router problém prosím pomoooc

Založil lokoj, Říjen 03, 2006, 09:09:10 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

lokoj

Nazdárek,
tak už mi přišel konečně router, ale mám stím docela problémy tak bych  byl vděčnej za každou radu :-). Routeru jsem nastavil IP 10.102.135.xx nastavil jsem ho jako DHCP vše jde ok. Každému PC přidělí lokální IP ale pokud vlezu na net tak má každé PC stejnou IP adresu. Pak jsem zkusil na 1 PC něco stáhnou a ono to omezovalo ostatní 2. Nevíte co stím a jak z toho ven?

router je TP-link tl-r402m a AP wl-5460
Díky za odpověď
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

BlackSUN

Že se to omezuje navzájem je jasné, pásmo máš prostě jedno a neni nafukovací. Že máš na netu ze všech kompů jednu ip je SNAT - překlad adresy, případně MASQUERADE - maškaráda.
Pokud nevíš, jak funguje routování, natování a obecně přenosové pásmo, nech si to radši buď nastavit nebo se na to vykašli ;-)

tom712

Citace: "lokoj"...má každé PC stejnou IP adresu ... ono to omezovalo ostatní

Máš to nastavené správně  8)
Příště si zjisti k čemu je router.

lokoj

ok...
jak se to tedy dělá v paneláku? Tam je třeba 20 lidí na jedno připojení. To se vzájemně omezují?
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

scorpio

Citace: "lokoj"ok...
jak se to tedy dělá v paneláku? Tam je třeba 20 lidí na jedno připojení. To se vzájemně omezují?

Základ odpovědi je ANO.

Záleží na tom, jak rychlé má celý panelák připojení, a tedy jak moc to ti jednotlivci poznají, ale skutečně je to tak že se navzájem omezují.

Tebe ještě navíc, zvlášť pokud "sosáš jako zběsilý" může omezovat nadřazený router, který při nadměrném provozu pro hříšníky nastaví tvrdší limity, aby se k netu dostali všichni.
-- by Scorpio ---

Belerby

Citace: "lokoj"ok...
jak se to tedy dělá v paneláku? Tam je třeba 20 lidí na jedno připojení. To se vzájemně omezují?
Myslis ze by se omezovali mene kdyby meli kazdy svou antenu ? :-D
Myslis ze by to melo kladny vliv na ostatni lidi pripojene na ten vsesmer ? :-D
PS: Pokud je tam dvacet lidi tak sou myslim vetsinou pres 5ghz nebo mozna i neco lepsiho... :-)

Mam z te tve prvni a druhe zpravy proste pocit, ze v tom tak trochu tapes, nebo sem moc nepochopil co si chtel...

To ze pc sou schovane za jednou ip, je naprosto normalni, jak pisou ostatni, tak funguje NAT :-D
A to ze stahovani z jednoho PC ti omezuje i ostatni, je taky normalni, protoze jestli se bavime o QOSu, tak ten je delanej na clena, tudiz na vsechny jeho ip... a tedy vlastne i na tu tvoji "jednu", takze je jasne ze jestli si toho nastahoval moc, tak si byl omezen.. - vsechny tve ip
Pij beer, at je meer *22*

scorpio

Takže jsem koukal na Tvůj přípojný bod no a vidím že jsi na čtvrtém místě ve stahovačské lize takže :
ANO OMEZUJE TĚ NADŘAZENÝ ROUTER

:!: A doplň si prosím na tady na fóru údaje do registrace  :!:
-- by Scorpio ---

skudlik

Vzdy se dostupna kapacita deli podle clenu - nikoli podle toho kolik ma kdo IP nebo podle toho kolik je pripojenych anten. Je tedy uplne jedno jestli ma nekdo 1 nebo 10 IP a tim pripojenych PC, vzdy jsou brany dohromady - takze kdyz zacne na jednom PC sosat, omezi tim svoje dalsi. Pocet anten nehraje taky zadnou roli pro omezeni - 10 lidi na jedne antene je omezovano uplne stejnym systemem jako 10 lidi s vlastnimi antenami. Vic anten se pouze negativne projevuje na vlastnim wifi prenosu. Cim vic lidi sviti, tim vic kolizi ... tim vic se to ser* :D

(predchozi plati samozrejme jen za predpokladu, ze na danem routeru klfree bezi qos - tam kde nebezi, tam vladne anarchie a nic se neomezuje :) .. to jestli bezi nebo nebezi lze zjistit na strankach prislusneho routeru...).

Pro zajemce opet odkaz na trosku obstarozni clanek, ktery sice nebyl nikdy oficialne vydan, ale treba tady na foru na nej odkaz uz byl. :)

https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Sandbox/JanSechovecSandbox