix.cz

stačilo by, kdyby se stránka generovala jednou za půl hodiny (resp. jednou za půl hodiny by skript opingal výše uvedené a výsledek vyhřeznul do ramdisku, kde by si to např. stavkonektivity.php includnul)

a pak už by stačila jen menší osvěta ve čtvrtletním e-mailu...

nezapomínejte, že hotsanic, nagios a podobné udělátka obyčejné lidi odradí, protože je to "moc složitý"... ono je na ně složitý i wewimo

Skoda prace. Kdyz nejde sit, tak si to opinguju sam a vim na cem jsem...

Hangman

Já si myslím, že to není špatný nápad. Mě by to pomohlo :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Hanz02

Citace: "Hangman"Já si myslím, že to není špatný nápad. Mě by to pomohlo :wink:

Co se naucit pouzivat ping a tracert  :wink:  

[rejp]To zvladaji i clenky  :D[/rejp]
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hangman

nejde o zvládání - jde o lenost  :lol:
Není to špatné a nikomu to nebude ubližovat ne?
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Hangman

Citace: "Hanz02"[rejp]To zvladaji i clenky  :D[/rejp]
ot: [rejp] Kdyz je to "nekdo" uci individualne :lol: [/rejp]
IMHO by lepsi byla stranka "Pzn." kde by si spravce psal aktuality

skudlik

Citace: "josh.viklef"
IMHO by lepsi byla stranka "Pzn." kde by si spravce psal aktuality
Jo, to vicemene neni problem uz ani ted kdyz ma clovek pristup na router, tak tam psat na tu hlavni stranku nejaky "aktuality" .. ale zatim to nikdo nedela no ;)

Citace: "K5"stačilo by, kdyby se stránka generovala jednou za půl hodiny (resp. jednou za půl hodiny by skript opingal výše uvedené a výsledek vyhřeznul do ramdisku, kde by si to např. stavkonektivity.php includnul)
No ta frekvence se obavam, ze by musela bejt aspon jednou za minutu  ... jinak by to bylo dost k nicemu .. kdyz je vypadek, tak nebudu cekat 25 minut az se router uraci aktualizovat stav systemu.

belgarat

Citace: "Hangman"nejde o zvládání - jde o lenost  :lol:
Není to špatné a nikomu to nebude ubližovat ne?


Fajn, tak ten skript napis.

Hangman

Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

jedjisch