Main Menu

Proměnná PHP $_SERVER[něco] [SOLVED]

Založil K5, Srpen 10, 2006, 12:55:24 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

PHP na webhostingu

nevyužívám
4 (50%)
využívám a tahle chyba se u mě neprojevuje
3 (37.5%)
využívám a tahle chyba se u mě taky projevuje
1 (12.5%)

Celkem hlasů: 7

Hlasování ukončeno: Srpen 10, 2006, 12:55:24 ODPOLEDNE

K5

zásadní problém je, že ačkoli URL v prohlížeči je protokol://webhosting.klfree.net/~nick/ tak to PHP vidí jinak:

$_SERVER["SCRIPT_URI"]="protokol://nick.webhosting.klfree.net/"
$_SERVER["HTTP_HOST"]="nick.webhosting.klfree.net"
$_SERVER["SERVER_NAME"]="nick.webhosting.klfree.net"

PHP aplikace, které předpokládají "normální" stav pak pochopitelně nefungují, pokud se v kritických místech nepřepíše kód programu

mě nefunguje Mambo / Joomla!, resp. musel jsem změnit PHP kód, ale i tak je to opruz, pačto to musím dělat s každou novou verzí, což pochopitelně nechci

dá se s tím něco dělat? i kdyby třeba jenom to, že URL "nick.webhosting.klfree.net" začne fungovat...

Dmitrij

Citace: "K5"zásadní problém je, že ačkoli URL v prohlížeči je protokol://webhosting.klfree.net/~nick/ tak to PHP vidí jinak:

$_SERVER["SCRIPT_URI"]="protokol://nick.webhosting.klfree.net/"
$_SERVER["HTTP_HOST"]="nick.webhosting.klfree.net"
$_SERVER["SERVER_NAME"]="nick.webhosting.klfree.net"

PHP aplikace, které předpokládají "normální" stav pak pochopitelně nefungují, pokud se v kritických místech nepřepíše kód programu

mě nefunguje Mambo / Joomla!, resp. musel jsem změnit PHP kód, ale i tak je to opruz, pačto to musím dělat s každou novou verzí, což pochopitelně nechci

dá se s tím něco dělat? i kdyby třeba jenom to, že URL "nick.webhosting.klfree.net" začne fungovat...
Nic moc se s tim v aktualni softwarove konfiguraci delat neda. A bohuzel jsem nenasel zadne vhodne reseni reverzni proxy.

K reseni pomoci domen 4. radu: Webhosting jiz zony (web|webhosting).klfree.(czf|net). obsluhuje, staci jen zacit je sosat z nasich DNS. Umis si predstavit, jakej je to problem.. ;)

Dmitrij

http://forum.klfree.net/viewtopic.php?t=788

Vse by melo nyni fungovat v poradku, jen radim: kdo jste uzpusoboval nektery odkazy kvuli prepisovani URL, muzete to nyni zrusit... sice to diky presmerovani funguje dal, ale je zbytecne pri kazdem kliknuti cekat na jedno HTTP spojeni navic.

K5

Tak mě Joomla! chodí a obešlo se to bez nutnosti v něm cokoli měnit, díky!