baby YaGi s uhnilými symetrizáky

Založil jo, Září 06, 2004, 01:22:16 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

flashx

Citace: "jo"Jak se bude finančně pohybovat taková oprava?

Dle zakoniku je narok na bezplatnou zarucni opravu 24 mesicu
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Beny

Pokud jde o zaruky na anteny dodavane sdruzenim, tak vsichni kdoz do toho sly vedeli, ze na ne neni doklad. Kazdy byl rad, ze jim umoznime nakup anten samodomo vyrobenych. Jak rikam je moznost dodat plosny spoj (omezene mnozstvi kusu - vyroba se zastavila) nebo prekrimplovat konektor pokud doslo k zalezeni dutinky.
Cena bude cenou nakupu, tedy plosnak 38 Kc, N-konektor cca 65,-. To jsem schopen v omezene mire zajistit. Tedy na anteny vyrobene ne v Unhosti. Tech je ale pomalu mezi uzivateli.
Pokud mate na nekoho kontakt, kdo ma problem s antenou odkazte ho na toto forum. Dekuji.

Beny

Je fakt super nekomu prodat sprasenou yagi s tim ze se mu opravi za casem za x set kč[/quote]

Mam na tebe mily Fleshxi malou otazku. Vcem vidis yagy antenu za sprasenou?

Vsechny anteny na trhu tohoto typu byly v dobe kdy jsme je vyrabeli se symetrizacnim clenem, jedinym problemovym mistem. (Az na par zalezlych trubicek konektoru). Toto problemove misto se spatne brani proti kondenzaci vody ci jejimu vniknuti. Kondenzaci vody se da zabranit tim, ze udelas dirku do krabicky, tak jak o tom pise pan Cesky v nasi bibli. Jenze polarizace je jednou takova jindy takova, tak jsme krabicky od symetraku pouze lepily silikonem. Nic vic nic min.

PetrP


Kdyby si někdo nevěděl rady s opravou Yagi "s uhnilym symetrákem", tak mu to opravim.

Nejlepší řešení je udělat symetrák z koaxu ("balun"). Mám to už vyzkoušené a prověřené, že to vydrží snad všechno. Navíc ten plošňák z kterýho dělali ty původní symetráky není vůbec určený pro VF.

Jinak kdyby měl někdo zájem o koupi nových Yagi, mám tady 2x 16dBi kopie RCD Radiokomunikace které výrobce prodává za 2130 Kč.
Kontakt: petr-p na volny.cz

flashx

To Beny
vem si do ruky supleru a pochopis ale muzu te uklidnit dodrzeni
rozmeru je problemem temer vsech samodomo yagi.

co se tyce symetrizacniho clenu je lesi ho udelat s koaxu nez
na tistaku
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Beny

Citace: "flashx"To Beny
vem si do ruky supleru a pochopis ale muzu te uklidnit dodrzeni
rozmeru je problemem temer vsech samodomo yagi.

co se tyce symetrizacniho clenu je lesi ho udelat s koaxu nez
na tistaku

Hmm suplera se bere po kazde, kdyz se antena sestavovala. Pokud jde o dodrzeni rozmeru na rahne je to delane na kopite, tedy vsechny anteny jsou stejne.

Pokud jde o symetrak, ano jak zde uvadel PetrP neni to material urceny na VF techniku. Co naplat, symetraky by na lespi materialu stal o mnoho vice penez.

Pokud jde o smycku misto symetraku, tak o te jsme take uvazovaly, ale neprisli jsme moc na zpusob, jak ji umistit tak, aby nedochazelo ke korozi. Pokud jde o zivotnost, tak stejne WiFi bude pouzitelne tak rok nanejvyse dva a to symetraky vydrzi. Pokud ne, jak jsem psal muzu nahradit jinymi.

Jo jen me napada cena yagy anten od RCD Radiokomunikace je trosku jinde nez nase. Je v techto antenach jiny rozdil?
PetreP okomentuj to. Tu z RDC jsem v ruce nemel, jen jsem ji videl na Invexu.

flashx

Proste to Beny neokecas je to neco podobneho jako klfrre nema penize
proto musi prodat pater a podobne  :?
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

BlackSUN

Citace: "flashx"Proste to Beny neokecas je to neco podobneho jako klfrre nema penize
proto musi prodat pater a podobne  :?

Tak prines dve tri anteny a ukaz, jak je kazda jina, co ty na to?