uTorrent a Ovislink WL5460AP

Založil trao, Srpen 15, 2006, 06:47:30 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

trao

Mám docela slušný problém.
Chtěl jsem zkusit torrenty a začal jsem používat uTorrent. Stahování jde, ale jednak je to pomalý (desetiny KBps), a jednak mi absolutně nefunguje seedování. uTorrent po mě chce číslo portu pro přesměrování z routeru do jejich sítě. Zkusil jsem ohromnou variaci portů, ale nic - žádnej nedokáže fungovat. Dokonce jsem vytvořil v PHP hledač portů pro uTorrent, ale ani ten mi nepomohl.Jak by se dal tento problém vyřešit?
Hledač fungujících portů je na trao.ic.cz/test.php

Hangman

Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

scorpio

Pouzivam uTorrent zcela bez problemu.
Naopak ho musim omezovat aby nesosal prilis moc ...

Protoze jsi pri registraci neudal (povinne) polozky do popisu uctu muzeme se jen dohadovat proc a co by mohlo byt spatne.
-- by Scorpio ---

trao

Zkusil jsem použít ten azureus - testil jsem pár portů - všechny hlásily "Chyba NAT".
Co jsem moh udělat špatně?

scorpio

Taro,

vypln si, prosim, nejprve popisky us sveho uctu na foru, jinak Ti muze byt ucet smazan - z toho se dozvime kde jsi pripojen atd ...

Potom prosim popis JAK mas toho OVISe zapojenyho, pouzivas-li NAT a tak podobne.
-- by Scorpio ---

kaiten

Citace: "trao"Zkusil jsem použít ten azureus - testil jsem pár portů - všechny hlásily "Chyba NAT".
Co jsem moh udělat špatně?
jsem na tom stejně také chyba NAT, nevím kde se to nastavuje :-(

BlackSUN

Že by to chtělo alespoň překlad portu z veřejné ip? bingo!

scorpio

Proto se ho ptam jak presne je pripojenej.

Prideleni a preklad verejny adresy si kazdej clen KlFree ridi sam, a prelozena / presmerovana je CELA adresa nejen vybrany porty :twisted:

Update : a jestli me oci neklamou tak ma trao verejnou adresu pridelenou i presmerovanou, takze problem asi bude trochu nekde jinde.

Update 2 : ovsem Kaiten nikoli, ten si verejnou jeste nepridelil ...
-- by Scorpio ---

kaiten

Jak si ji mám přidělit? děkuji
Přeložení? můžete pls někdo vysvětlit.   Díky

scorpio

Citace: "kaiten"Jak si ji mám přidělit? děkuji

V informacnim systemu sdruzeni https://is.klfree.net
Sekce Verejna IP Adresa.

Citace: "kaiten"Přeložení? můžete pls někdo vysvětlit.   Díky

Taky to muzu nazvat presmerovani, cili na kterou VNITRNI adresu se ma posilat verkera trafika co prijde na Tvou verejnou ...
Ridi se tamtez, ovsem pokud mas jenom jednu vnitrni adresu tak na tom neni co ridit  :lol:
-- by Scorpio ---

trao

Takže jsem vyplnil údaje a dneska du odnyst přihlášku.
U nastavení Ovislinku jsem postupoval podle návodu na stránkách klfree.
Veřejnou IP mam přesměrovanou a uTorrent je povolenej ve Firewallu.
Pár chyb jsme vyloučili. Teď jde o to, co by to mohlo bejt dalšího?

scorpio

jak presne mas zapojenyho toho OVISe ?

normalne, pokud nemas nejakou vylozenou vylomeninu, by VSECHNA trafika na VSECH portech verejny adresy (s vyjimkou asi 2 portu kvuli bezpecnosti) mela byt smerovana na tu VNITRNI adresu.

Takze :
1) CO ZA ZARIZENI ma tu Tvou adresu kam je presmerovana verejna    (xx.xx.xx.133) ?
2) JAK presne mas zapojenyho toho OVISe, co ma za IP ?
3) NEMAS nahodou zypnutej NAT na tom samotnym OVISu ?
4) co za zarizeni ma tu Tvou druhou adresu (xx.xx.xx.134) ?

Asi se mi radsi ozvi na ICQ nebo AIM ...
-- by Scorpio ---

trao

V první a čtvrtý otázce trochu plavu (Asi sem natvrdlej!!!)
2. Ovis je zapojenej na módu client, jestli je to důležitý, tak je s compem připojenej přes Realtek síťovku, jeho IP je ---------------
3. NAT zapnutej na Ovisu NEMAM, protože sem to nastavení projížděl asi desetkrát, ale nic tam o něm neni. Nešlo by to vyřešit upgradem Firmwaru?

scorpio

Citace: "trao"V první a čtvrtý otázce trochu plavu (Asi sem natvrdlej!!!)
2. Ovis je zapojenej na módu client, jestli je to důležitý, tak je s compem připojenej přes Realtek síťovku, jeho IP je xx.xx.xx.133
3. NAT zapnutej na Ovisu NEMAM, protože sem to nastavení projížděl asi desetkrát, ale nic tam o něm neni. Nešlo by to vyřešit upgradem Firmwaru?

1) nepis sem cely aderesy (oprav si to ve svym prispevku)
2) takze Tvuj OVIS ma .133 a komp .134 ?
   jestli jo, tak pomoci https://is.klfree.net presmeruj svou verejnou na xx.xx.xx.134 !!!!! To je celej problem ... ty to posilas na OVIS misto na kompa :idea:
-- by Scorpio ---

trao

Díky moc. Čekal jsem, že to bude nějaká triviální chyba.
Sám bych na to asi nepřišel