Main Menu

limit paměti PHP

Založil Jendall, Červenec 26, 2006, 10:52:32 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Jendall

Použil jsem jednu open-source php galerii a při importování obrázků se ukáže error "Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 13416 bytes) in /chroot/home/...."

Projevuje se to samozřejmě u větších fotek, ona ta galerie vytváří scriptem ještě "medium" fotku a "thumbnails", takže to zabere víc paměti a ta někdy tomu php dojde. Na FAQ jsem našel že by to šlo vyřešit increase mem_limit in php.ini na straně serveru. Pokud to nebude způsobovat jiný problém, tak bych prosil o navýšeni limitu té paměti :)[/b]

Mr.Gespant

takova technicka... zkousel jsi to po mensim poctu fotek a ne jako balik nekolika velkejch fotek? :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Jendall

ten script v php galerii importuje kazdou fotku zvlast, takze i kdyz se tam naseka treba deset v poradi, tak ten script bere jednu, udela medium, thumbnail, ulozi, vyprazdni a jede dal. Problem se vyskytuje u cca 800kB jpegu, ty uz to nezvlada, takze jsem to resiznul aby to melo 0,5MB a to jde bez problemu. Jen tam nejdou dat fotky v extra rozliseni, ale je to celkem zanedbatelne. Pokud by to ale nedelalo brikule, tak by se ten limit mohl zvednout  .... :)

mach

Zkus velikost pameti pro PHP zvetsit na zacatku skriptu nasledovne:

<?php

ini_set('memory_limit','48M');

?>

Nemusi to byt ale nutne povolene na serveru.

32 MB by ale melo stacit i na pomerne velky fotky (1024x768), takze bych si taky rozmyslel, co tam uploadovat. Bohuzel gd knihovne nezalezi jen na rozmerech, ale i na vlastnostech konkretni fotky, takze se neda najit jeden konkretni rozmer, pod ktery by to fungovalo vzdy. A jako bonus se myslim neda tohle selhani resamplovaci funkce osetrit v PHP takze to vzdycky sejme fatal error.

Jendall

no, take zalezi na rozliseni dpi te fotky. Nicmene jsem to vyresil tim, ze je orezu ... jestli se chcete podivat na tu fotogalerii: http://webhosting.klfree.net/~jendall/webgalerie/  ...bezi to pod open-source projektem minigal2 :)

Mr.Gespant

neber to nijak spatne, ale prijde mi to jako galerie telegrafnich sloupu dvacateho stoleti :-))
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Jendall

:) ta galerie je soucasti jednech stranek, do kterych to zapada ....

mach

Citace: "Jendall"no, take zalezi na rozliseni dpi te fotky.

DPI by do toho vstupovalo jen, kdyby jsme se bavili o fyzicke velikosti te fotky (treba v cm), jakmile se velikost uvede v pixelech, tak uz z hlediska pameti tomu skriptu na DPI nesejde. Ale ani velikost v px jednoznacne neurcuje, kolik pameti bude gd potrebovat na zmenseni.

Belerby

Citace: "Mr.Gespant"neber to nijak spatne, ale prijde mi to jako galerie telegrafnich sloupu dvacateho stoleti :-))
me to naopak prijde velmi zajimave :-)

jake jsou ty originalni stranky ? ;o)
Pij beer, at je meer *22*

Don Martinez

Citace: "Belerby"
Citace: "Mr.Gespant"neber to nijak spatne, ale prijde mi to jako galerie telegrafnich sloupu dvacateho stoleti :-))
me to naopak prijde velmi zajimave :-)
Aby ne :lol: - to bys nedělal docentu Pohlovi radost :) .