Červenec 27, 2017, 01:37:37 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Domů   Nápověda Vyhledávání Kalendář Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: "Zakleté" SIP porty u 802.VOX (SIPURA 2100)  (Přečteno 31097 krát)
scorpio

Alex Forst [1720] AP Rebeca / Preves

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: Listopad 02, 2006, 07:20:49 »

Ahoj Jiri pozorovateli,

Tebou popisovany problem ma nekolik urovni.

Za prve, muze souviset s FW - nekde bylo zminovano ze 3.3.6 se zrovna moc nepoved - mohl by pomoci downgrade na 3.2.10 ktery je o neco stabilnejsi

Za druhe, tvuj router je pravdepodobne i NAT. Neni obvykle primo nutne aby byly porty forwardovane, spis je potreba aby Tvuj Router/NAT, ale take i Router/NAT Tveho poskytovatele pripojeni zachovaval a spravne udrzoval tyto UDP kanaly otevrene.

Za treti, ve chvili kdy se spusti hovor, se otevrou dalsi hovorove (RTP) datove toky na zcela jinych portech a protoze tyto porty uz forwardovane pravdepodobne nemas, muze dojit ke "zmateni" a k nespravnemu propojeni hovorove cesty - data mohou jen jednim smerem => hlas je prenesen take jenom jednim smerem.

Zkus si precist ktere porty SPA pouziva pro hovor a na Tvem routeru je forwardovat stejne jako 5060 / 5061.

No a nakonec, Tve problemy mohou a nemusi souviset s vypadky / resetem router/nat-u Tveho poskytovatele pripojeni.
Zaznamenáno

-- by Scorpio ---
jiri ryba

Jiri Ryba [pozorovatel] Praha

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: Listopad 03, 2006, 05:28:11 »

Ahoj Scorpio,

diky za napady. Na routeru je NAT nastaveny. Na SPA2100 jsem ho kdysi nastavil take podle nejakeho doporuceni, ktere jsem nasel na internetu.
Mapping i Keep Alive je povolen.  Msg je nastaveno na $REGISTER a Dest na $PROXY. Vcera jsme na routeru povolili forward portu od 16000 do 17000. Na SPA mam RTP min. 16384 a RTPmax 16482. Tak uvidime co to udela.
Nemas FW 3.2.10? Ja mam pouze 3.2.9. Lze pri zmene FW nejak ulozit nastaveni, abych to nemusel pokazde prepisovat rucne?
Zaznamenáno
scorpio

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: Listopad 03, 2006, 08:11:41 »

Ahoj Jiri,

Citace: "jiri ryba"
Ahoj Scorpio,
diky za napady. Na routeru je NAT nastaveny. Na SPA2100 jsem ho kdysi nastavil take podle nejakeho doporuceni, ktere jsem nasel na internetu.
Mapping i Keep Alive je povolen.  Msg je nastaveno na $REGISTER a Dest na $PROXY.

NAT MAPPING je prave to co s nekterymy operatory (napr VOX) NEFUNGUJE !!! Pretezuje to ustrednu !!! Nekde jsem, myslim, psal na VoIP forum ze pokud je register period na 60s pak je vsechno tohle uplne zbytecne - zrusit a proverit zda to funguje i bez toho.

Vcera jsme na routeru povolili forward portu od 16000 do 17000. Na SPA mam RTP min. 16384 a RTPmax 16482. Tak uvidime co to udela.

No jeste navic diky tomuhle se vlastne to SPA dostalo na vicemene verejnou adresu, cimz je ten NAT mapping & keepalive zcela kontraproduktivni.

Nemas FW 3.2.10? Ja mam pouze 3.2.9. Lze pri zmene FW nejak ulozit nastaveni, abych to nemusel pokazde prepisovat rucne?

Spatne jsem se podival.
Pro SPA-2100 byl stabilni FW 3.2.9
Pro SPA-2102 byly slusne FW 3.2.8d a 3.2.10.

Ulozeni konfigurace se resilo nekde na foru http://www.telefonujeme.com.
Pokud ale vim, pri uprade i downgrade by SPA-xxxx mely zachovavat konfiguraci.
Zaznamenáno

-- by Scorpio ---
yaro

Jarda Spejchal [1972] AP Ukrajina

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: Listopad 06, 2006, 07:16:06 »

Tak dneska přestalo fungovat i přečíslování SIP portů... asi potíže růstu :-(
Zaznamenáno
scorpio

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: Listopad 06, 2006, 07:57:47 »

Myslim ze to souvisi s tema predelavkama.
Ani bych se moc nedivil kdyby TENTOKRAT byly problemy vne klfree.

Napriklad, prilis vysoky pocet registraci najednou narazove z dane IP => omezeni na strane ustreden nebo neco takoveho ...
Zaznamenáno

-- by Scorpio ---
belgarat

Svatopluk Dědic [446] AP Stockholm

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: Listopad 07, 2006, 06:52:37 »

jestli zjistite ze to je skutecne # registrovanych telefonu z jedne IP... no tak se da vymyslet nejaka lepsi kulisarna se SNAT ... snad. Momentalne mame 8 SNAT IPcek, prinejhorsim se nejaka pridaji.
Zaznamenáno
yaro

Jarda Spejchal [1972] AP Ukrajina

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: Listopad 12, 2006, 07:23:01 »

Jak vám to chodí poslední dobou??? Mně se kousaly porty u VOXe, dnes jsem musel pro změnu přečíslovat Ha-vla...
Zaznamenáno
scorpio

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: Listopad 13, 2006, 05:38:41 »

Citace: "yaro"
Jak vám to chodí poslední dobou??? Mně se kousaly porty u VOXe, dnes jsem musel pro změnu přečíslovat Ha-vla...

Ahoj Yaro, no s rebootama gate - a že jich bylo - se tenhle problém namnožil. Kousalo se to všem ... a všichni operátoři.

Už jsme udělali nějaký změny na gate aby se tomuto problému zamezilo.
Víme o něm, pracujeme na něm. Holt se občas nezadaří.
Zaznamenáno

-- by Scorpio ---
Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.2 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!