Main Menu

Neopravnene uziti Wi-fi

Založil Fenix, Leden 18, 2007, 01:07:57 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Fenix

nejde to ? zkus to jinak...

SPM

Mno já osobně bych dal ty veřejně-prospěšný práce tomu majiteli APčka a zakázal bych mu to používat, dokud se s tím nenaučí :-D Ne, ale vážně... Přijde mi to hloupost zavírat lidi za toto. Kdyby síť byla dobře zabezpečená, pravděpodobně by se tam nedostal a pokud ano - třeba by se aspoň vyvinul zase novější a dokonalejší způsob zabezpečení. V dnešní době nechat na AP akorát WEP je asi stejný, jako nechat zamčené auto před domem a klíčky od něj navěsit na anténu - zdánlivě je to zabezpečený, prakticky nikoliv... A nezdá se, že by onen majitel měl na svém AP něco lepšího :)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Hangman

Pokud to nemá zabezpečení, tak je to pro mě vlastně volně přístupnej bod s internetem zadarmo :wink:
Když potřebuju tak to využiji, musí si to majitel zabezpečit a trest by měl být pro něj. Je to asi jako odemčenej automat s jídlem - je volně přístupnej, tak proč by to kdokoliv platil, když si to může jen tak vzít aniž by překonal jakoukoliv překážku? Chyba je u majitele... :police:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

skudlik

Kde zijes :) .. u tech veci je to uplne jasny - prestupek proti majetku - at je to zabezpeceny nebo neni .. kdyz te nekdo uvidi, jak to odtad beres, tak ses v pytli.. u neopravneneho uzivani ciziho pripojeni k netu ale s timhle asi neobstojis no .. kor u veci jako je treba pripojeni ke klfree, kdy platis clensky prispevky - a skoda pokud nejaka vznikne, tak klfree jako takovemu.

CitacePřestupky proti majetku

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

úmyslně způsobí škodu na cizím majetku krádeží, zpronevěrou, podvodem nebo zničením či poškozením věci z takového majetku, pokud škoda nedosahuje částku nejnižší měsíční mzdy stanovené právním předpisem,3c) nebo se o takové jednání pokusí,

úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc nálezem nebo jinak bez přivolení oprávněné osoby,

úmyslně ukryje nebo na sebe nebo jiného převede věc, která byla získána přestupkem spáchaným jinou osobou, nebo to, co za takovou věc bylo opatřeno.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do 3000 Kč.

kvikvik

podle me je dulezity to umyslne ci naopak v dobrem umyslu

Hangman

Ještě jde o rozlišení free bodů a soukromých bodů :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

SPM

Mno nechat nezabezpečenou síť svítit je asi stejné, jako nechat to auto s klíčky v zapalováním nebo odemčený byt - každý to může ukrást, ač je to ilegální. AFAIK v takovýchto případech pojišťovna ani neuzná škoda a jesli někdo si klidně nechá před den, kdy je pryč, odemčený byt, tak je to IMHO blbec. A stejně tak mi přijde nechat svítit nezabezpečenou síť svítit po okolí. Když venku na ulici zapnu PDAčko, kde sem nedejbože zapomněl vypnout WiFinu a ještě k tomu v baráku za vedle mě svítí nezabezpečená WiFi s DHCP, a jak je zvykem Windows, se okamžitě připojí, tak jsem taky zločinec? Já osobně u své sítě, bych průnik do ní bral jako to, že jsem neschopnej si jí pořádně zabezpečit. Mno, aspoň že u nás se za to neposílá na nucený práce, brrr :-)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Guraim

Proč trestat toho kdo se připojí???  ??? aspoň je to poučení pro majitele nezabezpečený sítě, že nemaj bejt blbý, a vůbec, kdyby byli všichni poctivý, tak by přeci vůbec žádnej WEP klíč apod. nebyl potřeba  >:D

DrJ3kyll

Citace: skudlik kdy Leden 18, 2007, 09:59:09 ODPOLEDNE
Kde zijes :) .. u tech veci je to uplne jasny - prestupek proti majetku - at je to zabezpeceny nebo neni .. kdyz te nekdo uvidi, jak to odtad beres, tak ses v pytli.. u neopravneneho uzivani ciziho pripojeni k netu ale s timhle asi neobstojis no .. kor u veci jako je treba pripojeni ke klfree, kdy platis clensky prispevky - a skoda pokud nejaka vznikne, tak klfree jako takovemu.

Rozdil v KLfree je ten, ze tady te nikdo nebude zalovat, ale prijde ti par lidi rozbit usmev ;)