úprava registrace

Založil BlackSUN, Srpen 29, 2006, 12:24:27 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

BlackSUN

Stížnosti na spam boty by se daly na čas zahnat úpravou registračního skriptu. Pošlete mi někdo zdejší soubor profile.php na mail michal at krabice.info a já ho s vyznačenými úpravami pošlu zpět. Že nebudu měnit nic jiného se dá lehce ověřit pomocí diff.
Mohl bych si stáhnout novou verzi phpbb, ale soudím, že tam bude více změn, aby nedošlo k nekompatibilitě.

K5

novou verzi phpBB, která je s "against-spam-pictures" jsem si opravil (aby nešlo nevyplnit bydliště), problém je v tom, že se na ní musí ještě napasovat úpravy K8 ohledně nepřečtených příspěvků a úpravy K5 ohledně ostatních fíčur a na to jaxi nikdo nemá čas.... ani K8 ani K5 (tedy ani já osobně)

mohu ti poslat starou i novou verzi, až budu mít čas hledat, kam že jsem si to sejvnul...

BlackSUN

Čemu říkáš agains-spam-pictures? Captche? Je to proti spamu příspěvků nebo i registrace?

K5

Citace: "BlackSUN"Čemu říkáš agains-spam-pictures? Captche? Je to proti spamu příspěvků nebo i registrace?
opsat čísla s obrázku je potřeba pouze pro registraci, do fóra neregistrovaní psát nemůžou a registrovaným není důvod takovýmito obrázky psaní ztěžovat

BlackSUN

No tak pokud bude na registraci potreba captcha, tak pak mi nemusis nic posilat a problem bude vyresen.

K5

že se "obrázkům" říká captcha jsem nevěděl (a netrápí mě to  8) - nicméně jsem googlil a našel projekt, který je umí rozpoznávat, takže se i v tomto ohledu blýská na horší časy)

prozatím se registrace obejde i bez tohoto vynálezu (dokud nebudou roboti natolik inteligentní, že poznají, co a jak mají při registraci vyplnit oproti běžným zvyklostem)

majkl

Da se taky vyuzit toho, ze roboti neumej JS, takze je mozny vlozit skryte pole a to pak spravne JavaScriptem vyplnit. Lidi co nemaj JS zapnutej to holt budou muset vyplnit rucne, podle nejakyho navodu, treba "5 a 6 je ..."

V kodu se samozrejmne 11 nemusi vubec objevovat, muze to byt treba nejaka funkce, se zaokrouhlenim.

Timhle proste robot neprojde.
: czela.net ::