baby YaGi s uhnilými symetrizáky

Založil jo, Září 06, 2004, 01:22:16 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

jo

Kdo má tu nepříjemnou zkušenost s YaGi, kterým uhnil symetrizák?
Možná by bylo dobré dát sem nějaký návod, jak anténu zrepasovat a oživit,
aby ta finanční rána v podobě nové antény nebyla tak okamžitá.

BlackSUN

Za našich dob se říkalo symetrák, i když jde o symetrizační člen, je to dost jazykolomnej obrat, kterej sem slyšel poprvý :-)

Esi to nejsou ty antény ještě z unhoště, mám někde pěknou "uhnilou" fotku...

jo

Možná, že na fotce je anténa vyrobená v Unhošti, ale ta co jsem viděl na
vlastní uši u jednoho uživatele...

Symetrizační - symetrizák - symetrák. Proč ne. Čim kratší, tim lepší.
Bohužel to neřeší problémy lidí, kteří si budou muset kupovat novou anténu
za 1500,-.

flashx

Ano to je nejlepší nepřiznat chybu a všechno házet na unhošť .

Oprava může byt rychla a levná sice ne optimální.
nahradit simetrizační člen na tišťáku za klasickou smyčku
z koaxu
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

BlackSUN

Citace: "flashx"Ano to je nejlepší nepřiznat chybu a všechno házet na unhošť .

Oprava může byt rychla a levná sice ne optimální.
nahradit simetrizační člen na tišťáku za klasickou smyčku
z koaxu


Jakou jsem udělal chybu? To by mě zajímalo..

Jinak je samozřejmě možnost nechat si anténu opravit za nějaký 2-3-4 stovky (tušim, nedělám to já, nevim přesně) včetně nového symetráku, což je trochu levnější jak celá anténa.

flashx

Citace: "BlackSUN"
Citace: "flashx"Ano to je nejlepší nepřiznat chybu a všechno házet na unhošť .

Oprava může byt rychla a levná sice ne optimální.
nahradit simetrizační člen na tišťáku za klasickou smyčku
z koaxu


Jakou jsem udělal chybu? To by mě zajímalo..

Jinak je samozřejmě možnost nechat si anténu opravit za nějaký 2-3-4 stovky (tušim, nedělám to já, nevim přesně) včetně nového symetráku, což je trochu levnější jak celá anténa.

Uz jenom tu ze kdykoli je rec o yagi tak to musi byt s unhoste

Je fakt super nekomu prodat sprasenou yagi s tim ze se mu opravi za casem za x set kč
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

jo

Je zajímavé, že automobilky se řídí naprosto stejnou filosofií. Je třeba
vyrábět neprogresivními technologiemi, aby o to víc zákazníci utráceli
za servis a náhradní díly.

Smekám klobouk před tím kdo to aplikoval na Yagi antény...

belgarat

BlackSUNe -- jestli muzes, hod sem kontakt na opravare. Kdyz bude mit nekdo problem s YAGI, bude jedine dobre mit kontakt k dispozici.

BlackSUN

Citace: "belgarat"BlackSUNe -- jestli muzes, hod sem kontakt na opravare. Kdyz bude mit nekdo problem s YAGI, bude jedine dobre mit kontakt k dispozici.

Kontakt: Když někdo bude potřebovt, kontaktujte mě :-) Já už to zařídím.

BlackSUN

Citace: "flashx"Uz jenom tu ze kdykoli je rec o yagi tak to musi byt s unhoste

Je fakt super nekomu prodat sprasenou yagi s tim ze se mu opravi za casem za x set kč

No všechny yagi co sem viděl špatné tak byly z unhoště, kladenské sem rozbité či počasím poškozené neviděl.

A nikomu sem nic neprodával.

flashx

Citace: "BlackSUN"
Citace: "flashx"Uz jenom tu ze kdykoli je rec o yagi tak to musi byt s unhoste

Je fakt super nekomu prodat sprasenou yagi s tim ze se mu opravi za casem za x set kč

No všechny yagi co sem viděl špatné tak byly z unhoště, kladenské sem rozbité či počasím poškozené neviděl.

A nikomu sem nic neprodával.


mohl bys jit do souteze vtipnější vyhrava :)))))
Holt lidi si vymysli ze to koupili od Benyho .
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Beny

Zacnu jednim rcenim:"Kdyz chces psa byt, vzdy si hul najdes"  :cry:

Pokud jde o symterizacni cleny k yagy antenam, tak je moznost dodat tisteny spoj nebo prekrimplovat pigtajl ci domluvit celou repasy symetrizacniho clenu.
Musim podotknout jednu vec, ze anteny byly vyrabeny svepomoci, tedy zadna profi vyroba ci neco podobneho. Nikdo samozrejme nechtel nekoho okrast o jeho penize. To bylo zrejme i z ceny za antenu. Snazili jsme se jen pomoci novym clenum a zlevnit tak jejich naklady na pripojeni do site.
Pokud doslo vlivem povetrnostnich podminek k omezeni funkcnosti ci uplne nefunkcnosti anteny, tak se vsem postizenym uzivatelum omlouvam.

belgarat

Potiz je v tom, ze dost uzivatelu je presvedcena (nebo to alespon tvrdi), ze nekoupili YAGI od Tebe (pripadne jineho samo-vyrobce), ale od Sdruzeni -- a tedy logicky (pro ne) narokuji opravu od Sdruzeni.

Tedy nejde ani tak o to okrast-neokrast, to je blbost. Ale spis o to, ze z nejakeho duvodu si uzivatele mysli, ze jim YAGI vyrobil a dodal nekdo jiny nez to skutecne ucinil :-\

Beny

Tohle chapu. Rikam je moznost dodat nejake plosnaky pro postizene uzivatele.

jo

Jak se bude finančně pohybovat taková oprava?